Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Co to jest Szkło Laminowane i dlaczego jest bezpieczne?

Ulubione0

Szkło laminowane jest to tafla szkła połączona przezroczytą folią EVA z nadrukiem umieszczonym z tyłu panelu. Folia EVA w temperaturze ok. 130 stopni zgrzewa (laminuje) nadruk z taflą szkła. Dzięki czemu otrzymuje się szkło bezpieczne, które podczas rozbicia nie rozsypuje się na drobne kawałki, które mogą zranić ludzi. Szkło laminowane zachowuje się tak samo jak szyba samochodowa - zostaje w ramie.

deglass

Szkło laminowane można wykorzystać do aranżacji wnętrz: panele szklane między górnymi szafkami a blatem, szkło do szaf przesuwnych, szklane blaty do biurek i stołów, szklane ściany działowe itp. Jak również do wykorzystania na zewnątrz: barierki, balustrady. Nadanie nowoczesnego wystroju, dopasowanie do każdego rodzaju wnętrza oraz odporność na zabrudzenia. Tym charakteryzuje się szkło laminowane.  Nadruk w szkle laminowanym znajduje się w przypadku sologlass, od spodu, co powoduje, iż jest on odporny na wszelkie działania atmosferyczne, do tego nadruk nigdy nie wyblaknie w przeciwieństwie do nadruku bezpośrednio na szkle, który z czasem może się "zetrzeć".

Nowoczesny design otwartych przestrzeni, jasne pomieszczenia z dziennym światlem, minimalistyczna estetyka powodują, że architekci i projektanci wnętrz coraz częściej sięgają po rozwiązania z użyciem szkła jako uzupełnień elementów kontrukcji. Szkło stopniowo zwiększa swój udział w poszczególnych projektach i zapewne w najbliższym czasie nie zmieni się to. Realia rynkowe pokazują, że szklane domy to nasza budowlana przyszlość.

Szkło laminowane to bezpieczne rozwiązanie
W przypadku szkła niezmiernie ważnym aspektem jest bezpieczeństwo. Dotychczasowe użycie pojedynczych hartowanych tafli szkla, nie spełnia dzisiejszych norm, W przypadku pękniecia takiej tafli szkło hartowane nie zrani czlowieka (rozpadnie sie w tysiące drobnych kawałkow!) ale, niestety, nie spełni swej roli- nie pozostaje w ramie. Gwarancję bezpieczeństwa w takiej sytuacji daje tylko szkło laminowane – zespolone szklane tafle, które w razie pękniecia nie rozpadną się, lecz pozostaną razem, a w efekcie właściwie ochronią ludzi.

Więcej infomracji o produktach i marce DeGlass znajduje się na stronie www.decorglass.pl

Zobacz również

Jakie szkło do kuchni?

Jakie szkło do kuchni?

Nie ulega wątpliwości, iż przestrzeń między szafkami kuchennymi wymaga specjalnego...

Jak zamontować szkło laminowane?

Jak zamontować szkło laminowane?

1. Pomiar: Należy: Zmierzyć wymiary poziome i pionowe na skrajnych krawędziach. Sprawdzić...