Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Zlewozmywak – przykry obowiązek czy fajny...

Porady


Zlewozmywak – przykry obowiązek czy fajny gadżet?

Nastały czasy, kiedy niemalże wszystkie sprzęty, urządzenia i przedmioty w naszej kuchni muszą być nie tylko praktyczne, ale również ładne i estetyczne. Chcemy aby wszystko do siebie pasowało, składało się na fajną całość. Kuchnia ma być funkcjonalna, ale też zachwycać wyglądem i oryginalnym designem. Niezwykle ważnym wyborem może okazać się wybór zlewozmywaka – niby nic, jednak źle dobrany, niepasujący do wnętrza może zniszczyć nawet najładniejszą kuchnię. Jak kupić odpowiedni zlewozmywak? Na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Na zdjęciu: Studio Kuchnie Marzeń

Jednokomorowe, dwukomorowe...

 

Na rynku dostępne są różne modele zlewozmywaków. Różnią się między sobą wielkością, materiałem z którego są zrobione i metodą montażu. Jeżeli chodzi o wielkość wyróżniamy jednokomorowe, półtorakomorowe, dwukomorowe i dwu i półkomorowe – wszystkie występują w wersji z ociekaczem lub bez. Przed wyborem, musimy zastanowić się ile czasu zamierzamy spędzać na myciu naczyń. To, czy będziemy mieć zmywarkę odgrywa tutaj znaczącą rolę. Jeżeli wszystkie naczynia zamierzamy myć ręcznie, wtedy lepiej wybrać zlew z dwiema komorami – mycie będzie wygodniejsze. Musimy pamiętać, że zlew dwukomorowy zajmie więcej miejsca, niż jednokomorowy. Istotnym czynnikiem przy wyborze wielkości zlewu jest liczba domowników – dla dużej rodziny lepiej sprawdzi się większy zlew.

 

 

Stalowe, kwarcowe, granitowe


Jeżeli chodzi o materiały, z których został stworzony nasz zlewozmywak możemy wyróżnić zlewy stalowe, kompozytowe, emaliowane, kwarcowe, granitowe i ceramiczne. Największą popularnością cieszą się zlewozmywaki stalowe. Są niedrogie i łatwe do utrzymania w czystości. Zlewy kompozytowe cieszą się coraz większą popularnością. Są łatwe do czyszczenia, lekkie a zarazem wytrzymałe. Ich zaletą jest to, że są dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej, co może być decydujące przy zakupie. Zlewy emaliowane są bardzo tanie, jednak pomału są wypierane przez zlewy kompozytowe i stalowe. Zlewy kwarcowe są niezwykle odporne na wszelkie uszkodzenia, zarysowania a także wysokie temperatury. Zlewy granitowe są stosunkowo drogie, jednak cechuje je wysoka jakość. Zlewy ceramiczne są ładne, gładkie i przyjemne w dotyku. Odporne na wysokie temperatury i niezwykle trwałe.

 

 

A więc jaki ten zlew?


Wybór zlewozmywaka powinien być uzależniony od tego, czy będziesz miał zmywarkę czy nie. Jeżeli tak, to szkoda inwestować w dwukomorowy zlew – niepotrzebnie zajmie miejsce w naszej kuchni a i tak nie będzie w 100% wykorzystany. Jednokomorowy zlew w zupełności wystarczy do umycia naczyń, których nie można włożyć do zmywarki. Jeżeli już zdecydujesz się na konkretną ilość komór, pomyśl nad surowcem z którego ma być zrobiony. Zastanów się, który będzie podkreślał charakter i styl Twojej kuchni. Zlewozmywak stanowi nieodłączny element kuchni, zadbaj o to, by był dobrze dobrany. Niech mycie naczyń nie będzie tylko codziennym, smutnym obowiązkiem – niech jednocześnie zlew będzie ładny i pasuje do wnętrza naszej kuchni.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Młynki koloidalne


Jeżeli nie mieszkamy w domu lub segregując śmieci nie mamy też możliwości na...

Jaki zlewozmywak? Najpopularniejsze rodzaje zlewów


Nie ma mowy o tym, aby jakiekolwiek pomieszczenie kuchenne obeszło się bez solidnego...

Ile komór powinien mieć zlewozmywak?


Stojąc przed wyborem zlewozmywaka z pewnością będziemy się zastanawiać z jakiego...