Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Szkło w nowoczesnej kuchni lepsze niż kafelki?

Ulubione0

W dzisiejszych czasach kuchnia to funkcjonalność, spójność i ergonomia, nawiązująca do pozostałych pomieszczeń. Faktury, odcienie i wykorzystane materiały zaczynają mieć znaczenie. Nietypowe kolory łączone z użytymi materiałami dodają nowoczesności i szyku. Oryginalność i optyczne powiększenie kuchennej powierzchni to tylko nieliczne zalety paneli szklanych w kuchni.

deglass

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się kuchnie otwarte. Z racji połączenia z salonem, uzyskuje się dużo więcej przestrzeni, poprzez co staje się ona idealnym miejscem do wspólnego przygotowywania posiłków. Wiąże się to jednocześnie z tym, że wystrój obu tych pomieszczeń jest ze sobą spójny.

Dbając o estetykę i orynialność kuchni, panele szklane umieszcza się między szafkami górnymi a blatem kuchennym. Dzięki temu zabezpieczymy ściany i łatwo utrzymamy je w czystości. Możemy wybrać szkło z grafiką lub kolorowe.

Dla osób, które wybiorą szkło w kuchni warto wspomnieć o bezpieczeństwie. W okolicy piekarnika lub płyty grzewczej warto postawić na panel szklany hartowany, który jest bardziej odporny na zmiany temperatury oraz uderzenia.

Jest kilka powodów, dla których coraz więcej osób wybiera szkło laminowane na ściane w kuchni zamiast tradycyjnych kafli. Po pierwsze jest to łatwość utrzymania powierzchni szklanej w czystości. Szkło montuje się zazwyczaj w dużych taflach (zwykle w jednej kuchni wychodzi od 2 do 3 kawałków paneli szklanych) i łączyć je można bezfugowo. Do utrzymania owej powierzchni w czystości wystarczy przetrzeć ją ścierką z płynem do mycia szyb. Nie będzie już trzeba czyścić porowatej ceramiki oraz fug.

Kolejnym argumentem przemawiającym za szkłem, który klienci chwalą sobie najbardziej w szklanych wykończeniach ścian jest:

  • szybki i bezinwazyjny montaż paneli szklanych (zajmuje on około 1 godziny, bez brudu i kurzu typowego dla kafelkowania ścian)
  • stworzenie wnętrza zgodnie z aktualną modą i trendami
  • możliwość stworzenia oryginalnej i niepowtarzalnej aranżacji wnętrza
  • w przyszłości możliwość przeprowadzenia czystej wymiany paneli szklanych na inne bez konieczności przeprowadzania „remontu", w przypadku chęci zmiany wystroju wnętrza.


Więcej informacji o produktach i marce DeGlass znajduje się na stronie www.decorglass.pl

Zobacz również

Jakie szkło do kuchni?

Jakie szkło do kuchni?

Nie ulega wątpliwości, iż przestrzeń między szafkami kuchennymi wymaga specjalnego...

Co to jest Szkło Laminowane i dlaczego jest bezpieczne?

Co to jest Szkło Laminowane i dlaczego jest...

Szkło laminowane można wykorzystać do aranżacji wnętrz: panele szklane między górnymi...