Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Zmywarka w kuchni – zbędny wydatek czy...

Porady

Zmywarka w kuchni – zbędny wydatek czy oszczędność?

Ulubione0

Jeszcze paręnaście lat temu, niemający zielonego pojęcia na temat zmywarek konsumenci, zaciekle twierdzili, iż sprzęt AGD tego rodzaju jest niepotrzebnym luksusem. Dziś powszechnie już wiadomo, że urządzenie zmywające stanowi nie tylko niesamowitą wygodę, ale także ogromną oszczędność.

Redukcja w szerokim wymiarze


Korzystając ze zmywarki przy każdorazowym myciu większej ilości brudnych naczyń, możemy zmniejszyć w znaczącym stopniu ilość zużywanej wody. Poza tym, jest to brak fatygi dla użytkownika kuchni i sposobność zaoszczędzenia przez domowników sporej ilości czasu. Przecież zmywanie to czynność żmudna, wymagająca precyzji, ale także i sprawności. Niewprawiony w staniu przy zlewie z gąbką w dłoni może zmarnotrawić na ten rutynowy obowiązek nawet kilkadziesiąt minut. Zmywarka jest w tym przypadku prawdziwym komfortem. Wsadzamy do odpowiednich przegródek urządzenia konkretne naczynia a następnie uruchamiamy sprzęt. Załadowana zmywarka nie wymaga naszej uwagi, po zakończeniu pracy samodzielnie i automatycznie wyłącza się.

 

Dane statystyczne nie kłamią

 

Jak wynika z szacunków, zmywarka korzysta średnio z dwudziestu litrów wody, biorąc pod uwagę pojedynczy, standardowy cykl zmywania. By tyle samo naczyń wyczyścić ręcznie, domownikowi potrzeba zazwyczaj kilka razy więcej wody. Nawet, kiedy zastosujemy zasadę oszczędności i zdecydujemy się na napełnienie komór zlewozmywaka do pełna zamiast lania bieżącego strumienia przy każdym jednym garnku, kubku czy talerzu, nie uda nam się „pobić" wyników zmywarki. W jednej przegrodzie zlewu mieści się zazwyczaj 20 l a przecież jednorazowe napełnienie komór wodą nie wchodzi w grę. Gdy myjemy naczynia po smażeniu, z zaschniętymi resztkami pokarmów czy przypalone, musimy parę razy wodę do mycia wymienić. Tym samym, zamiast oszczędzać tracimy paradoksalnie jeszcze więcej.

 

Do wszelkiego typu wnętrz

 

Zmywarka znakomicie prezentuje się zarówno w kuchniach klasycznych, jak także nowoczesnych. Producenci proponują szeroki wachlarz dostępnych modeli, które są nierzadko stylizowane na odpowiedni nurt i trend. Ponadto istnieje gama rozmiarowa opisywanych urządzeń, jaka pozwala na dobór sprzętu AGD właściwie dostosowanego do naszego wnętrza kuchennego. Możliwe jest znalezienie bez trudu zarówno wariantów wolnostojących, jak także zmywarek do zabudowy.

Zobacz również

Najwygodniejsza lodówka dostępna na rynku – lodówka side by side poznaj ją bliżej

Najwygodniejsza lodówka dostępna na rynku –...

Co to jest lodówka side by side? Lodówka side by side zrewolucjonizowała rynek lodówek. Jest to...

Rodzaje frontów kuchennych – co mamy do wyboru?

Rodzaje frontów kuchennych – co mamy do wyboru?

#1 Fronty akrylowe Fronty akrylowe zdobywają coraz większą popularność. Powstają one na skutek...
Komentarze (1)
1
Gość
violetka
2017-02-24 14:44:59

Jest różnica w oszczędności jednak, zmywarka dużą ilość naczyń umyje zużywając sporo mniej wody, a nie wspominając już u moim czasie który można lepiej spożytkować. Mam teraz zmywarkę Amici na 12 kompletów ze zmywaniem strefowym w zabudowie i dla mnie to must have.

Twój komentarz
Ocena