Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Wyspa tylko na wakacje? Nie – zapraszamy do...

Porady


Wyspa tylko na wakacje? Nie – zapraszamy do naszej kuchni

Faktem jest, że kuchnia z wyspą na środku prezentuje się fenomenalnie. Często takie aranżacje możemy spotkać w amerykańskich filmach. Jest to niezwykle funkcjonalne a zarazem efektywne rozwiązanie, szczególnie jeśli dysponujemy dużą kuchnią. Wyspa jest bardzo wygodna, szczególnie jeżeli w mieszkaniu jest większa ilość domowników. Świetnie się prezentuje, dodaje kuchni uroku a także jest dodatkowym miejscem do przechowywania produktów i miejscem roboczym. W jakich kuchniach wyspa prezentuje się najlepiej?

Na zdjęciu: Studio Góra Meble

Wyspa warta świeczki?
Fenomen wysp w kuchni potrafi nawet irytować. Z pewnością przeciwnicy takiego rozwiązania zastanawiają się, czy rzeczywiście jest się czym tak zachwycać? Kuchnia jest sercem każdego domu, a stół jest zazwyczaj kluczowym elementem w kuchni. Podobnie jest w przypadku wyspy – skupia ona wokół siebie wszystkich domowników i wręcz 'zachęca' do wspólnego przygotowywania posiłków. Wyspa pozwala pracować w kuchni kilku osobom jednocześnie, bez wchodzenia sobie w drogę. Oprócz funkcjonalności stanowi ona również fajny, wnętrzarski dodatek, który przyciąga uwagę. Dzięki wyspie w kuchni, podczas gotowania nie jesteśmy odizolowani i zamknięci w ciasnym pomieszczeniu – kuchnia z wyspą jest bardziej przestronna i otwarta i korzystnie wpływa na relacje.

 

Nie tylko ozdoba
Mogłoby się wydawać, że większość osób decydujących się na wyspę w kuchni wybiera ją tylko ze względów wizualnych. Tak naprawdę, wyspa to nie tylko ozdoba i dodatkowy element kuchennego wnętrza – wyspa to przede wszystkim dodatkowy blat. Wyspa w kuchni może z powodzeniem pełnić rolę stołu. Może być również dodatkowym blatem roboczym – co z pewnością przyda się w każdej kuchni. Wyspa to nie tylko blat – to również dodatkowe szuflady i szafki, które są umieszczone w wyspie. Przechowywanie produktów czy sprzętów AGD nie będzie już dla nas problemem i przestaniemy narzekać na brak miejsca. Zagospodarowanie i wykorzystanie wyspy zależy tylko i wyłącznie od nas. Wiele osób decydujących się na wyspę w kuchni umieszcza na niej płytę grzewczą oraz zlewozmywak. Jest to bardzo funkcjonalne rozwiązanie – w ten sposób maksymalnie wykorzystamy przestrzeń a dodatkowo, gotowanie i zmywanie będzie wygodniejsze.

 

Czy wyspa nadaje się tylko do dużej kuchni?
Wyspa to piękne i bardzo funkcjonalne rozwiązanie, które idealnie sprawdzi się w dużej kuchni. Dlaczego? Nie jest istotny tutaj wielkość wyspy, a to, żeby wokół niej móc się swobodnie poruszać. Otwieranie szafek i szuflad powinno być komfortowe, co może okazać się niemożliwe w przypadku ciasnych pomieszczeń. Decydując się na wyspę w małej kuchni często świadomie ograniczamy własna swobodę. Mamy wąskie przejścia, mniejsze pole manewru – prędzej czy później zacznie nas to przytłaczać.

Komentarze


5.00/5 1 1
5
Bogna

Pomarzyć zawsze można, ale to naprawdę trzeba mieć dużą kuchnię, żeby to marzenie spełnić :)

Zobacz również


Halogeny w Twojej kuchni – czyli sposób na jasne...


Dobrej jakości światło w kuchni to podstawa. Pozwala zrobić odpowiedni nastrój...

Kuchnia w stylu greckim


Przywołując na myśl wakacyjne skojarzenia z malowniczymi krajobrazami Grecji, oczami...

Thermomix – zbawienie czy niepotrzebny wydatek?


Nie każdy z nas urodził się z talentem do gotowania. Wiele osób nie czuje się...