Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Wybieramy zmywarkę – lepiej zdecydować się na...

Porady

Wybieramy zmywarkę – lepiej zdecydować się na większy czy mniejszy model?

Ulubione0

Już od kilku lat, zmywarki należą do podstawowych elementów wyposażenia kuchennego pomieszczenia. Ręczne zmywanie i walka ze stertą naczyń po obiedzie powoli odchodzą w niepamięć. Kiedyś posiadanie zmywarki kojarzone było z luksusem – dziś, łączy się ją z oszczędnością czasu i energii. Dostępne modele zmywarek występują w różnych wielkościach. Najbardziej popularne są zmywarki o szerokości 60 lub 45 centymetrów. Który model zasługuje na naszą uwagę? Jaką zmywarkę wybrać? Mniejszą czy większą?

Szerokość zmywarki = pojemność zmywarki
Podczas wyboru zmywarki, jednym z ważniejszych kryteriów jest jej szerokość. Dlaczego? Otóż pojemność urządzenia uzależniona jest od jego szerokości. Pojemność decyduje o tym, ile naczyń jednorazowo wejdzie nam do zmywarki. Wartość ta często określana jest za pomocą ilości kompletów.


Dopasuj wielkość zmywarki do wielkości kuchni
Jeśli chodzi o wielkość naszej zmywarki, to powinniśmy się kierować głównie miejscem, jakie mamy do dyspozycji. Jeśli jesteśmy właścicielami dużej, przestronnej kuchni, to szersza zmywarka nie będzie stanowiła dla nas żadnego problemu. Inaczej jeśli mamy ciasną, dość wąską kuchnię – tutaj liczy się każdy centymetr, a więc lepiej sprawdzi się mniejsza zmywarka.
Jaka jest idealna kuchnia? Przede wszystkim wygodna. Lepiej wybrać mniejszy sprzęt, który w żaden sposób nas nie ograniczy. Mniejsze urządzenie jest również łatwiej 'wcisnąć' w urządzoną wcześniej kuchnię.


Zmywarka o szerokości 45 centymetrów daje radę!
Zmywarki o szerokości 45 centymetrów to najlepsze rozwiązanie dla osób, których pomieszczenia kuchenne nie należą do największych. Jest to również dobra alternatywa większego sprzętu, który po prostu nie zmieści się do obecnej zabudowy kuchennej.
Mogłoby się wydawać, że skoro urządzenie jest mniejsze, to jest też gorzej wyposażone i słabsze. Nic bardziej mylnego! Mniejsze rozmiary zmywarki w ogóle nie wpływają na ilość dostępnych funkcji – mają one ich tyle samo, co zmywarki w większych rozmiarach.
Zmywarka o szerokości 45 centymetrów to idealne urządzenie dla młodych małżeństw czy singli. Małe rodziny nie mają aż tylu naczyń, więc mniejsza pojemność nie stanowi żadnego problemu.


Zmywarka o szerokości 60 centymetrów to ogromna wygoda!
Nie da się ukryć – urządzenia o szerokości 60 centymetrów to duża wygoda. Większe zmywarki to oczywiście większa pojemność – można do nich zmieścić, naprawdę wiele. Nawet jeśli mamy liczną rodzinę, to 60 centymetrów powinno 'dać radę'.
Dzięki większej pojemności, urządzenie włączane jest rzadziej. W ten sposób oszczędzamy pobór wody oraz energii elektrycznej. Duża zmywarka bez problemu zmieści także większe garnki oraz patelnie, dlatego możemy odpocząć od mycia ręcznego.

Zobacz również

Jak dobrze korzystać z lodówki?

Jak dobrze korzystać z lodówki?

Zasady bezpieczeństwa Lodówka, nawet najlepszej klasy, wymaga odpowiedniej lokalizacji. Nie...

Dodatkowe funkcje piekarników

Dodatkowe funkcje piekarników

Opiekacz Nie musimy martwić się o to czy ciasto zostanie dopieczone w wierzchniej warstwie,...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena