Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Wybieramy uchwyty. Bo detale mają znaczenie!

Porady

Wybieramy uchwyty. Bo detale mają znaczenie!

Ulubione0

Zabudowa meblowa pełni w kuchni ważną rolę nie tylko pod względem użytkowym, ale także estetycznym. To jakie wybierzesz meble do swojej kuchni, będzie decydujące w kwestii uzyskanego designu i stylu. Jednak wybierając kolorystykę, materiał i wygląd frontów i szafek, warto pamiętać także o detalach. Bowiem to właśnie drobiazgi kształtują ostateczny charakter i wygląd mebli kuchennych. Jak wybrać uchwyty?

Siła tkwi w detalach
Wyboru uchwytów warto dokonać już na etapie planowania ostatecznego wyglądu mebli kuchennych. Najlepiej jest już na początku określić preferowany styl wnętrzarski oraz wzornictwo, bo uchwyty także będą kształtować te aspekty. Dobrze dobrany rodzaj uchwytów i gałek meblowych sprawi, że aranżacja nabierze wyrazu, a dobrany styl zostanie podkreślony. Uchwyty powinny swoim kształtem, rozmiarem i estetyką współgrać z wielkością i wyglądem frontów.

Proste uchwyty relingowe
Relingi to rozwiązanie, które się sprawdzi w każdej kuchni, gdyż dzięki uniwersalnemu wyglądowi dobrze współgrają z niemal każdym rodzajem i stylem mebli. Są bardzo popularne ze względu na minimalistyczny wygląd oraz duży wybór rozmiarów, przez co łatwo je dopasować do dowolnych frontów. Uchwyty te dostępne są zazwyczaj w kolorach aluminium, satyna i chrom, ale także w odcieniu antycznej miedzi.

Modne uchwyty krawędziowe
Uchwyty krawędziowe najczęściej występują w postaci profili o długości 3-4 metrów, przez co można je dowolnie dociąć i dopasować do każdej szafki. Do standardowych mebli można także zakupić gotowe uchwyty o konkretnej długości. Uchwyty te montowane są na górnej krawędzi frontu, dzięki czemu meble pozbawione są wystających elementów. Idealnie więc pasują do nowoczesnych lub małych metrażowo kuchni.

Klasyczne uchwyty porcelanowe
Klasyka jest zawsze w modzie, bo uchwyty porcelanowe są wciąż niezwykle popularne. Idealnie pasują do kuchni w stylu angielskim i prowansalskim, a także klasycznym. Także w typowo wiejskich kuchniach będą efektownym dopełnieniem drewnianych mebli. Ozdabiają też tradycyjne szafki i stylizowane kredensy lub witryny. Porcelanowe uchwyty mogą być gładkie lub wzbogacone efektownym malunkiem z najczęściej kwiatowym wzorem.

Bez uchwytu?
Kuchnia bez uchwytów to rozwiązanie idealnie komponujące się w minimalistycznie urządzonych nowoczesnych wnętrzach. Rozwiązanie to prezentuje się szczególnie efektownie w zestawieniu z frontami o jednolitej kolorystyce. Wówczas fronty są w pełni wyeksponowane, a nowoczesny charakter mebli podkreślony. Żeby fronty można było otwierać wystarczy zastosować specjalne zawiasy oraz odbojniki, które po naciśnięciu otworzą szafki.

Zobacz również

Jak urządzić kuchnię marzeń?

Jak urządzić kuchnię marzeń?

Kuchnia marzeń – czyli jaka? Kuchnia to wnętrze, które wymaga szczególnego podejścia do...

Jak dbać o kuchenne fugi? Poradnik dla opornych

Jak dbać o kuchenne fugi? Poradnik dla opornych

Płytki ceramiczne w kuchni – standard polskich domów Najczęściej na podłogę w kuchni...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena