Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Stylowe AGD jako praktyczna dekoracja kuchni

Porady


Stylowe AGD jako praktyczna dekoracja kuchni

Planując aranżację swojej wymarzonej kuchni zwracamy uwagę na funkcjonalność, design oraz komfort. Połączenie tych trzech aspektów, sprawi że będziemy cieszyć się wnętrzem dopracowanym pod każdym względem. Jednym z elementów wyposażenia, który ma duże znaczenie dla wszystkich tych kwestii jest sprzęt AGD, który pełni zarówno rolę praktyczną, jak i dekoracyjną.

Na zdjęciu: Studio Mebli Chome.Studio

Sprzęty AGD – użyteczność i dekoracja


Nie sposób wyobrazić sobie kompletnie wyposażonej kuchni bez sprzętów AGD. Najważniejsze z nich to oczywiście płyta grzewcza, piekarnik i lodówka. Ale często użytkowane są również tzw. małe AGD, czyli roboty kuchenne, blendery, mikrofalówka, młynek lub ekspres do kawy. Większość z tych urządzeń przechowywanych jest na widoku, co oznacza że stanowią też estetyczne dopełnienie aranżacji i mają wpływ na styl wizualny wnętrza. Dlatego wybierając poszczególne sprzęty AGD warto dopilnować, aby nie tylko ze sobą wzajemnie współgrały pod względem wyglądu i wykonania, ale także wpisywały się w przyjęty styl wnętrzarski całej aranżacji kuchni. Dzięki temu wnętrze będzie stylowe i dopracowane.

 

Kolekcje sprzętów AGD


Kiedyś dobranie pasujących do siebie elementów wyposażenia kuchni było nie lada wyzwaniem. Aktualnie jednak rynek jest tak obfity w różnego rodzaju propozycje sprzętów AGD, które różnią się od siebie nie tylko zakresem funkcjonalnym, ale i designem. Z łatwością możemy więc przebierać w wielu wariantach modeli o interesujących nas parametrach i wyglądzie. Ciekawą propozycję stanowią w szczególności kolekcje sprzętów AGD, w skład których wchodzą różne urządzenia zaprojektowane w tej samej linii wzorniczej. Dzięki temu kupując taki zestaw sprzętów AGD zyskujemy pewność, że cała kuchnia zostanie urządzona spójnie. Kolekcje mogą zawierać zarówno podstawowe sprzęty, jak i małe AGD. Blat, na którym ustawione zostaną takie akcesoria kuchenne o tej samej kolorystyce i formie będą stanowiły nie tylko użyteczny dodatek, ale także dekorację aranżacji kuchni.

 

Designerskie sprzęty AGD


W każdej kuchni znajduje się kilka sprzętów małego AGD, które wygodniej jest mieć pod ręką, bo są używane stosunkowo często. Dlatego zazwyczaj ekspres do kawy, toster, czy czajnik przechowujemy na widoku, czyli na blacie kuchennym. Warto mieć świadomość, że wszystkie te elementy mają także wpływ na estetykę i odbiór wizualny aranżacji kuchni. Dlatego warto je dobierać ze szczególnym rozmysłem. W nowoczesnych kuchniach doskonale sprawdzą się designerskie akcesoria kuchenne, które zachwycają finezyjną linią wzorniczą, a ponadto posłużą licznymi funkcjonalnościami i praktycznymi udogodnieniami.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Farba tablicowa w kuchni – tak czy nie?


Od pewnego czasu prawdziwym hitem w dziedzinie szeroko pojmowanej sfery wykańczania...

Lodówka nie chce się włączyć – co zrobić?


Lodówka jest sprzętem gospodarstwa domowego, bez którego nie sposób...

Płyta i okap w jednym, czy to się sprawdza?


Nowoczesne sprzęty kuchenne mają nam przynieść wygodę podczas gotowania, niezależnie...