Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Intermat: niezawodny zawias z doskonałą regulacją

Ulubione0

Meble muszą się podobać i to jest zadanie dla designerów. Muszą być funkcjonalne i komfortowe – to z kolei rola niewidocznych na pierwszy rzut oka mechanizmów znajdujących się wewnątrz mebla, bez których jego codzienne użytkowanie mogłoby się okazać niezwykle uciążliwe i frustrujące. Zawiasy, pozostające w cieniu dekorów i przyciągających uwagę kolorów, zapewniają wzorową pracę mebli.

HETTICH

Użytkownicy mebli, słuchając podpowiedzi projektantów, decydują się na modną minimalistyczną zabudowę w postaci szafek zamkniętych prostymi frontami. Ich wymagania nie ograniczają się jednak wyłącznie do walorów estetycznych. Oczekują, że fronty będą się otwierały bez najmniejszego wysiłku, a podczas domykania nie będą trzaskały powodując uciążliwy dla domowników hałas. Taką pracę frontów mogą zapewnić jedynie niezawodne zawiasy wyposażone w wiele wygodnych i praktycznych funkcji.
Od techniki meblowej wymaga się przede wszystkim, aby była skuteczna, nie może jednak istnieć w oderwaniu od designu mebli, wpływając na obniżenie walorów estetycznych. Po otwarci szafki nie może się ukazać masywny, mało atrakcyjny zawias, dlatego niezwykle istotna jest jego estetyczna forma, dzięki której efekt „Wow" pozostanie również po otwarciu mebla. Takiego efektu mogą być pewni posiadacze mebli, których fronty zamontowano na zawiasach Intermat do szybkiego montażu. Atrakcyjne wizualnie, wykonane ze stali, pozwalają poczuć komfort w codziennym użytkowaniu.

Precyzyjnie wyregulowany
Nawet najbardziej zaawansowana technika meblowa nie może przysparzać problemów montażyście mebli. Zawias Intermat jest tak skonstruowany, że można go błyskawicznie zamontować w szafce, mając przy tym absolutną pewność, że jest to wykonane prawidłowo.

Zawias Intermat jest przystosowany do różnego sposobu montażu puszki i prowadników. W zależności od sposobu montażu, puszkę zawiasu można zamontować przy pomocy wkrętów, muf wciskanych lub też bez użycia narzędzi (szybki montaż Fix). Aby odpiąć zawias wystarczy lekko nacisnąć ukryty zaczep ramienia zawiasu i w prosty, ergono¬miczny sposób zdjąć go z prowadnika. Dodatkowo dzięki ergonomicznej, ukrytej technice montażu typu clip zawias jest zabezpieczony przed niezamierzonym wczepieniem.

W czym więc tkwi tajemnica? W regulacji takiego zawiasu. To od niej zależy, czy fronty będą idealnie prostopadłe, ustawione na tej samej wysokości i w równych odstępach, a ich ruchy podczas otwierania i zamykania będą przebiegały harmonijnie i bez najmniejszych zakłóceń. Dlatego, aby ułatwić pracę montażystom, firma Hettich zadbała o precyzyjną 3-płaszczyznową regulację zawiasu Intermat bez potrzeby demontażu drzwi szafki. Ponieważ zawias jest wyposażony w ulepszoną regulację nałożenia z zabezpieczeniem przed przekręceniem i regulację głębokości o jeszcze większym zakresie, a regulacja wysokości odbywa się przy pomocy prowadnika, wystarczy jedna osoba, aby w zaledwie kilka chwil prawidłowo wyregulować położenie drzwi.

Komfortowe wsparcie
Czy działanie zawiasu Intermat może być jeszcze bardziej komfortowe? Tak, jeżeli jego pracę będzie wspomagać Silent System odpowiedzialny za ciche domykanie. Opcjonalny amortyzator, który wyhamowuje front szafki podczas jej domykania, nie dopuszczając do trzaśnięcia, może zostać przypięty do ramienia zawiasu, przykręcony do jego puszki lub też przykręcony do wieńca, nie zakłócając jego minimalistycznego wyglądu ani utrudniając montażu. Siłę domykania można ustawić za pomocą śruby regulacyjnej odpowiednio do rozmiaru i ciężaru frontu.

Posiadacze frontów bezuchwytowych mogą dodatkowo wyposażyć mebel w system otwierania Push to open, który pozwala na otwieranie frontów po ich delikatnym naciśnięciu.

Więcej informacji o produktach i marce Hettich znajduje się na stronie www.hettich.com/pl_PL/strona-poczatkowa.html

Zobacz również

Pierwsza prowadnica do szuflad drewnianych

Pierwsza prowadnica do szuflad drewnianych

O wyjątkowości szuflad wykonanych z drewna decyduje niepowtarzalne piękno tego naturalnego...

Technika przyszłości: nowy zawias Sensys do cienkich frontów

Technika przyszłości: nowy zawias Sensys do...

Innowacyjne rozwiązania techniki meblowej otworzyły nowe horyzonty projektowania mebli. Są one...