Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Zamknięta kuchnia – wady i zalety takiej...

Porady

Zamknięta kuchnia – wady i zalety takiej aranżacji

Ulubione0

Kuchnie zamknięte od zawsze towarzyszyły nam w naszych domach. Były one postrzegane jako modne i wygodne – do czasu, aż ktoś wymyślił kuchnie połączoną z salonem. Pomimo tego, klasyczne rozwiązanie sprawdzało się przez długie lata i wciąż posiada spore grono zwolenników. Czy dzisiaj wprowadzając się do nowego mieszkania warto zdecydować się na zamkniętą kuchnię? Jakie korzyści za nią przemawiają? Zapraszamy do dalszej części artykułu.

 

Oczywiście nasza decyzja, związana z formą pomieszczenia kuchennego będzie uzależniona od kilku czynników. Przede wszystkim liczą się tutaj nasze upodobania – zarówno towarzyskie, jak i kulinarne. Ważne jest to, jak dużo czasu w ciągu dnia spędzamy w kuchni oraz jaki jest nasz stosunek do porządku.

 

Salon jest najważniejszy!
Jeśli zdecydujemy się na klasyczną, zamkniętą kuchnię to automatycznie, naszym pomieszczeniem reprezentacyjnym staje się salon. Kuchnia jest 'odizolowana' więc w czasie jakiejś imprezy, osoba, która odpowiedzialna jest za przygotowywanie posiłków również, co oczywiście nie sprzyja integracji. Decyzja o zamknięciu kuchni to świadome optyczne zmniejszenie przestrzeni mieszkalnej, która mogłaby wydawać się o wiele większa – gdybyśmy jednak postawili na otwartą kuchnię.

 

Zamknięta kuchnia to duży komfort
Tak naprawdę odizolowana, osobna zamknięta kuchnia ma również swoje mocne strony. Podczas gotowania zapachy nie rozchodzą się po całym mieszkaniu. Ponadto, nieład towarzyszący kuchni podczas gotowania nie 'razi w oczy' naszych gości – jest przez nich niezauważony. Podobnie w przypadku głośnych urządzeń AGD. Nie zakłócają one rozmowy ani uroczystości, które odbywają się w salonie. W przypadku otwartej kuchni jest to dość uciążliwe. Kuchnia zamknięta to idealnie rozwiązanie dla osób, które cenią sobie ciszę, spokój i lubią gotować.

 

Nieograniczona swoboda
Pomimo tego, że otwarte kuchnie prezentują się naprawdę pięknie, to pod pewnym względem bardzo nas ograniczają – ich wygląd musimy dopasować do salonu oraz reszty mieszkania. Decydując się na zamkniętą kuchnię mamy tak naprawdę pełną dowolność, jeżeli chodzi o jej aranżację. Meble w kuchni nie muszą pasować do salonu i na odwrót. Możemy kuchnię urządzić w dowolnym stylu – nawet jeśli będzie on całkowicie odbiegał od reszty mieszkania to nie przeszkadza!

 

Czy mała, zamknięta kuchnia to dobry pomysł?
Kuchnia zamknięta to idealne rozwiązanie dla dużych oraz jasnych pomieszczeń. Jeśli mieszkamy w bloku a nasza kuchnia jest mała, ciemna i ciasna, to zdecydowanie lepiej będzie połączyć ją z salonem. Pamiętajmy, że kuchnia musi być przede wszystkim wygodna – powinniśmy się w niej dobrze czuć i komfortowo poruszać, dlatego nic na siłę.

Zobacz również

Wiejska kuchnia niekoniecznie staromodna

Wiejska kuchnia niekoniecznie staromodna

Przyjazna atmosfera Przekraczając próg kuchni innowacyjnie wyposażanej, przykładowo...

Dekoracyjne oświetlenie kuchni

Dekoracyjne oświetlenie kuchni

Coś więcej niż podstawy Kuchnia, niezależnie od stylizacji oraz bez względu na to, jakich...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena