Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Zamrażarka skrzyniowa – czyli idealna skrzynia...

Porady

Zamrażarka skrzyniowa – czyli idealna skrzynia do mrożenia

Ulubione0

Jak wiemy, lodówka jest niezbędnym wyposażeniem każdej kuchni. To ona pozwala nam przechowywać produkty żywnościowe, dzięki czemu dłużej zachowują swoją świeżość. Oprócz lodówki, równie ważna jest zamrażarka. Zazwyczaj ona służy nam przechowywaniu mrożonych sezonowych owoców, lub większych porcji mięsa, które udało nam się kupić na promocji. Niemalże każda lodówka posiada zamrażarkę, która umożliwia przechowywanie niezbyt dużej ilości produktów. Co jeśli to za mało? Jeżeli potrzebujemy więcej miejsca na mrożenie produktów? Rozwiązaniem jest zamrażarka skrzyniowa!

Duże pudło, które mrozi

Zamrażarka skrzyniowa swoim wyglądem przypomina duże pudło. W środku nie zawiera ona przegródek – posiadają tylko jedną komorę w której przechowywane są wszystkie produkty. Ich główną zaletą jest bardzo duża pojemność. Dzięki temu, że skrzynia nie posiada półek i przegródek zyskujemy naprawdę sporo miejsca. Można w niej przechowywać przeróżne produkty, nawet te większych rozmiarów. Duże porcje mięsa nie będą tutaj problemem. Forma skrzyni pozwala na napełnienie zamrażarki aż po same brzegi – możemy w niej zmieścić naprawdę wiele. Bardzo wygodnym rozwiązaniem są drzwiczki zamrażarki, które otwierają się do góry. Boczne, tradycyjne drzwi mogłyby okazać się dość kłopotliwe – szczególnie w wąskich pomieszczeniach. Zamrażarki skrzyniowe są bardzo wygodne i praktyczne. Charakteryzują się one dobrą izolacją, dzięki czemu zużycie energii jest niższe.


Idealna do dużych produktów

Zamrażarka skrzyniowa świetnie sprawdzi się przy mrożeniu i przechowywaniu sporych produktów żywnościowych. W przypadku mniejszych produktów, ich wyciągnięcie może okazać się troszkę kłopotliwe. Brak półek i forma skrzyni jest zarówno wadą, jak i zaletą. Jest to idealne rozwiązanie dla dużych porcji mięsa, ryb i innych, większych produktów żywnościowych. Jeżeli chodzi małe rzeczy, to lepiej je mrozić w tradycyjnej zamrażarce, lub zamrażarce szufladowej. Takie urządzenia mają nam pomagać, a nie utrudniać życie. Wiele osób skarży się na niewygodne szukanie produktów przechowywanych w zamrażarkach skrzyniowych. Problemem, może również okazać się brak całkowitej przejrzystości urządzenia – wtedy z pewnością łatwiej (i szybciej) przebiegałoby szukanie poszczególnych produktów.


Zmieścisz ją wszędzie

Zamrażarka skrzyniowa może być świetnym rozwiązaniem dla osób, które mrożą duże ilości mięsa czy ryb. Tradycyjna zamrażarka, która znajduje się w chłodziarce, często okazuje się za mała – szczególnie jeżeli mamy dużą rodzinę. Zamrażarka skrzyniowa wcale nie musi zajmować miejsca w kuchni – możesz ją umieścić w dowolnym pomieszczeniu w Twoim mieszkaniu.

Zobacz również

Bezpieczeństwo w kuchni

Bezpieczeństwo w kuchni

Wysoka temperatura Kontakt z gorącymi rzeczami jest najczęstszą przyczyną urazów doznawanych w...

Patelnia żeliwna nie taka straszna

Patelnia żeliwna nie taka straszna

To nie jest takie proste... Patelnie żeliwne wymagają od nas specyficznego podejścia –...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena