Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Zanim kupisz sprzęt AGD

Porady


Zanim kupisz sprzęt AGD

Od tego, w jaki sposób wyposażysz swoje pomieszczenie kuchenne zależny jest komfort pracy. Ceniąc swój czas i chcąc ułatwić sobie życie, warto rozważnie podejść do kwestii doboru stosownych sprzętów AGD. W niniejszym poradniku podpowiemy, na co w głównej mierze zwrócić uwagę, decydując się na inwestycję w urządzenia AGD i o czym nie zapominać podczas dokonywania wyboru odpowiedniego asortymentu.

Na zdjęciu: Studio Euroclass

Elementy „must have"


Nie ma możliwości, aby współcześnie funkcjonować bez podstawowych, uznawanych niegdyś za wygodę, dziś za standard rozmaitych maszyn z zakresu gospodarstwa domowego. Sprzęty – nowoczesne, z wysokiej klasy mechanizmami działania, inteligentne i praktyczne oraz banalnie proste w obsłudze – stanowią świetne udogodnienie w codziennym funkcjonowaniu. Na chwilę obecną każdy świeżo upieczony lokator powinien pomyśleć o zestawie ADG składającym się z piekarnika, sprzętu do gotowania w postaci albo tradycyjnej kuchenki w wariancie gazowym czy też elektrycznym lub modnej dziś płyty indukcyjnej. Do tego dochodzi także okap, mający pełnić rolę swego rodzaju wentylatora a więc pochłaniacza nieprzyjemnych aromatów i produktów spalania tłuszczu, jak także mikrofalówka, pozwalająca na błyskawiczne podgrzanie obiadu czy rozmrożenie artykułów spożywczych. Niezbędna jest także oczywiście lodówka, która najczęściej kupowana jest przez konsumentów wraz z wbudowanym w nią zamrażalnikiem. Dodatkowo coraz częściej klienci sklepów AGD kuszą się na inwestycję w jakże użyteczną i odciążającą nas w zmywaniu zmywarkę. Wszystkie wyżej wymienione sprzęty można bez problemu nabyć pojedynczo. Dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza dla nowo wprowadzających się lokatorów, jest postawienie na pełen, kompleksowo zbudowany zestaw asortymentu kuchennego. Tak czy inaczej, prędzej czy później wyżej wspomniane urządzenia będziemy musieli nabyć, a to że zrobimy to za jednym zamachem często może nieść ze sobą wiele korzyści. Wielokrotnie kupujący mogą liczyć wówczas na zniżkę. Ponadto jest to dla nabywcy redukcja czasu marnowanego na ciągłe chodzenie od sklepu do sklepu w poszukiwaniu właściwego modelu, który zgrałby się czy to estetycznie czy wymiarowo z pozostałymi sprzętami AGD i pasował konkretnie do naszego lokum kuchennego. Inwestując w cały zestaw urządzeń mamy pewność identycznej stylistyki, a zatem wyposażane pomieszczenie będzie świetnie skomponowane wizualnie. Za zakupem urządzeń oddzielnie przemawia z kolei często znacząco niższa cena przypadająca na pojedynczy sprzęt. Co więcej, rezygnując z kompletu możemy nabywać wyłącznie ten typ asortymentu, który potrzebujemy, odrzucając z listy zakupów to, co uważamy za zbędne.

 

Ważne dodatki


Wyżej wymienione, podstawowe rodzaje asortymentu kuchennego z zakresu sprzętów gospodarstwa domowego to nie wszystko, co może ułatwić nam standardową pracę w kuchni. Na co dzień również niesamowicie przydatne okazują się drobne urządzenia AGD. Do nich zalicza się robot kuchennych, bez którego ciężko byłoby się obejść wprawionej w pichceniu czy pieczeniu wzorowej pani domu. Równie użyteczny jest czajnik, ekspres do kawy czy opiekacz do kanapek. Świetnym sposobem na szybkie i tanie desery dla całej rodziny okazuje się zakup gofrownicy, a aby przyrządzić wyśmienite i łatwe w przygotowaniu śniadanie bądź kolację warto przemyśleć inwestycję w toster. Dla tych, którzy dbają o smukłą sylwetkę z pewnością cenną maszyną będzie blender, dzięki któremu można robić koktajle, zupy-kremy, delikatne sosy dietetyczne. W zakresie drobnych sprzętów AGD jest bardzo duże zróżnicowanie cenowe, zatem konsumenci mają naprawdę szerokie pole manewru, mogąc dostosowywać konkretne urządzenia stosownie do swego budżetu. Eleganckie, niekiedy stylowe designem maszyny można pochować do szafek, ale po co, skoro wysoce estetyczne mogą pełnić rolę gustownej ozdoby na kuchennym blacie czy półkach. Istnieje również sposobność wbudowania niektórych sprzętów w zabudowę meblową – na przykład ekspresu do kawy, co dodatkowo redukuje miejsce zajmowane przez maszynę.

 

Zobacz również:

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/ekskluzywne-wyposazenie-kuchni-3024.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/przydatne-w-kuchni-sprzety-agd-2945.html

 

Komentarze


5.00/5 1 1
5
mika

My dopiero niedawno wprowadziliśmy się do nowego mieszkania i niestety sporo sprzętów jest jeszcze na liście zakupów. Brakuje nam przede wszystkim mikrofalówki i zmywarki, ale mam nadzieję, że jeszcze w tym miesiącu je zamówimy, bo ciężko bez tych sprzętów funkcjonować w kuchni ;)

Zobacz również


Popękane ściany – nietypowa dekoracja w kuchni


Twoja kuchnia nie musi mieć gładkich ścian, pokrytych jednym kolorem standardowej...

Mała kuchnia z wielkimi możliwościami


Nie potrzeba dużej przestrzeni, by cieszyć się kuchenną wygodą. Kluczem do...

Czysta jak… zmywarka


Wydawać by się mogło, że w urządzeniu, które dba o czystość kuchennych naczyń,...