Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Tricki na optyczne powiększenie kuchni

Porady

Tricki na optyczne powiększenie kuchni

Ulubione0

Małe kuchnie mogą stanowić duże wyzwanie aranżacyjne. Bowiem na niewielkiej powierzchni musimy zmieścić nie tylko niezbędne meble kuchenne i sprzęty AGD, ale także mnóstwo przedmiotów i akcesoriów, którą są potrzebne podczas przygotowywania posiłków. Na dodatek oczekujemy, że kuchnia będzie funkcjonalna i wygodna w codziennym użytkowaniu oraz estetycznie dopracowana. Jednak stosując kilka prostych zasad urządzania małych wnętrz, z łatwością uzyskasz przestronniejszy efekt swojej kuchni.

Małe kuchnie – dar czy przekleństwo?
Małe wnętrza mają to do siebie, że trzeba się bardziej przyłożyć do planowania ich aranżacji. Każdy fragment przestrzeni jest tu cenny i trzeba wykorzystać jego potencjał w maksymalnym stopniu. Dlatego urządzając małą kuchnię warto mieć na uwadze kwestie funkcjonalności, komfortu, jak i estetyki. Planując wygląd aranżacji małej kuchni trzeba pamiętać, że takie wnętrza wymagają odpowiedniego podejścia do kwestii estetyki. Bowiem łatwo jest je zagracić i tym samym optycznie jeszcze bardziej pomniejszyć. Aby tego uniknąć wystarczy poznać tricki wnętrzarskie za pomocą, których można uzyskać większy efekt wizualnej przestronności w małym pomieszczeniu.

W kolorze tkwi wielka moc
Kolory, których używamy we wnętrzach mają duże znaczenie nie tylko dla stylu aranżacji, ale także tego jak będzie ona odbierana. Za pomocą dobrze dobranej kompozycji kolorystycznej można optycznie powiększyć przestrzeń małej kuchni i ją rozświetlić, co jest szczególnie istotne w małych i ciemnych wnętrzach kuchni blokowych. W takich kuchniach powinny znaleźć się przede wszystkim jasne barwy o neutralnym nasyceniu. Najlepsza oczywiście będzie biel i jej odcienie, gdyż w największym stopniu rozjaśni i wizualnie powiększy wrażenie przestronności. Zasada jest tu prosta – jasne powiększa, a ciemne pomniejsza. Dlatego jako bazę warto użyć kolorów takich jak biel, czy jasne szarości. Jeżeli jednak obawiasz się, że kuchnia będzie wyglądać wówczas zbyt surowo, możesz włączyć w jej aranżację esencjonalne kolory w postaci dekoracji i roślin.

Minimalizm przede wszystkim
Małe wnętrza wymagają odpowiedniej oprawy estetycznej, by nie wydawały się wizualnie ciasne i nieprzyjemne. Efekt przestronności można uzyskać za pomocą odpowiednich kolorów, ale także minimalistycznego podejścia do dekoracyjności. Przede wszystkim należy ograniczyć ilość rzeczy przechowywanych na widoku, gdyż optycznie zagracają małą przestrzeń i sprawiają wrażenie bałaganu. Minimalizm odnosi się także do designu poszczególnych sprzętów AGD, mebli kuchennych, jak i pozostałych elementów wyposażenia. W małych kuchniach wszystko powinno być estetycznie proste, jednolite i pozbawione ozdób. Dzięki temu wnętrze wyda się nieco przestronniejsze.

Zobacz również

Granitowy zlew w kuchni – dlaczego warto go mieć?

Granitowy zlew w kuchni – dlaczego warto go...

Wyróżnia go wytrzymałość i solidne wykonanie Ze zlewu korzysta się nawet kilkadziesiąt razy w...

Rolety dzień - noc z firankami w kuchni

Rolety dzień - noc z firankami w kuchni

Dekoracja okienna i jej potencjał Planując aranżację swojej wymarzonej kuchni musimy...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena