Panele ścienne – sposób na wyjątkową aranżację wnętrza - Max Kuchnie
Panele ścienne – sposób na wyjątkową aranżację wnętrza - Max Kuchnie
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna ART PARET Panele ścienne – sposób na wyjątkową...

ART PARET


Panele ścienne – sposób na wyjątkową aranżację wnętrza

Panele listwowe to pomysł na wyrazistą, elegancką, a jednocześnie oryginalną dekorację wnętrza. W pomieszczeniu tworzą efekt trójwymiarowości, są mocnym akcentem, ale nie przytłaczają. Jakie jeszcze zalety mają panele ścienne Art Paret i gdzie warto je zainstalować?

Panele listwowe Art Paret – dlaczego warto?

Drewniane panele to wpisujący się w obowiązujące trendy sposób wykończenia ścian, chętnie stosowany przez projektantów wnętrz. Drewno, jako naturalny materiał, jest niezwykle uniwersalne i wpisuje się w rozmaite aranżacje: od klasycznych po bardzo nowoczesne. W zależności od kolorystyki, może ocieplić wystrój wnętrza lub podkreślić jego surowość. Poza tym ma też walory praktyczne: wygłusza pomieszczenie i izoluje je pod kątem termicznym. Panele ścienne z drewna dodatkowo mogą pomóc w wyodrębnieniu poszczególnych stref w dużym pokoju, ale i optycznie podwyższyć niskie pomieszczenie albo poszerzyć wąskie. Równie dobrze co na ścianie, można zastosować je na suficie, tworząc jeszcze ciekawsze aranżacje.

 

Drewniane panele na ścianę – do jakich pomieszczeń?

Najczęściej drewniane panele ścienne stosuje się w salonach, sypialniach i przedpokojach. W sypialni mogą stworzyć swoisty zagłówek, zdobiąc ścianę za łóżkiem. W salonie mogą pokryć ścianę, na której instalujemy telewizor albo wydzielić strefę wypoczynkową, jeżeli zamontujemy je za kanapą. Wizualnie rozdzielą też chociażby otwartą kuchnię od jadalni czy pokoju dziennego. W dużych, otwartych przestrzeniach i wysokich pomieszczeniach spełniają jeszcze jedną funkcję, poza dekoracyjną. Panele listwowe Art Paret rozbijają fale akustyczne, eliminując nieprzyjemne zjawisko pogłosu.

 

Kompozycje z paneli listwowych

Panele pokryte drewnianymi listwami można kłaść na różne sposoby. Najczęściej stosowany jest wzór pionowy, rozciągający się od podłogi aż po sam sufit. Ciekawy efekt możemy jednak uzyskać też, kładąc panele w różnych kierunkach: poziomo czy ukośnie albo naprzemiennie. Wykonane na bazie drewnopochodnych materiałów panele listwowe Art Paret są wyjątkowo odporne na trudne warunki, takie jak zmiany poziomu wilgotności powietrza. Czarna płyta stanowiąca tło dla ułożonych regularnie listewek podkreśla ich głębię, podbijając efekt trójwymiarowości. Zróżnicowana oferta pod względem kolorystycznym daje możliwość dopasowania paneli Art Paret do różnych aranżacji i innych elementów dekoracyjnych, wykorzystanych w danym pomieszczeniu.