Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Zrób własny przypominacz w swojej kuchni

Porady

Zrób własny przypominacz w swojej kuchni

Ulubione0

Żyjemy w ciągłym biegu. Praca, dom, dzieci, obowiązki – tak właśnie wygląda nasze życie. Codzienna gonitwa nieraz sprawia, że zapominamy co mamy kupić, co mamy zrobić – jest to bardzo ludzkie i z pewnością niejednokrotnie zdarzyło się każdemu z nas. Warto zorganizować sobie miejsce, w którym będziemy zapisywać wszystkie ważne, niecierpiące zwłoki 'zadania' czy listę zakupów na jutrzejszy obiad. Miejsce, gdzie będziemy mogli umieścić karteczki z notatkami czy rysunki naszych pociech. Najlepszym miejscem w domowym zaciszu na tego typu 'przypominacz' jest oczywiście kuchnia. To właśnie w pomieszczeniu kuchennym spędzamy najwięcej czasu. Przygotowujemy posiłki, spędzamy czas z rodziną, sprzątamy – to właśnie w kuchni wykonujemy najwięcej domowych obowiązków.

Co potrzebujemy?
Aby stworzyć przypominającą ścianę w kuchni, potrzebujemy kilku niezbędnych elementów. Jeżeli już zdecydujemy, jak duża ma być to 'tablica' należy zaopatrzyć się w płytę MDF, laminowaną sklejkę oraz typową tablicę korkową. Równie przydatna może okazać się także bardzo popularna ostatnimi czasy farba tablicowa. Aby wszystko dobrze się trzymało należy również zaopatrzyć się w haczyki i śruby, klej, pędzel oraz drewniane kołeczki.

Od czego zacząć?
Oczywiście zanim przejdziemy do montowania, należy odpowiednio przygotować materiały. Płytę MDF oraz sklejkę trzeba dokładnie wymierzyć i w razie konieczności przyciąć – jeżeli nie mamy zdolności lub możliwości, możemy o to poprosić w sklepie w którym je kupimy. Pierwszą czynnością, którą powinniśmy zrobić to wyznaczyć linię, która będzie odzwierciedleniem półki. Po prawidłowym oznaczeniu wszystko przenosimy na sklejkę. Wszystko należy robić bardzo dokładnie – aby wszystko pasowało. Kolejnym etapem jest wiercenie – robimy dziurki w płycie w które umieszczamy kołeczki. Zanim przejdziemy do montowania półki, warto wcześniej zamontować tablicę korkową i pomalować ją farbą. Po tym jak klej trochę wyschnie można zabrać się za montowanie półki. Chcąc jeszcze bardziej zwiększyć funkcjonalność naszej 'tablicy' możemy zamocować do niej haczyki, na których będą mogły zawisnąć ścierki, fartuszki kucharskie bądź dodatkowe ozdoby.

Oryginalny dodatek w Twojej kuchni
Taka tablica, organizer – bądź jak kto woli przypominacz, to funkcjonalne i bardzo oryginalne rozwiązanie, które świetnie sprawdzi się w każdej kuchni. Jest to praktyczna dekoracja, która 'zapamięta' wszystko co trzeba. Koniec z gubieniem małych karteczek z ważnymi numerami telefonów, czy listą zakupów – dzięki tablicy 'hand made' wszystko będziemy mieć pod ręką i do tego, na widoku. Taki przypominacz świetnie sprawdzi się także w mieszkaniach, w których są małe dzieci. Dzięki powłoce z farby tablicowej oprócz przypinania karteczek, możemy także po niej pisać. Może być to niezłą frajdą, szczególnie dla najmłodszych. Ile razy zdarza się, że musimy coś zapisać, a nie mamy na czym. Teraz 'kartkę' będziesz miał cały czas pod ręką, dzięki czemu wszystko zapiszesz i... nie zapomnisz!

Zobacz również

Jaki czajnik wybrać? Elektryczny czy gazowy?

Jaki czajnik wybrać? Elektryczny czy gazowy?

Okazuje się, że czajnik – czy to elektryczny, czy gazowy, należy do najczęściej...

Czy bez robota da się żyć? Czyli gotowanie w XXI w

Czy bez robota da się żyć? Czyli gotowanie w...

Idealny do wszystkiego Hitem wśród perfekcyjnych pań domu jest robot kuchenny. Nie tylko...
Komentarze (1)
1
Gość
Niezapominajka
2017-01-26 12:45:53

Jeśli chodzi o mnie to jedna ściana chyba by nie wystarczyła. Swoją drogą to ciekawy pomysł z tym przypominaczem. Trzeba będzie go wprowadzić w życie.

Twój komentarz
Ocena