Lampy do nowoczesnych kuchni - Max Kuchnie
Lampy do nowoczesnych kuchni - Max Kuchnie
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna ARGON Lampy do nowoczesnych kuchni

ARGON


Lampy do nowoczesnych kuchni

Styl nowoczesny w kuchni w bardzo łatwy sposób można podkreślić odpowiednio dobraną lampą. To styl, w którym rządzi minimalizm, ale też nierzadko pojawiają się elementy futurystyczne. Idealne lampy do nowoczesnej kuchni znajdziesz między innymi w ofercie marki Argon.

Styl nowoczesny w kuchni

 

W nowoczesnej kuchni jedno źródło światła to stanowczo za mało. Współczesne kuchnie muszą być bowiem maksymalnie praktyczne, dlatego niezwykle często pojawia się w nich dodatkowe oświetlenie blatu czy takich strategicznych miejsc, jak płyta grzewcza, wyspa, a nawet wnętrze szuflad i szafek. Jednak pod względem aranżacyjnym główną rolę zawsze odgrywać będą lampy sufitowe. Lampy w stylu nowoczesnym z reguły będą mieć proste formy i geometryczne kształty. Charakterystyczne dla nich materiały to stal i szkło. Kolejną z cech nowoczesnego oświetlenia jest futurystyczny design. Lampy te – choć proste w formie – są z reguły dość rozłożyste, dlatego też stanowią dość wyrazistą dekorację.

 

Wyjątkowe oświetlenie do nowoczesnej kuchni

 

Stal to materiał, który podkreśla chłodne wykończenie minimalistycznych aranżacji w nowoczesnym stylu. Dlatego też stalowe, chromowane lampy zawsze sprawdzą się w nowoczesnych kuchniach, szczególnie gdy jednocześnie zdecydujemy się na wybór stalowych sprzętów AGD. Korespondujące ze sobą elementy wystroju we wnętrzu kreować będą harmonijną przestrzeń, tworząc spójną kompozycję. Jedną z propozycji marki Argon, którą możemy wykorzystać dla osiągnięcia takiego efektu, jest lampa wisząca GOMERA 1316. Lampa o prostej konstrukcji i potrójnym źródle światła wykonana ze stali chromowanej doskonale sprawdzi się jako centralne oświetlenie sufitowe, ale swoje zadanie spełni także umieszczona nad kuchennym stołem, półwyspem albo wyspą. Jeżeli natomiast dążymy do futurystycznego wystroju kuchni, dobrym wyborem będą takie modele, jak: SATELITE 2532 czy ABSTRACT 1695, swoim designem bezpośrednio nawiązujące do kosmicznych eksploracji.

 

Oświetlenie LED – czego w nowoczesnej kuchni zabraknąć nie może

 

Oświetlenie ledowe to obecnie najpopularniejszy wybór – nie tylko do kuchni. Wszystko ze względu na walory praktyczne takiego rozwiązania. Diody LED są w stanie zapewnić nam odpowiednio jasne światło przy stosunkowo niewielkim zużyciu energii elektrycznej, a do tego są maksymalnie trwałe. Oznacza to, że raz inwestując w dobrej jakości żarówki LED, zyskujemy spokój nawet na kilka lat. Nie dziwi więc, że najlepsi producenci oświetlenia dają nam możliwość stosowania w swoich oprawach właśnie tego rodzaju źródła światła. Taką możliwość oferuje nam także marka Argon w wymienionych modelach nowoczesnych lamp. Wybierając je, zyskamy zatem nie tylko pięknie prezentujące się oświetlenie, ale również dodatkowe korzyści w postaci oszczędności.