Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Wyciśnij cytrusy czyli jak wybrać wyciskarkę do...

Porady

Wyciśnij cytrusy czyli jak wybrać wyciskarkę do cytrusów

Ulubione0

Soki owocowe dostępne w sklepach pozostawiają wiele do życzenia. Zazwyczaj, paradoksalnie mało jest w nich owoców, zawierają spore ilości cukrów i wiele innych chemicznych dodatków. Zamiast kupowania soków z niepewnych źródeł – lepiej przygotować go samodzielnie w domu! Jak? Jedyne, czego potrzebujesz to wyciskarka do cytrusów.

Rodzaje wyciskarek

Na rynku są dostępne dwa rodzaje wyciskarek – manualne i automatyczne. Manualne działają bez zasilania prądem – działa pod wpływem Twojego nacisku i użytej przez Ciebie siły. Automatyczne to takie, które włączają się automatycznie tuż po przyłożeniu cytrusa do stożka. Ten prosty mechanizm pozwala na dokładne wyciśnięcie soku z owocu.


Dlaczego warto?

Wyciskarka do cytrusów jest bardzo prostym urządzeniem. Przecinamy owoc na dwie części a następnie każdą połówkę przykładamy do stożka znajdującego się na górze wyciskarki. Sok spływa do specjalnego pojemnika a pestki zostają zatrzymane przez specjalne sitko. Sok z wyciskarki to prawdziwa bomba witaminowa! Dzięki prostej konstrukcji urządzenia i niskim obrotom silnika wszelkie enzymy, witaminy i wartości odżywcze zawarte w cytrusach przechodzą do naszego soku.


Na co zwrócić uwagę?

Im większa moc, tym nasze owoce będą lepiej wyciśnięte i otrzymamy więcej soku. Modele dostępne na rynku mają moc od 20 do 250 W. Istotna jest wielkość pojemnika, do którego spływa wyciśnięty sok. Większy pojemnik to sprawniejsza praca – nie trzeba go cały czas przelewać do innych pojemników. Jest to niezwykle ważne – szczególnie jeżeli nasza rodzina jest dość liczna. Warto również wybrać model, w którym naczynie na sok jest wyjmowane – ułatwia to czyszczenie i przelewanie świeżego soku do szklanek. Dobrze jeśli pojemnik jest przezroczysty – łatwo można sprawdzić ilość wyciśniętego soku oraz jego klarowność.

W takim urządzeniu jak wyciskarka do cytrusów niezwykle ważne jest solidne wykonanie i dobre dopasowanie. Aby urządzenie posłużyło nam dłużej niż jeden sezon, warto zwrócić uwagę na szczegóły i wykonanie poszczególnych elementów. Jeżeli planujemy częste używanie wyciskarki to warto zainwestować w troszkę droższe modele znanych, dobrych producentów. Jeżeli natomiast chcemy robić soki tylko raz na jakiś czas, to nie warto przepłacać – wtedy lepiej wybrać tańszy odpowiednik, bo i tak będziemy go używać sporadycznie. Bez względu na intensywność stosowania i nasz budżet, warto wybrać wyciskarkę w ciemnym kolorze – białe powierzchnie mogą się przebarwić od soku z cytrusów co tworzy nieestetyczne zacieki.


Wyciśnij ten sok!

Wyciskarka do cytrusów świetnie sprawdzi się u osób, które wolą domowe soki od sklepowych. Jest to świetna alternatywa dla młodych mam, które chcą dostarczyć swoim pociechom soki pełne witamin. Łatwy mechanizm i budowa pozwalają na szybkie i dokładne umycie urządzenia tuż po przygotowaniu soku.

Zobacz również

Pyroliza i kataliza, czyli piekarnik który sam się czyści.

Pyroliza i kataliza, czyli piekarnik który sam...

Samoczyszczące piekarniki – to nie żarty! Piekarniki, które same się czyszczą posiadają...

Cicha kuchnia – czyli innowacyjne mechanizmy w kuchni

Cicha kuchnia – czyli innowacyjne mechanizmy w...

Zapomnij o trzaskaniu drzwi w kuchni! Zapewne niejednokrotnie każdemu zdarzyło się zbyt mocno...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena