Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Trendy meblowe w kuchni na 2019

Porady

Trendy meblowe w kuchni na 2019

Ulubione0

Każdy kolejny rok przynosi pewne zmiany w zakresie designu wnętrzarskiego. Dotyczy to także wnętrz kuchennych, które mają przecież bardzo istotne znaczenie w życiu domowników. W ubiegłym roku mogliśmy już zaobserwować pewne symptomy nadchodzących zmian w zakresie kolorystyki, form, a także szeroko pojętego wzornictwa. Czy w roku 2019 nadal zachwycać nas będzie biel, minimalizm i podkreślenie funkcjonalności za pomocą wzornictwa? Sprawdźmy, co przygotowali dla nas projektanci i designerzy.

Co nas czeka w designie kuchennym 2019?
Rok 2019 przyniesie pewne modyfikacje w zakresie form, kompozycji kolorystycznych, a także stylu mebli kuchennych oraz całych aranżacji. Zmieni się przede wszystkim podejście do klimatu panującego w kuchni. Dotychczas nasze wnętrza kuchenne dominowały stosunkowo surowe rozwiązania, co wynikało z umiłowania geometrycznych, spójnych kształtów oraz neutralnych barw. Stroniliśmy od ciepłych kolorów, asymetrii, czy efektu przytulności. W tym roku będziemy się jednak starać podkreślić przytulny, ciepły klimat kuchni, by wskazać na jej rodzinny, pogodny charakter. Oczywiście przejście nie ma być całkowicie diametralne, gdyż minimalizm wciąż jest na topie. Warto więc zestawiać minimalistyczne formy z ciekawymi materiałami oraz cieplejszymi barwami, a także zadbać o klimat za pomocą oświetlenia.

Modne meble kuchenne w 2019
Dotychczas w kuchniach dominującym trendem były masywne zabudowy przypominające meblościanki zajmujące całe ściany. Meble kuchenne tworzyły jednolitą taflę, co osiągane było dzięki wysokim zabudowom, braku wystających uchwytów i pozbawionym dekoracyjności frontów. W najnowszych trendach odchodzimy od ciężkich, jednolitych form, które zastawiają całe ściany i idziemy w stronę lekkości. Wracają do mody szafki i półki bez frontów oraz nieregularne formy. Największą nowością w zakresie mebli kuchennych będzie asymetria. Idealnie będą się prezentowały ażurowe konstrukcje, pozbawione frontów i niepotrzebnych ozdobników. Dzięki temu meble kuchenne nabiorą wizualnej lekkości, która jest najbardziej pożądanym efektem w tym roku. Szkieletowe konstrukcje mogą posiadać asymetryczne przegródki i kształty, co nada finezji całej zabudowie i aranżacji.

Trendy kuchenne 2019 w pigułce:

  • asymetria,
  • otwarte szafki,
  • otwarte przestrzenie typu loft,
  • ciepłe i ciemne kolory,
  • lekkie wizualnie zabudowy meblowe,
  • minimalizm,
  • materiały: miedź, beton, szkło, cegła, fornir, mosiądz, kolorowa stal,
  • klimatyczne, ciepłe oświetlenie punktowe,
  • proste formy,
  • łączenie matowych wykończeń z detalami utrzymanymi w połysku.

Zobacz również

Piekarnik parowy – zastąp trzy urządzenia jednym!

Piekarnik parowy – zastąp trzy urządzenia...

Czym jest piekarnik parowy? Piekarnik parowy, inaczej piec konwekcyjno-parowy łączy klasyczne...

Kuchenny alfabet

Kuchenny alfabet

B Blender – sprzęt należący do drobnego, kuchennego AGD. Służy do rozdrabniania, miksowania i...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena