CLAUDIE - Wyposażenie wnętrz, Produkty, Artykuły | Max Kuchnie
CLAUDIE - Wyposażenie wnętrz, Produkty, Artykuły | Max Kuchnie
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna CLAUDIE Tkanina czy ekoskóra – które krzesła...

CLAUDIE


Tkanina czy ekoskóra – które krzesła tapicerowane lepiej sprawdzą się w kuchni?

Krzesła tapicerowane w kuchni stylowo się prezentują, a równocześnie stanowią wygodną alternatywę dla tradycyjnych krzeseł drewnianych. Ale czy meble pokryte materiałem to dobrych wybór do specyficznego, kuchennego pomieszczenia? Jak wykończyć tapicerowane krzesła, by były one maksymalnie praktyczne? Poznaj rozwiązania marki Claudie, dzięki którym Twoja kuchnia zyska piękny wygląd i będzie komfortowa.

Kuchnia to pomieszczenie, w którym zawsze dużo się dzieje. Dlatego też meble kuchenne są szczególnie narażone na zabrudzenia i to zazwyczaj te, których pozbyć się jest najtrudniej. Meble tapicerowane są co prawda bardziej kłopotliwe, jeżeli chodzi o utrzymanie ich w czystości, na szczęście jednak nie oznacza to, że w kuchni całkiem musimy z nich rezygnować. Zalet tapicerowanych krzeseł nie brakuje, dlatego też chyba nikogo nie trzeba przekonywać o korzyściach, jakie niesie za sobą możliwość ustawienia ich w kuchni. Ważne jednak, by odpowiednio dobrać materiał, którym wykończone zostaną nasze meble, aby ułatwić sobie ich pielęgnację. Niezależnie od tego, jakie krzesło z katalogu Claudie wybierzemy, za każdym razem to my decydujemy o sposobie jego wykończenia.

 

Krzesła ze skóry i ekoskóry

 

Najlepsze materiały na meble tapicerowane do kuchni to te, które są łatwe w czyszczeniu i nie wchłaniają wody. Trafnym wyborem będą tu zatem z całą pewnością obicia skórzane i wykonane ze skóry ekologicznej. Mycie tak wykończonych krzeseł będzie bezproblemowe, niezależnie od tego co na nich wyląduje. Rozlane płyny po prostu zetrzemy ręcznikiem papierowym albo ściereczką kuchenną, a inne zabrudzenia umyjemy wodą. Jedyne, o czym musimy pamiętać, to okresowa konserwacja materiału. W tym celu siedzisko i oparcie krzesła po wcześniejszym ich umyciu wystarczy przetrzeć dedykowanym preparatem.

 

Krzesła pokryte tkaniną

 

Jeżeli jednak skórzane krzesła nie są w naszym guście lub po prostu nie pasują do wystroju kuchennego wnętrza, drugi – wcale nie mniej praktyczny – wybór może stanowić specjalnie wytworzona tkanina. Taki materiał cechować będzie się ograniczoną absorbcją płynów, dlatego jego czyszczenie będzie znacznie mniej problemowe, niż czyszczenie tradycyjnych materiałów. Kiedy decydujemy się na tapicerowane krzesła do kuchni, warto też rozważyć zakup modeli marki Claudie ze zdejmowanym pokrowcem. W ten sposób, w razie poważniejszego zabrudzenia tkaniny, zyskamy możliwość jej wyprania. Zdejmowane pokrowce z reguły posiadać będą suwak ukryty w zagięciach tkaniny, co do zasady zlokalizowany od spodu siedziska lub na zewnętrznej stronie oparcia. Niewidoczny zamek błyskawiczny nie będzie miał wpływu na ogólny wygląd naszego krzesła, a znacznie podniesie jego walory praktyczne.