Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Pierwsza prowadnica do szuflad drewnianych

Ulubione0

Za frontem szuflad wykonanych z drewna kryje się nie tylko ponadczasowa elegancja, ale coraz bardziej nowoczesne rozwiązania, dzięki którym drewniane szuflady niezmiennie urzekają naturalnym pięknem, równocześnie zachwycając niezwykłym komfortem użytkowania. Działająca w całkowitym ukryciu nowa prowadnica Quadro EB 23 w odczuwalny sposób usprawnia montaż drewnianej szuflady, bo właśnie z myślą o niej została zaprojektowana.

HETTICH

O wyjątkowości szuflad wykonanych z drewna decyduje niepowtarzalne piękno tego naturalnego surowca. Jednak użytkownicy nowoczesnych mebli oczekują czegoś więcej niż tylko efektownego designu. Podobnie jak w przypadku szuflad wykonanych z metalu, muszą lekko się otwierać, maksymalnie wysuwać, delikatnie domykać i to przez wiele lat. Drewniane szuflady, wymagają specjalnej oprawy, dlatego firma Hettich zaprojektowała całą rodzinę prowadnic Quadro do tego typu szuflad - z częściowym lub pełnym wysuwem, z cichym domykaniem Silent System lub systemem Push to open do frontów bez uchwytów.

Prowadnice Quadro po zamontowaniu pozostają całkowicie niewidoczne, w żaden sposób nie wpływając na pogorszenie estetyki i designu drewnianej szuflady, zauważalne natomiast pozostają efekty ich działania. Nawet mocno obciążona szuflada wysuwa się równomiernie i bezgłośnie, delikatnie domyka i jest niezwykle stabilna. To zasługa specjalnej geometrii profili Quadro, zapewniających zachowanie toru i wysoką stabilność kierunkową.

Łatwiejszy montaż i komfortowe działanie
Do tej pory wykonanie drewnianej szuflady o grubości boków 18 mm wymagało ich podfryzowania. Dlatego Hettich zaprojektował nowatorską prowadnicę Quadro EB 23, w której ten uciążliwy obowiązek został całkowicie wyeliminowany.

Quadro EB23 to prowadnica do szuflad drewnianych o grubości oskrzyni nawet do 19 mm. Dla producentów wykonujących drewniane szuflady jest ona dużym ułatwieniem, ponieważ nie muszą już podfrezowywać płyty. Kolejnym ułatwieniem jest synchronizacja do prowadnic Quadro z pełnym wysuwem i systemem Push to open. Montowana bez użycia narzędzi, zapewnia komfortowe otwieranie nawet bardzo szerokich i wysokich szuflad. Wystarczy tylko lekko nacisnąć front w dowolnym miejscu, aby uruchomić mechanizm synchronicznego otwierania.

Nowa prowadnica nie tylko usprawnia pracę montażystów, ale pozwala wykorzystać na boki szuflad materiał pozostały z produkcji korpusów czy frontów, co przełoży się na spore oszczędności.

Więcej informacji o produktach i marce Hettich znajduje się na stronie www.hettich.com/pl_PL/strona-poczatkowa.html

Zobacz również

Sensys: zawias skrojony na miarę dużych frontów

Sensys: zawias skrojony na miarę dużych frontów

Prawidłowo dobrane zawiasy gwarantują komfortowe i bezpieczne użytkowanie mebli. Wybór...

Intermat: niezawodny zawias z doskonałą regulacją

Intermat: niezawodny zawias z doskonałą...

Użytkownicy mebli, słuchając podpowiedzi projektantów, decydują się na modną minimalistyczną...