Klasyczna lampa wisząca – czy sprawdzi się w kuchni - Max Kuchnie
Klasyczna lampa wisząca – czy sprawdzi się w kuchni - Max Kuchnie
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Producenci wyposażenia wnętrz ARGON Klasyczna lampa wisząca – czy sprawdzi się w...

ARGON


Klasyczna lampa wisząca – czy sprawdzi się w kuchni?

Kuchnia to specyficzne pomieszczenie w domu, które powinno być urządzone maksymalnie praktycznie, ale też w naszym stylu – by pod każdym względem komfortowo nam się w nim pracowało. Oświetlenie natomiast to jeden z tych elementów, których wybór powinien być dokładnie przemyślany. Dobrze dobrane podniesie funkcjonalność kuchni i podkreśli aranżację pomieszczenia. Czy lampa wisząca do dobry wybór do kuchni?

Lampa do kuchni – jaką wybrać?

 

Tak naprawdę wybór idealnego oświetlenia do kuchni to kwestia bardzo indywidualna wynikająca przede wszystkim z wielkości pomieszczenia, ale też naszych preferencji. W niższym pomieszczeniu lepiej sprawdzi się przysufitowy plafon czy niewielkie oprawy albo spoty do wbudowania, w kuchni, w której dużo się dzieje, dobrze będzie zastosować chociażby reflektory na szynoprzewodach, a w przestronnych wnętrzach możemy zdecydować się na duży żyrandol. A co z lampami wiszącymi?

 

Lampa wisząca – gdzie się sprawdzi?

 

Lampy wiszące, popularnie zwane zwisami, będą dobrym wyborem przede wszystkim do wyższych kuchni, w których będziemy w stanie je odpowiednio wyeksponować, jednocześnie zapewniając sobie możliwość swobodnego poruszania się po pomieszczeniu. Tego typu lampy mogą stanowić oświetlenie główne, jak i dodatkowe – szczególnie kiedy umieścimy je nad kuchennym półwyspem czy nad wyspą. Tak zainstalowane zwisy doświetlą przestrzeń roboczą i będą doskonale się prezentować, dodając kuchni stylowego wyglądu. Oczywiście lampy wiszące to równie częsty wybór nad kuchenny stół. Na taki układ możemy pozwolić sobie także w niższych pomieszczeniach, z uwagi na to że lampę nad stołem montujemy po prostu niżej, a umieszczona centralnie nie będzie przeszkadzać nam podczas jedzenia czy pracy. Dla oświetlenia długich blatów – czy to na stole czy półwyspie albo wyspie – idealnie sprawdzają się minimalistyczne lampy o kilku źródłach światła. Lampa wisząca ETNA 1318 podniesie komfort pracy przy blacie, estetycznie się prezentując.

 

Żyrandol czy pojedynczy zwis?

 

W zależności od wielkości oraz układu kuchni, możemy zdecydować się na wybór pojedynczych lamp wiszących albo żyrandola z kilkoma punktami świetlnymi. Pojedyncze zwisy przyniosą nam więcej możliwości aranżacyjnych, gdyż możemy łączyć je w dowolne kompozycje, a w razie potrzeby dokładać kolejne elementy, dodatkowo doświetlając pomieszczenie. Żyrandole z kolei będą pięknie prezentować się w klasycznych wnętrzach i z całą pewnością do kuchni wprowadzą bardziej przytulny nastrój. Nie oznacza to jednak, że nie jesteśmy w stanie osiągnąć go przy pomocy lamp wiszących. Wystarczy że zdecydujemy się na zwisy o większych abażurach lub też kloszach wykonanych ze szkła – najlepiej mlecznego. Wybierając lampę Argon IRUN 4268, zyskujemy cały wachlarz korzyści: jesteśmy bowiem w stanie przy pomocy kilku egzemplarzy stworzyć dowolną kompozycję i zachować przy tym domową atmosferę. Dla miłujących pragmatyzm z kolei jeszcze lepszą propozycją będzie lampa wisząca Argon ZAKYNTOS 3550 z łamanym ramieniem, zapewniającym możliwość swobodnej regulacji kąta padania światła.