Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Talerze do mikrofali, czyli wszystko, co musisz...

Porady


Talerze do mikrofali, czyli wszystko, co musisz wiedzieć o wnętrzu kuchenki mikrofalowej

Obracający się w kuchence mikrofalowej talerz dba o to, by nasze jedzenie było równomiernie podgrzewane. Odgrywa więc niebagatelną rolę we właściwym działaniu kuchenki mikrofalowej. Dlatego też jest jednym z elementów, na które powinniśmy zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru mikrofali. Jakiej wielkości talerz będzie dla nas najlepszy, czym są talerze Crisp i co zrobić, kiedy nasz talerz obrotowy się rozbije?

Na zdjęciu: Studio Mebli Vigo

Talerz obrotowy – jaki duży?

 

Talerze obrotowe w mikrofalówkach mogą mieć różną średnicę. Wciąż najbardziej popularne i najczęściej wybierane są mikrofalówki z talerzami o średnicy 24,5 cm. Bez problemu umieścisz na nich duży, okrągły talerz z drugim daniem czy ciepłą kolają. Schody mogą zacząć się jednak wtedy, gdy w Twojej zastawie znajdują się talerze kwadratowe. Najprawdopodobniej te największe nie będą mogły swobodnie obracać się w komorze grzania. Wtedy lepszym wyborem będzie kuchenka wyposażona w talerz o średnicy 27 cm – 29 cm. Urządzenia te znajdziesz w ofercie popularnych marek, m.in.: Whirpool, Amica czy Kernau. Ich pojemność będzie proporcjonalnie większa, stąd też ustawione na talerzu obrotowym większe naczynia będą miały wystarczająco dużo miejsca. Kiedy jednak chcesz zapewnić sobie maksymalną wygodę i mieć pewność, że w mikrofalówce będziesz w stanie podgrzać nawet całą pizzę, wybierz mikrofalę z talerzem o średnicy 31,5 cm. Tak duży talerz do mikrofali pozwoli Ci bez przeszkód podgrzewać potrawy o naprawdę dużej objętości.

 

Co to jest talerz Crisp/Crusty?

 

Nowoczesne kuchenki mikrofalowe oferują nam szczególną funkcję Crisp, dzięki której jedzenie podgrzewane w mikrofalówce może smakować znacznie lepiej. Na pewno nie raz zdarzyło Ci się podgrzewać w mikrofalówce pizzę, która tuż po wyjęciu jest rozmoknięta, a chwilę później robi się twarda jak kamień. Efektu tego unikniesz właśnie z pomocą funkcji Crisp/Crusty i specjalnego talerza. Potrawy podgrzewane na talerzu Crisp są idealnie zarumienione na wierzchu i dobrze wypieczone w środku. Dzięki temu nie tylko podgrzejesz pizzę w mikrofalówce, ale i przyrządzisz pizzę mrożoną. Kawałki kurczaka w panierce, ser na kawałku lasagne czy nawet tosty – zawsze będą złociste i doskonale chrupiące.

 

Talerze do kuchenki mikrofalowej 2 w 1

 

Większość kuchenek mikrofalowych, poza funkcją podgrzewania, ma również funkcję rozmrażania, która pozwala na szybkie doprowadzenie wyjętego z zamrażarki produktu do odpowiedniej temperatury. Na rynku AGD znajdziesz specjalne talerze do mikrofalówki 2 w 1, które ułatwią Ci proces rozmrażania żywności, a jednocześnie pozwolą zachować wnętrze kuchenki w czystości. Są odpowiednio wyprofilowane, dzięki czemu wypływające z rozmrażanych produktów soki czy woda nie przedostają się poza ich obrąb. Dodatkowo, kiedy podgrzewasz jedzenie, możesz wykorzystać je również jako pokrywkę. Taki zabieg uchroni ścianki mikrofali przed pryskającym z dań tłuszczem, a jednocześnie dłużej podgrzewane potrawy nie będą wysuszone.

 

Kuchenki mikrofalowe

 

Talerze obrotowe do mikrofali – gdzie i jakie kupić?

 

Talerze Crisp czy 2 w 1 to dodatkowe wyposażenie kuchenki mikrofalowej, które – choć ułatwia nam życie – nie jest niezbędne do jej prawidłowego działania. Sprawa ma się jednak zupełnie inaczej, jeżeli chodzi o talerz obrotowy. Co zatem zrobić, kiedy nasz szklany talerz do mikrofali pęknie bądź po prostu się rozbije? Najprostszym sposobem jest sprawdzenie specyfikacji technicznej naszej mikrofalówki, by dowiedzieć się, jaki talerz będzie pasował do naszego urządzenia. Talerze do mikrofali znajdziemy zarówno w sklepach firmowych poszczególnych marek, jak i w sklepach oferujących części zamienne. Innym problemem, jaki może pojawić się w Twojej mikrofalówce, jest nieobracający się talerz. W takiej sytuacji najprawdopodobniej niezbędna jest wymiana silnika napędowego talerza.  Nie jest to trudna operacja, dlatego można ją wykonać samodzielnie w domu. Silniki do kuchenek także znajdziesz w sklepach oferujących części zamienne do urządzeń AGD.

 

Więcej informacji o kuchenkach mikrofalowych dowiesz się z poniższych artykułów:

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/plastik-w-mikrofali-czyli-jak-bezpiecznie-podgrzewac-zywnosc-2994.html

https://www.maxkuchnie.pl/producenci-agd/hotpoint/czy-wiesz-czemu-twoje-jedzenie-jest-cieple-czyli-o-tym-jak-dziala-mikrofalowka-1784.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/sprzet-agd/mikrofalowka/kuchenka-mikrofalowa-czym-kierowac-sie-przy-wyborze-1117.html

 

Studio Kuchnie BB
Studio Kuchnie BB
Studio Meble Góralczyk
Studio Meble Góralczyk
Studio BRW Kluczbork
Studio BRW Kluczbork
Studio Meblopunkt
Studio Meblopunkt
Studio Pod Kasztanem
Studio Pod Kasztanem
Studio Spaks
Studio Spaks

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Czyszczenie mikrofali – cztery szybkie sposoby


Regularne czyszczenie mikrofalówki zapobiega powstawaniu w jej wnętrzu trudnych do...

Misja – mikrofala. Czyli co wziąć pod uwagę podczas...


Kiedyś była wyznacznikiem luksusu, dziś możemy ją spotkać w każdej kuchni! O czym...

ABC kupowania kuchenki mikrofalowej


Już od wielu lat, kuchenka mikrofalowa jest nieodłącznym elementem kuchennego...

Ustawienia prywatności Polityka prywatności