Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Torba na zakupy na kółkach – eko alternatywa...

Porady


Torba na zakupy na kółkach – eko alternatywa dla reklamówek

Wózki na zakupy, które teraz znajdziemy w sklepach, to już nie starodawne modele rodem z minionej epoki. Nowoczesne torby na zakupy są stylowe i designerskie, dlatego też mogą stanowić już nie tylko praktyczne akcesorium, które ułatwi nam codzienne zakupy. Jak wybrać wózek zakupowy, który będzie dla nas najwygodniejszy i spełni nasze oczekiwanie? Sprawdź w naszym poradniku.

Wózek na zakupy - nie tylko dla starszych osób

 

Ekologia w dzisiejszych czasach to nie tylko moda, ale już konieczność. Wielorazowa torba zakupowa – z kółkami czy bez – to niezbędnik każdego, kto chce dbać o środowisko naturalne. Odpowiednie przygotowanie do zakupów to podstawa. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie uniknąć kupowania kolejnych reklamówek przy kasie i gromadzenia ich w domu albo – co gorsze – wyrzucania ich zaraz po powrocie ze sklepu. Wygodniejsze od materiałowych toreb na ramię są torby na kółkach. Wózek-torba to wybór przyjazny dla kręgosłupa, gdyż nie wymaga od nas noszenia zakupów. Ponadto współczesne wózki posiadają sporo praktycznych rozwiązań, które dodatkowo ułatwiają nam ich użytkowanie.

 

Torba na zakupy – z kółkami czy bez?

 

Kółka to oczywiście wartość dodana torby na zakupy, ale nie jedyna ich zaleta. W czym jeszcze wózki są lepsze od toreb na ramię?

Zalety toreb na kółkach:

  • pojemniejsze niż standardowe torby na zakupy, dzięki czemu w jednej torbie możesz przewieźć więcej zakupów,
  • przy większych zakupach ich ciężar nie będzie dla nas odczuwalny, szczególnie przy wnoszeniu zakupów po schodach,
  • wózki swobodnie można ustawić na ziemi, bez obaw o ich zabrudzenie, przed którym chroni je specjalny, metalowy stelaż. To wygodne rozwiązanie szczególnie, kiedy przemieszczamy się z pomocą środków komunikacji publicznej,
  • możliwość stabilnego ustawienia wózka w autobusie czy położenia go w bagażniku samochodu to mniejsze prawdopodobieństwo zbierania rozsypanych zakupów po całym pojeździe,
  • wózki na zakupy są zamykane, co również zapobiega wypadaniu zakupów,
  • nowoczesne torby z kółkami możemy przypiąć do sklepowych wózków zakupowych, by nie przeszkadzały nam podczas robienia zakupów,
  • sztywna konstrukcja torby ochrania jej zawartość i pozwala na stabilniejsze ułożenie zakupionych produktów,
  • dodatkowe kieszenie dają nam możliwość zapakowania wszystkich niezbędnych akcesoriów: portfela, małych woreczków na warzywa i owoce itp. Dodatkowa torebka czy plecak nie będą nam potrzebne,
  • torba na kółkach to wyjątkowo praktyczny wybór dla osób borykających się z problemami z kręgosłupem oraz kobiet w ciąży.

 

Poradnik Max Kuchnie

 

Wózek zakupowy – jaki wybrać?

 

Czym kierować się podczas zakupu praktycznej torby na zakupy z kółkami? Wybierając wózek zakupowy, zwróć uwagę na kilka aspektów.

 

1. Liczba i rodzaj kół

Najważniejszą kwestią będzie wybór odpowiadającego Ci układu jezdnego. Chodzi tu o liczbę i układ kółek. Chcesz wiedzieć, jaka liczba kół będzie dla Ciebie najlepsza, sprawdź w naszej tabeli.

 

WÓZKI DWUKOŁOWE

To najprostszy z układów jezdnych i zarazem najpopularniejszy, dlatego torby na dwóch kółkach spotkamy w największej liczbie wariantów. Ten model najwygodniej będzie nam ciągnąć za sobą.

WÓZKI CZTEROKOŁOWE

Cztery koła umożliwiają również wygodne pchanie wózka. To dodatkowy komfort, gdyż pchanie zakupów wymaga od nas mniejszego nakładu siły, niż ich ciągnięcie. W większości modeli dodatkową parę kół w razie potrzeby możesz złożyć i tym samym zamienić torbę na wersję dwukołową.

WÓŻKI SZEŚCIOKOŁOWE

Wózki sześciokołowe z obu stron posiadają potrójne kółka. Taki układ pozwala łatwo wjechać wózkiem na schody – z tego powodu możesz spotkać go pod nazwą wózka schodowego. To najlepszy wybór dla wszystkich mieszkających w bloku bez windy.

 

Kolejna kwestia to wielkość kół i ich rodzaj. Średnica koła będzie szczególnie istotna w przypadku wózków dwu- i czterokołowych. W torbach na sześciu kołach większe znaczenie od wielkości pojedynczego koła będzie miał rozmiar całego układu – to w nim leży tajemnica sprawnego poruszania się wózka po schodach. W sklepach najczęściej spotkamy się z modelami wyposażonymi w koła o średnicy 15 cm. Nieco większe będą mieć 17 cm, a największe od 20 do 30 cm. Jak wybrać rozmiar kół? Wszystko zależy od dystansu, jaki pokonujesz, idąc na zakupy. Duże znaczenie będzie mieć też ukształtowanie terenu. Wózki z dużymi kołami będą lepiej radzić sobie na trudniejszym terenie. Kiedy więc do pokonania masz nierówności: krawężniki, dziury w drodze, schody, a zimą także śnieżne zaspy, wybierz wózek o większych kołach.

 

Koła będą różnić się także pod względem wykonania. Koła pneumatyczne to tradycyjne koła pompowane. Większą żywotnością z kolei cechują się koła łożyskowane kulkowo. Na trudny teren dobrym wyborem będą koła kauczukowe, które lepiej amortyzować będą ewentualne wstrząsy.


W niektórych modelach możesz spotkać się opcją kół wymiennych. Takie rozwiązanie pozwala niekiedy na rozbudowanie wózka o dodatkowe koła, ale i w razie konieczności na ich łatwą naprawę.

 

2. Możliwość i sposób składania wózka

Funkcja składania ułatwia nam przewożenie torby z kółkami w samochodzie oraz jej przechowywanie w domu. Składane wózki możemy spotkać w dwóch opcjach:

  • wózki składane na płasko – torby te posiadają składane podstawki, dzięki czemu możemy je przechowywać również w pionie. Złożone będą zajmować też niewiele miejsca z bagażniku,
  • wózki składane na pół – to przenośne modele, które możemy złożyć do najbardziej kompaktowych rozmiarów. Ich wymiary po złożeniu będą niewielkie, a sam wózek przypominać będzie torebkę.

3. Wysuwany uchwyt

W torbach na wózkach wymiary po rozłożeniu możemy regulować także przy pomocy składanej raczki. To wygodne rozwiązanie, które pozwala nam dostosować długość uchwytu do naszego wzrostu. Tego typu wózki są szczególnie polecane dla osób wysokich, jak i niskich. W sytuacji gdy nasz wzrost jest standardowy, nie ma potrzeby inwestowania w wysuwany uchwyt. Wózek sami, w naturalny sposób, dostosujemy do wygodnej dla nas wysokości, układając go pod odpowiednim dla nas kątem.

 

4. Rodzaj torby

Konstrukcja samej torby będzie decydować o tym, czy będzie ona usztywniana czy też nie. I tak:

  • torby usztywniane – z uwagi na wewnętrzny stelaż albo sztywny materiał, z którego są wykonywane, zawsze będą utrzymywać swój kształt,
  • torby luźne – w wyglądzie podobne są do worków, a ich formę możemy regulować, korzystając ze sznurków bądź ściągaczy. Są lżejsze i zgrabniej się prezentują, jednak mogą być nieco mniej komfortowe podczas pakowania zakupów.

 

5. Pojemność torby

Informację o wielkości torby znajdziemy w specyfikacji każdego z wózków na zakupy. To niezwykle ważny parametr, który wyrażany jest w litrach. Pojemna torba pomieści większą liczbę produktów. Litraż najmniejszych torb będzie oscylował w granicach od 30 do 39 l. Mała torba polecana jest osobom, które częściej udają się do sklepu i automatycznie jednorazowo robią mniejsze zakupy. Duże torby w wózkach na kółkach to takie, których pojemość wynosi 50 l i więcej. Duże torby sprawdzą się przy rzadszych, a większych zakupach oraz w dużych rodzinach.

 

6. Nośność wózka

Czyli jego udźwig – podpowie nam, jaki ciężar jesteśmy w stanie bezpiecznie przewieźć w naszym wózku na zakupy. Oczywiście będzie on wiązał się z pojemnością torby. Najpopularniejszy wybór stanowią wózki o udźwigu 20 kg. Przy cięższych ładunkach możemy zdecydować się na torbę o nośności 30 czy nawet i 50 kg.

 

7. Waga wózka

Wózek – zwłaszcza złożony – niekiedy będziemy musieli po prostu przenieść. Dlatego też waga samej konstrukcji ma spore znacznie. Co oczywiste, o wadze wózka przesądzać będzie materiał, z którego wykonany został jego stelaż, a także wielkość i rodzaj kół.

 

8. Dodatkowe parametry i funkcje

Co jeszcze warto sprawdzić przez zakupem? By nasza torba na zakupy na kółkach była maksymalnie praktyczna, powinna być nieprzemakalna. Dzięki temu swobodnie będziemy mogli korzystać z niej podczas deszczowej pogody. Kluczową kwestią będzie też jakość wykonania – im wyższa, tym nasz wózek posłuży nam dłużej. Atutem będą też dodatkowe kieszenie, w których będziemy mogli schować klucze, portfel i inne niezbędne akcesoria. Niektóre modele wózków zakupowych wyposażane są w kieszenie termiczne. Bezpiecznie przewieziemy w nich mrożone produkty. Dodatkowym wyposażeniem torby na kołach może być też siedzisko. Wózki z siedziskiem będą idealne dla osób starszych i pozwolą im odpocząć w dowolnym miejscu i czasie. Przed zakupem torby na kółkach warto też sprawdzić opinie o danym modelu czy marce. Ich użytkownicy podpowiedzą nam, czy dany wózek jest wygodny i trwały.

 

Podsumowując, wybierając torbę na zakupy z kółkami, zwróć uwagę na:

  • rodzaj i wielkość kół,
  • możliwość i sposób składania wózka,
  • możliwość regulacji uchwytu,
  • rodzaj i pojemność torby,
  • udźwig wózka i jego wagę,
  • dodatkowe parametry, takie jak nieprzemakalność, jakość wykonania,
  • dodatkowe wyposażenie, takie jak kieszenie, w tym kieszeń termiczna, siedzisko,
  • opinie użytkowników.

 

Torba na zakupy na kółkach – gdzie kupić?

Wózki zakupowe z kółkami możemy kupić stacjonarnie, jak i online. Oferta sklepów internetowych jest niezwykle szeroka. A niektóre z nich specjalizują się właśnie w sprzedaży tego typu toreb zakupowych. To w nich znajdziesz najbardziej stylowe modele przeznaczone także dla ludzi młodych, którzy chcą żyć wygodnie i ekologicznie.

 

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/kuchnia-zero-waste-3039.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/10-sposobow-na-fusy-z-kawy-3117.html

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Szafka narożna w kuchni – jak ją zagospodarować?


Zachowanie kuchennej ergonomii to konieczność, jeżeli chcemy mieć pewność, że...

Szklane kontra ceramiczne. Jak wybrać naczynia...


Zapiekanki, soczyste mięsa, pieczone ryby czy cudownie pachnące ciasta. Któż z nas...

Jak dbać o sprzęty AGD w kuchni?


Urządzenia AGD znajdujące się w kuchni są przez cały czas mocno przez nas...