Kuchnia na bogato - Lampa do kuchni glamour - Max Kuchnie
Kuchnia na bogato - Lampa do kuchni glamour - Max Kuchnie
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna AUHILON Kuchnia na bogato. Jaka lampa do kuchni glamour?

AUHILON


Kuchnia na bogato. Jaka lampa do kuchni glamour?

Styl glamour jest wyjątkowy pod wieloma względami. Nieprzeciętnie prezentują się szczególnie urządzone zgodnie z jego zasadami kuchnie. I choć czasami sami nie mielibyśmy odwagi wprowadzić stylu glamour do naszej kuchni, widząc zdjęcia z realizacji bogato wyposażonych pomieszczeń, nie możemy wyjść z podziwu. Sprawdź, jak podkreślić wnętrze glamour za pomocą oświetlenia i jak z pomocą lamp wprowadzić chociaż namiastkę tego niepowtarzalnego stylu do kuchni.

Rozłożyste żyrandole

 

To pierwszy i najbardziej oczywisty wybór do pomieszczeń urządzonych stylu glamour. Kryształowy żyrandol jest najbardziej efektowny, jednak sprawdzi się wyłącznie w naprawdę dużych kuchniach. Tylko tu będzie mógł się zaprezentować w całej swojej okazałości i jednocześnie nie będzie zbyt przytłaczający. Zaleca się, by najniższy element żyrandola w kuchni znajdował się na wysokości minimum 270 cm. Kiedy natomiast decydujemy się na zawieszenie go nad stołem, pomiędzy lampą a blatem zostawmy min 75 cm. Co jednak, kiedy dysponujemy mniejszą kuchnią i nie możemy pozwolić sobie na duży żyrandol? Dobrym rozwiązaniem będzie montaż kryształowych plafonów.

 

Kryształowe plafony

 

Nowoczesne lampy sufitowe zdobione kryształami będą idealnym wyborem do niższych pomieszczeń, do których zamierzamy wprowadzić nieco blasku. Najpraktyczniejszym wyborem do kuchni będą plafony z modułem LED i możliwością regulacji natężenia światła. Lampę Auhilon Deco Light Tornero II CR C1371-56 CH na tle innych kryształowych plafonów wyróżnia nie tylko design, ale także funkcjonalność. Z pomocą dołączonego do zestawu pilota, możemy dostosować jasność światła, odpowiednio je ścieniając albo rozjaśniając. Ciekawą propozycję może stanowić także plafon Auhilon Deco Light MORENO I C1371-22. Lampa o foremnej oprawie, do której przymocowane zostały sznury kryształów to model, który często pojawia się nie tylko w pomieszczeniach glamour, ale również i tych urządzonych w klasycznym stylu.

 

Jeżeli nie kryształ, to co?

 

Czy w stylu glamour kryształ to konieczność? Oczywiście, że nie. To że nie przepadasz za kryształowym wykończeniem lamp, nie oznacza, że musisz rezygnować z kuchni glamour. Blasku pomieszczeniu równie dobrze mogą dodać lampy wykonane z metalu czy szkła. Perfekcyjne połączenie obu materiałów pojawia się na przykład w lampie wiszącej Auhilon Deco Light ALIKANTE II CR MD1372-14CH. Metalowe panele w dzień odbijać będą naturalne światło słoneczne, a w nocy stworzą w kuchni wyjątkową atmosferę, za sprawą szklanych elementów o nieregularnych kształtach. Lampa ta będzie też doskonałym wyborem dla wszystkich tych, którzy podziwiają styl glamour, ale nie chcą, by charakterystyczny dla niego przepych zdominował ich kuchnię.