Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Tynk strukturalny – unikatowy wygląd wnętrza...

Porady


Tynk strukturalny – unikatowy wygląd wnętrza kuchennego

Ozdób swoją kuchnię w niepowtarzalny sposób, decydując się na pokrycie ścian pomieszczenia szlachetnym tynkiem strukturalnym. Zadowolenie z niebanalnego efektu gwarantowane!

Uniwersalne rozwiązanie


Wybór tynku strukturalnego, jako formy dekoracji murów kuchennych jest jak najbardziej mile widzianym wariantem w praktycznie każdym jednym lokum – zarówno świetnie spisuje się w klasycznych aranżacjach, jak również dobrze prezentuje się w pokojach nowocześnie urządzanych. To wyrazisty, intensywny motyw zdobniczy, który pozwala na uzyskanie bogactwa rozmaitych odcieni kolorystycznych. Przykuwa wzrok również charakterystyczna struktura ścian pokrywanych tego typu materiałem wykończeniowym. Faktura jest na tyle specyficzna, iż lokum odznacza się nietuzinkowością designu. Jest to forma swego rodzaju awangardowości w kuchennym wydaniu. Tynk strukturalny ładnie eksponowany jest w większych wymiarowo, przestrzennych powierzchniach. Ozdobić w tak nietypowym charakterze wystarczy zaledwie jedną ścianę pomieszczenia. Pozostałe mogą być pomalowane tradycyjnymi emulsjami.

 

Plusy w postaci...


Poprzez inwestycję w wykończenie wnętrza kuchennego tynkiem strukturalnym mamy sposobność uzyskania nie tylko wyszukanej ozdoby modelowanego obiektu, co również zręcznego zatuszowania wszelkich niedoskonałości pokrywanych nim murów. Pod warstwą tynku nie są widoczne żadne uszczerbki ścian, dlatego też ten rodzaj dekoratorstwa jest zalecany również do starych datą budynków. W banalny sposób, dzięki prostemu tynkowaniu, możliwe okazuje się wykreowanie przytulnego kącika kuchennego z nawet najbardziej niechlujnego lokum. Warto wiedzieć, że opisywany rodzaj materiału wykończeniowego idealnie nadaje się do wszelkiego rodzaju ścian. Doskonale sprawdza się na murach gipsowych, cementowych, drewnianych oraz betonowych. Pozwala na przeprowadzenie kompletnej metamorfozy aranżacyjnej bez konieczności przysłowiowego spłukiwania się do suchej nitki. O jakość wystroju kuchni z zastosowaniem tynku strukturalnego nie ma obaw, gdyż jest to tworzywo odporne na uszkodzenia mechaniczne a także niepodatne na działanie wilgoci. Równie dobrze taką ozdobę ścian można zastosować w łazienkach. Jest to bardzo ciekawa alternatywa wobec klasycznej metody wykończenia bazującej na wykorzystaniu płytek ceramicznych.

 

Jak tynkować?


Zanim zaczniesz nakładać masę tynkarską na wybraną ścianę kuchennego wnętrza, koniecznie zadbaj o należyte wyczyszczenie podłoża. Powierzchnia musi być wypielęgnowana tak, aby nie było na niej tłuszczu, kurzu, brudów i pyłów. W przypadku większych uszczerbków w murach, dobrze jest wcześniej, przez tynkowaniem, wygładzić ubytki, precyzyjnie je szpachlując tak, aby nie powstały żadne bruzdy, wybrzuszenia i nierówności. Następny krok to zagruntowanie. Inna opcja to wyłożenie tynku podkładowego. Do tego przydatna będzie specjalna paca nierdzewna. Kiedy pierwszą warstwę naniesiemy, odczekajmy zgodnie z zaleceniem producenta uwzględnionym na opakowaniu produktu. Kiedy grunt trwale zaschnie, możemy przejść do nanoszenia masy tynkarskiej. Istotne jest, aby charakteryzowany materiał nanosić równomiernie. Przy pomocy prostych narzędzi takich jak szmatki, rękawice a nawet gąbki czy stare gazety warto przejechać kilkakrotnie po nałożonej powłoce, ażeby zanim ostatecznie wyschnie nadać mu właściwą „rzeźbę". W zależności od tego, jak bardzo jesteśmy kreatywni, mamy sposobność przebierania w różnorodnych wariantach zdobienia ścian. Da się zastosować szereg ciekawych szablonów, jakie pozwolą uzyskać efekt drapanych wzorów, swoistych zamazań czy unikatowych ornamentów.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Kuchnia rośnie jak na drożdżach


Wielu z nas chciałoby mieć w kuchni wyspę, ale do tego potrzeba naprawdę dużej...

Deska kuchenna, co zrobić, żeby się nie ślizgała?


Deska kuchenna jest jednym z podstawowych elementów wyposażenia każdej kuchni....

Funkcjonalne narożniki w kuchni - kilka ciekawych...


Kuchnia jest nie tylko sercem domu, ale także miejscem wykonywania codziennych...

Ustawienia prywatności Polityka prywatności