Nowocześnie czy klasycznie? Jak dobrać lampy do stylu kuchni? - Max Kuchnie
Nowocześnie czy klasycznie? Jak dobrać lampy do stylu kuchni? - Max Kuchnie
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna AUHILON Nowocześnie czy klasycznie? Jak dobrać lampy do...

AUHILON


Nowocześnie czy klasycznie? Jak dobrać lampy do stylu kuchni?

Nowoczesne aranżacje kuchni skłaniają się ku minimalizmowi, podczas gdy te klasyczne obfitują w dodatki. Wszystkie jednak wymagają odpowiedniej oprawy świetlnej. Jakie lampy sprawdzą się w klastycznej kuchni, a jakie w nowoczesnej?

Proste wzornictwo wyznacznikiem nowoczesności

 

Styl nowoczesny stawia na minimalizm, a wystrój nowoczesnych kuchni będzie raczej surowy. Lampy, które będą się pojawiać w nowoczesnych pomieszczeniach, będą zatem mieć proste, z reguły geometryczne formy. Mile widziane będą tu lampy wiszące w kształcie na bazie kwadratu lub prostokąta albo w kształcie okręgu czy kuli. Jako oświetlenie dodatkowe świetnie sprawdzą się tuby i spoty. Jeżeli chodzi natomiast o kolory, dominować będzie czerń i biel, a także stal. Metaliczne wykończenie podkreśli surowość wnętrza, ale będzie też wyjątkowo eleganckie. A elegancja to kolejna z cech nowoczesnego stylu. Jedną z lamp, która doskonale wpisuje się w założenia nowoczesnego stylu, jest lampa wisząca Auhilon Deco Light TESLA III P2438-3L. W kuchni świetnie sprawdzi się nie tylko jako centralne źródło świata, ale także w roli oświetlenia nad półwysep czy wyspę. Jeżeli natomiast zależy nam na bardziej modernistycznej aranżacji, wybierzmy lampę Auhilon SATURN P8356A-46W. Nawiązujący do pierścieni planetarnych kształt lampy doda kuchni futurystycznego charakteru. Tak proste, a jednak tak wymowne.

 

Klasyczne lampy do kuchni

 

Tradycyjne wnętrza, w przeciwieństwie do tych nowoczesnych, cechuje przytulność, którą w dużym stopniu kreuje się przy pomocy dodatków. Nie bez znaczenia jest tu oczywiście wybór lamp, które klasyczny wystrój podkreślą swoim wyglądem. Typowe modle, które bardzo często wykorzystywane są w klasycznych aranżacjach, to wielopunktowe żyrandole, lampy mosiężne czy kryształowe oraz lampy z drewnianymi elementami. Szczególnie pożądane będą także oprawy z mlecznego szkła lub te o złotym, miedzianym lub srebrnym wykończeniu. Złota barwa lampy Auhilon Deco Light ITALIANO C8573-3L dodatkowo ocieplą kuchenną aranżację. Niewielka oprawa sprawdzi się także w mniejszych pomieszczeniach. Jednocześnie, ciesząc się tradycyjną lampą, możemy korzystać z nowoczesnych rozwiązań. Wszystko dzięki zastosowaniu ledowego źródła światła, które jest energooszczędne i trwałe.

 

Na granicy nowoczesności i klasyki

 

A co jeżeli styl naszej kuchni nie jest w pełni zdefiniowany i tak naprawdę balansuje pomiędzy naocznością a klasyką? W ofercie marki Auhilon Deco Light nie brakuje uniwersalnych lamp, które zastosować możemy w eklektycznej kuchni. Wymieńmy tu chociażby lampę wiszącą HIKONE P8558-3B, o trzech metalowych oprawach czy lampę wiszącą AKSO I TR MD1632-1L Clear o pojedynczym, szklanym kloszu. Oba modele cechuje prosta forma oraz materiały, które swobodnie można zastosować zarówno we wnętrzach klasycznych, jak i nowoczesnych. Poruszając się na granicy klasyki i nowoczesności, tworzymy jedyne w swoim rodzaju aranżacje.