Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Szuflada na maksa! 1200 mm szerokości za jednym frontem

Ulubione0

Szerokie szuflady to nie kaprys projektantów, którzy chcą podkreślić ekskluzywny design mebli, ale wygodna i wyjątkowo pojemna przestrzeń do przechowywania. Nowoczesna technika niemieckiej firmy Hettich pozwala projektować szuflady nawet o szerokości 1200 mm.

HETTICH

Duże, wykraczające poza przyjęte standardy rozmiary nie tylko wyglądają imponująco, ale są synonimem wygody i luksusu. Fascynację dużymi rozmiarami można odnaleźć również w architekturze wnętrz. Do coraz większych płaszczyzn drzwi przesuwnych i wysokich, sięgających pod sam sufit zabudów meblowych, dołączyły bardzo szerokie szuflady. Dzięki nowoczesnej technice są nie tylko pięknym wyróżnikiem mebli. Swoim sprawnym działaniem i wytrzymałością szerokie szuflady nie ustępują mniejszym odpowiednikom, a mogą pomieścić znacznie więcej. Szuflady o szerokości nawet 1200 mm, pomimo tak znacznych gabarytów będą otwierały się niezwykle lekko, całkowicie wysuwały i delikatnie domykały.

Nowa generacja szuflad InnoTech Atira o szerokości 1200 mm przystosowana jest do obciążeń do 50 kg, a w przypadku systemu ArciTech możemy obciążyć szufladę nawet do 80 kg. To zasługa nowoczesnych prowadnic: Quadro (w przypadku szuflad InnoTech Atira) i Actro (w szufladach ArciTech), które zaprojektowano z myślą o tak dużym obciążeniu. Nawet wypełnione słoikami, puszkami czy talerzami szuflady prowadzą się płynnie i lekko, wykazując wysoką stabilność boczną. Dzięki pracującym bezgłośnie, wytrzymałym prowadnicom mamy pewność wieloletniej sprawności szuflad.

Perfekcja bez dodatkowych wzmocnień
Nie wszyscy dostawcy akcesoriów meblowych poradzili sobie z wyzwaniem, jakim jest stabilność i komfortowe działanie tak szerokiej szuflady. W przypadku niektórych dostępnych na rynku systemów wymagane jest dodatkowe wzmocnienie, co podraża koszt montażu szuflady, może również niekorzystnie wpływać na design mebli. Dzięki nowatorskiej konstrukcji prowadnic firmy Hettich i ich wyjątkowej wytrzymałości nie ma potrzeby używania dodatkowych stabilizatorów.

W prowadnicach szuflad, w sposób całkowicie niewidoczny, nie zakłócający stylistyki mebli, może być zintegrowany system Push to open pozwalający na rezygnację z uchwytów nawet w szufladach o szerokości 1200 mm lub amortyzacja Silent System wyhamowująca szufladę podczas domykania, dzięki czemu nie następuje gwałtowne uderzenie frontu o korpus szafki powodujące uciążliwy hałas i przesuwanie się wewnątrz zawartości szuflady. W systemie szuflad ArciTech i InnoTech Atira dostępna jest jeszcze jedna opcja - Push to open Silent będąca połączeniem obu powyższych systemów. Wystarczy nacisnąć front, aby szuflada sama się otworzyła, a po delikatnym pchnięciu, cicho i lekko domknęła.

Więcej powierzchni do przechowywania
Decydując się na dwie mniejsze szuflady o standardowej szerokości 600 mm, musimy uwzględnić ich wymagania konstrukcyjne: płyty o grubości 18 mm, z których wykonane są boki szuflad i dodatkowo miejsce z obu stron na prowadnice i oczywiście kilka centymetrów płyty korpusowej każdej z szafek, w której montowana jest szuflada. Zastępując je jedną szufladą o szerokości 1200 mm zyskamy nawet 10 centymetrów dodatkowej szerokości. Zyskuje na tym również design mebli, bo im mniej podziałów, tym lepszy odbiór wizualny mebli. Wnętrze wydaje się bardziej przestronne i uporządkowane.

Szuflada o szerokości 1200 mm to bardzo praktyczne i komfortowe rozwiązanie. Aby jednak doskonale spełniła swoje zadanie warto wyposażyć ją w specjalne systemy organizacji, które pomogą uporządkować wnętrze szuflady. Elastyczne i mobilne organizery, dopasowane zarówno do szerokości i głębokości szuflady, jak i stylistyki mebli, można idealnie dobrać do przechowywanych produktów, a w razie potrzeby wymienić na inny rodzaj wkładu.

Więcej informacji o produktach i marce Hettich znajduje się na stronie www.hettich.com/pl_PL/strona-poczatkowa.html

Zobacz również

Fronty bez uchwytów także do lodówek

Fronty bez uchwytów także do lodówek

W dążeniu do minimalistycznego designu w kuchni, nawet coś tak niepozornego jak uchwyt frontu od...

Intermat: niezawodny zawias z doskonałą regulacją

Intermat: niezawodny zawias z doskonałą...

Użytkownicy mebli, słuchając podpowiedzi projektantów, decydują się na modną minimalistyczną...