Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Styl Versace w pomieszczeniu kuchennym. Jak...

Porady


Styl Versace w pomieszczeniu kuchennym. Jak stworzyć wnętrze pełne luksusu?

Ekskluzywna przestrzeń, pełna nowoczesnych rozwiązań, aż do przesytu wypełniona wystawnymi przedmiotami wchodzącymi w skład asortymentu wyposażającego to cechy typowe dla stylu dekoracji kuchni określanego nurtem Gianniego Versace.

Na zdjęciu: Studio ADAD

Wytworność po włosku


Projektant wywodzący się ze słonecznej Italii zasłynął głównie pod koniec lat sześćdziesiątych ubiegłego stulecia, kiedy to wypuścił na rynek kolekcję Florentine Flowers. Był to zestaw oryginalnych ubrań zaprojektowanych dla firmy włókienniczej. Nie musiał długo czekać na podbicie świata mody, bowiem zaledwie dekadę później miał już swoją własną, prężnie działającą placówkę, która szybko dołączyła do grupy elitarnych domów mody. Warto jednak podkreślić, że król włoskich wybiegów zasłynął nie tylko jako kreator trendów ubraniowych, ale także stał się znanym designerem stylowych elementów wyposażenia pomieszczeń. W 1993 roku powstała linia Versace Home Signature, która opierała się na zestawieniu tego, co innowacyjne z tym, co klasyczne. Nowoczesność zręcznie przeplatała się z antykiem. Umiejętne komponowanie aranżacji z zastosowaniem nieco starodawnych przedmiotów i części zupełnie nowoczesnych błyskawicznie zyskało zainteresowanie wśród ceniących indywidualizm w zakresie wystroju obiektów domowego użytku.

 

Na wzór dawnych epok


Styl zapoczątkowany przez Versace przetrwał po dzień dzisiejszy, stanowiąc jeden z chętnie stosowanych aranży na przykład podczas tworzenia wizualizacji pomieszczeń kuchennych. Lokum mające teoretycznie być pokojem typowo roboczym, w charakteryzowanym nurcie zdecydowanie odbiega od prostej, często ubogiej estetyki na rzecz wyszukanych stylizacji bazujących na specyficznych konstrukcjach oraz nietuzinkowych zdobieniach mebli. Symbolem Versace w kuchni okazują się chociażby nietypowe wykończenia nóg klasycznych stołów, jakie przypominają doskonale każdemu znane, greckie kolumny. Całość pomieszczenia kuchennego oświetlają z kolei przepiękne żyrandole konstruowane tak, ażeby swą formą nawoływały skojarzenia z ze starożytnymi amforami. To styl niepospolity, który aby wybrać trzeba po prostu lubić. Mimo tak awangardowych motywów zdobniczych, kuchnie inspirowane trendami wprowadzonymi przez Versace okazują się bardzo funkcjonalne. Dekoracje w żadnym stopniu nie zakłócają użyteczności, nie burzą harmonii i ładu jakie są niezbędne do efektywnej pracy w każdej przestrzeni kuchennej.

 

Przeciwieństwa się przyciągają


Do odważnych świat należy – patrząc na styl urządzania proponowany przez Versace można odnieść wrażenie, że tą zasadą projektant kierował się podczas tworzenia swych aranżacji i poszczególnych elementów wyposażenia. Designer stawiał na zestawianie ze sobą minimalistycznych, całkowicie prostych i klasycznych mebli z kontrastującymi dodatkami – bardzo silnie wyróżniającymi się czy to kolorystyką, czy też motywami dekoracyjnymi. W kuchniach Versace nie mogło zabraknąć bogactwa ornamentów. Wnętrza miały być eleganckie, ale także urządzone w sposób kreatywny. Dominujące tonacje barwne to mix śnieżnobiałej bieli oraz kruczoczarnej czerni, złoty, żółć czy czerwień. Mało kiedy Versace „zadowalał się" nierzucającymi się w oczy, neutralnymi, jasnymi pigmentami. Musiały być one czymś ożywione, tak aby całe dekorowane wnętrze odznaczało się energetycznością. Wśród tkanin natomiast za najczęściej doceniane były szlachetne włókna, gdy zaś mowa o tworzywach wykorzystywanych do budowy mebli, to zazwyczaj stawiano na pozłacane bądź fornirowane drewno.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Kuchnia w cytrusowych barwach


Aranżacje kuchenne w stylu laboratoryjnym, skrajnie surowe i minimalistyczne odchodzą...

Designerskie inspiracje


Przygotowaliśmy dla Was relację z jednych z najbardziej popularnych targów designu...

Sprzęt AGD w kuchni – w jakich kolorach?


O estetyce wystroju Twojego pomieszczenia kuchennego a nawet i funkcjonalności wnętrza...