Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Wybieranie lodówki – najczęstsze błędy

Porady

Wybieranie lodówki – najczęstsze błędy

Ulubione0

Ludzie są bardzo specyficzni – działają na nas tanie chwyty marketingowe oraz promocje. Wielokrotnie zdarza się, że skuszeni dobrą ceną kupujemy coś, z czego w ogóle później nie korzystamy lub co gorsza – kupujemy coś, co zaraz ląduje w koszu. Urządzenia gospodarstwa domowego do zawsze spory wydatek, jednak pewnie niejednokrotnie przekonaliście się, że tutaj nie opłaca się oszczędzać. Warto wydać więcej i kupić sprzęt dobrej jakości, który bez usterek posłuży nam przez długie lata.

Na czym powinniśmy się skupić?
Podczas wybierania urządzeń AGD często kierujemy się ekscytacją i niskimi cenami. Zdarza się, że skupiamy się na rzeczach mało ważnych, zapominając o tych bardzo istotnych. W przypadku lodówki – jak i też innych urządzeń elektrycznych, musimy brać pod uwagę przede wszystkim parametry techniczne. To one są najważniejsze i to one będą decydować o tym, jak długo to urządzenie nam posłuży. Jeśli zależy nam aby kupić porządny, dobrej jakości sprzęt, to musimy wiedzieć jak nie postępować – inaczej będzie kicha.

 

W przypadku lodówki liczy się ekonomia
Nie ma co ukrywać – nasze domy są przepełnione sprzętem elektronicznym. W samej kuchni, znajduje się ich pokaźna kolekcja, a jakoś się nie zapowiada, żeby coś w tej kwestii miało się zmienić. Urządzenia AGD zapewniają ogromną wygodę, zaoszczędzają nasz czas – ale także są odpowiedzialne na wyższe rachunki za prąd. Aby pobory energii nie były aż tak duże, powinniśmy wybierać tylko modele energooszczędne. Wszystkie urządzenia wystawione w sklepach, czy Internecie mają etykiety lub dokładne opisy zawierające specyfikę urządzenia. Oczywiście modele energooszczędne są droższe, niż te zwyczajne, jednak biorąc pod uwagę kilkuletnią eksploatację, to jest to inwestycja, która szybko nam się zwróci.
Wybierając lodówkę powinniśmy się kierować ekonomicznością. Oczywiście nie chodzi o to, aby wybrać najtańszy model dostępny na rynku – a o funkcjonalność oraz efektywność urządzenia. Nowoczesne sprzęty posiadają szereg funkcji oraz udogodnień, które bezpośrednio przykładają się do oszczędzania energii. Przykładem jest system no Frost, który sprawia, że na wewnętrznych ściankach lodówki nie osiada się lód – a niewiele z was wie, ale im grubsza warstwa lodu, tym urządzenie zużywa więcej prądu.

 

Lodówka na miarę twoich potrzeb
Decydując się na zakup lodówki powinniśmy przemyśleć to, jak dużego urządzenia potrzebujemy. Warto wziąć pod uwagę liczbę domowników – to właśnie dla nich, lodówka będzie przechowywała żywność. Nie ma sensu kupować ogromnej lodówki side by side dla pary bez dziecka. Standardy mówią, że na jedną osobę lodówka o pojemności 120l powinna spokojnie wystarczyć. Zadbaj o to, aby tego typu zakupy były przemyślane. Sprzęty AGD to inwestycja na lata – szkoda by się zmarnowała.

Zobacz również

4 sposoby na stół do dużej kuchni

4 sposoby na stół do dużej kuchni

1 - Mebel od pokoleń, czyli nasz stół Czy wiedzieliście, że stół uchodzi za najstarszy mebel...

Kompletujemy kuchenną wyprawkę

Kompletujemy kuchenną wyprawkę

Lista obowiązkowa Kuchnia to nie tylko ściany, nowoczesne sprzęty AGD i starannie dobrane...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena