Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Pierwsza prowadnica do szuflad drewnianych

Ulubione0

Za frontem szuflad wykonanych z drewna kryje się nie tylko ponadczasowa elegancja, ale coraz bardziej nowoczesne rozwiązania, dzięki którym drewniane szuflady niezmiennie urzekają naturalnym pięknem, równocześnie zachwycając niezwykłym komfortem użytkowania. Działająca w całkowitym ukryciu nowa prowadnica Quadro EB 23 w odczuwalny sposób usprawnia montaż drewnianej szuflady, bo właśnie z myślą o niej została zaprojektowana.

HETTICH

O wyjątkowości szuflad wykonanych z drewna decyduje niepowtarzalne piękno tego naturalnego surowca. Jednak użytkownicy nowoczesnych mebli oczekują czegoś więcej niż tylko efektownego designu. Podobnie jak w przypadku szuflad wykonanych z metalu, muszą lekko się otwierać, maksymalnie wysuwać, delikatnie domykać i to przez wiele lat. Drewniane szuflady, wymagają specjalnej oprawy, dlatego firma Hettich zaprojektowała całą rodzinę prowadnic Quadro do tego typu szuflad - z częściowym lub pełnym wysuwem, z cichym domykaniem Silent System lub systemem Push to open do frontów bez uchwytów.

Prowadnice Quadro po zamontowaniu pozostają całkowicie niewidoczne, w żaden sposób nie wpływając na pogorszenie estetyki i designu drewnianej szuflady, zauważalne natomiast pozostają efekty ich działania. Nawet mocno obciążona szuflada wysuwa się równomiernie i bezgłośnie, delikatnie domyka i jest niezwykle stabilna. To zasługa specjalnej geometrii profili Quadro, zapewniających zachowanie toru i wysoką stabilność kierunkową.

Łatwiejszy montaż i komfortowe działanie
Do tej pory wykonanie drewnianej szuflady o grubości boków 18 mm wymagało ich podfryzowania. Dlatego Hettich zaprojektował nowatorską prowadnicę Quadro EB 23, w której ten uciążliwy obowiązek został całkowicie wyeliminowany.

Quadro EB23 to prowadnica do szuflad drewnianych o grubości oskrzyni nawet do 19 mm. Dla producentów wykonujących drewniane szuflady jest ona dużym ułatwieniem, ponieważ nie muszą już podfrezowywać płyty. Kolejnym ułatwieniem jest synchronizacja do prowadnic Quadro z pełnym wysuwem i systemem Push to open. Montowana bez użycia narzędzi, zapewnia komfortowe otwieranie nawet bardzo szerokich i wysokich szuflad. Wystarczy tylko lekko nacisnąć front w dowolnym miejscu, aby uruchomić mechanizm synchronicznego otwierania.

Nowa prowadnica nie tylko usprawnia pracę montażystów, ale pozwala wykorzystać na boki szuflad materiał pozostały z produkcji korpusów czy frontów, co przełoży się na spore oszczędności.

Więcej informacji o produktach i marce Hettich znajduje się na stronie www.hettich.com/pl_PL/strona-poczatkowa.html

Zobacz również

Sposoby Hettich na zagospodarowanie przestrzeni pod zlewozmywakiem

Sposoby Hettich na zagospodarowanie przestrzeni...

Przestrzeń pod zlewozmywakiem to miejsce, gdzie najczęściej trzymamy i segregujemy śmieci....

Szuflada na maksa! 1200 mm szerokości za jednym frontem

Szuflada na maksa! 1200 mm szerokości za jednym...

Duże, wykraczające poza przyjęte standardy rozmiary nie tylko wyglądają imponująco, ale są...