Funkcjonalny patent dla każdej kuchni! - Max Kuchnie
Funkcjonalny patent dla każdej kuchni! - Max Kuchnie
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna HÄFELE Funkcjonalny patent dla każdej kuchni!

HÄFELE


Funkcjonalny patent dla każdej kuchni!

Kuchnia to miejsce tętniące życiem. Tu zawsze coś się dzieje, dlatego tak ważna jest w niej doskonała organizacja. Myśląc o niej, powinniśmy zadbać przede wszystkim o optymalne wyposażenie naszych mebli. Jak to zrobić? W nowoczesnych aranżacjach można spotkać bardzo sprytne rozwiązania, które umożliwiają maksymalne wykorzystanie każdej przestrzeni, nawet tej pozornie niedostępnej. A gdy jeszcze można wykorzystać każdy jej centymetr, zachowując właściwą estetykę i nie wykluczając nowoczesnego designu – osiągamy ideał, na którym powinno nam zależeć.

W kuchni najczęściej niewykorzystaną przestrzenią jest ta pod dolnymi szafkami. Jest na nią sposób. To szuflada w cokole! Może mieć wysokość od 12 do 18 cm. Z powodzeniem zmieści więc zgrzewkę napojów lub cięższe, ale rzadziej używane produkty. To najlepsze wykorzystanie przestrzeni na najniższym poziomie.

Innym, niemal zawsze martwym, miejscem w kuchni jest szafka pod zlewozmywakiem. Teraz mamy możliwość całkowitego wykorzystania tej przestrzeni, dzięki systemowi Banio od firmy Häfele. Szuflada posiada sprytne wycięcie, omijające syfon. W ten sposób środki czystości w pobliżu mokrej strefy będziesz mieć zawsze pod ręką.

Ciekawym rozwiązaniem, które pojawi się i zniknie, kiedy będziesz tego potrzebować, jest wysuwne gniazdko Elevator. Zamontowane równo z blatem, wyskakuje po naciśnięciu. Po skończonej pracy odłączamy sprzęt, gniazdko chowamy i cieszymy się równym blatem. Użycie dodatkowych maskownic pozwala na montaż gniazd wewnątrz szafek górnych lub pod nimi. To nowatorski system, który idealnie sprawdzi się w strefie gotowania oraz przygotowywania, czyli tam, gdzie zapotrzebowanie na energię jest największe.

Na koniec oczywistość – kuchnia to przestrzeń, w której produkujemy najwięcej śmieci. Chęć utrzymania w niej czystości oraz konieczność segregacji odpadów powoduje, że wzrasta tutaj zapotrzebowanie na ekologiczne rozwiązania. Typowym miejscem na kubeł na śmieci jest to pod zlewozmywakiem. Teraz, używając systemu Ninka 1dwa3 firmy Häfele, możesz zamontować sortownik na śmieci w zwykłej szafce kuchennej. System montowany jest na prowadnicy z wymiennymi plastikowymi pojemnikami różnej wielkości, dającymi się aranżować wg własnych potrzeb. Każdy element sortownika jest autonomiczny i posiada składany uchwyt. Zamontowanie sortowników na prowadnicy powoduje, że wysuniesz je poza obrys szafki i z łatwością opróżnisz. Dodatkowo, pokrywa sortownika może służyć jako półka na środki czystości. Ale to nie wszystko! Bardzo często potrzebujesz dostępu do sortownika, gdy masz ręce ubrudzone lub mokre od kuchennych czynności. Wtedy, by nie zostawiać brudnych śladów na froncie szafki, można zamontować system push-to-open, który sprawi, że wystarczy już tylko lekkie pchnięcie kolanem, by spowodować jego delikatne otwarcie.

Podsumowując, zależy Ci na kuchni pojemnej, dostępnej i bezpiecznej, w której swoboda ruchu wypiera potencjalne ograniczenia, a funkcjonalność nie wyklucza estetyki? Wybierz systemy kuchenne od firmy Häfele i zadbaj o to, by każda przestrzeń pracowała lepiej!

Więcej informacji o produktach i marce Häfele znajduje się na stronie www.hafele.pl/pl