Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
INFOLINIA: 
17 777 39 20
Strona główna Porady Urządzamy nowoczesną kuchnię w bloku
Porady

Urządzamy nowoczesną kuchnię w bloku

Kuchnia jest wnętrzem, w którym liczą się zarówno funkcjonalność, design, jak i komfort. Połączenie tych trzech aspektów jest pierwszym krokiem do możliwości cieszenia się nowoczesnym wnętrzem. Co jednak zrobić w przypadku, gdy kuchnia w bloku cechuje się niewielkim metrażem? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek, jak urządzić nowoczesną kuchnię w sytuacji, gdy jej powierzchnia jest dość mała i przez to trudna do zaaranżowania.

Na zdjęciu: Studio Mebli Eltop

Kuchnie w blokach

 

Kuchnie w blokach stanowią zazwyczaj swoiste wyzwanie w zakresie funkcjonalnego i zarazem estetycznego urządzenia. Bowiem ich cechą charakterystyczną są mały metraż i dość wąskie wymiary pomieszczenia. Biorąc pod uwagę, że w kuchni na co dzień wiele się dzieje, to musi też ona spełniać wiele ról jednocześnie, co może nie być zbyt komfortowe gdy mamy do dyspozycji mało miejsca. Przygotowywanie posiłków, sprzątanie po nich, a także przechowywanie wielu naczyń i akcesoriów kuchennych to tylko niektóre aspekty związane z wnętrzem kuchennym.

Odpowiedzią na te rozterki jest wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań, które ułatwią codzienne funkcjonowanie w małej kuchni, a także przysłużą się jej pod względem estetycznym.

 

1. Funkcjonalność

Funkcjonalność to podstawa w nowoczesnej kuchni. Jak ją uzyskać w małej kuchni w bloku? Wystarczy sięgnąć po nowatorskie rozwiązania ułatwiające codzienne przygotowywanie potraw, a także czyniące wnętrze bardziej ergonomicznym. Warto zacząć od wybrania odpowiednich mebli. W małych i trudnych do urządzenia kuchni najlepiej sprawdzą się meble wykonane na wymiar, które pozwolą w pełni wykorzystać potencjał wnętrza i uczynić je bardziej funkcjonalnym.

 

2. Design

Styl nowoczesny w kuchni jest idealny właśnie dla małych wnętrz blokowych. Bowiem proste formy mebli, minimalistyczna dekoracyjność, neutralne kolory, a także mało elementów we wnętrzu są idealne dla małych metrażowo pomieszczeń. Dzięki zastosowaniu tych aspektów uzyskamy optyczne rozświetlenie i powiększenie wnętrza, co będzie korzystne dla jego estetyki. Design powinien być wyważony, spójny, a dekoracje ograniczone do minimum.

 

3. Komfort

Małe kuchnie w blokach mają zazwyczaj mały metraż, ale mimo że jest to uciążliwe pod względem przechowywania kuchennych rzeczy, to jest też pewna ważna zaleta. W małych kuchniach wszystko znajduje się na wyciągnięcie ręki i zwykle wystarczy się tylko schylić lub obrócić by już mieć dostęp do potrzebnej rzeczy. Aby poprawić sobie komfort wykonywania prac kuchennych warto wszelkie przedmioty w szafkach ułożyć tematycznie i w kolejności odnoszącej się do wykonywanych czynności podczas gotowania i sprzątania.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Sposób na odpady, czyli młynek w zlewozmywaku


Aktualnie produkujemy rekordowe ilości śmieci na całym świecie, dlatego tak istotną...

Styl Zen w domowej kuchni


Brak przepychu, przestronność, minimalizm – to podstawowe cechy, jakimi wyróżniają...

Płyta i okap w jednym, czy to się sprawdza?


Nowoczesne sprzęty kuchenne mają nam przynieść wygodę podczas gotowania, niezależnie...