Kuchnia w stylu industrialnym – jak dobrać oświetlenie - Max Kuchnie
Kuchnia w stylu industrialnym – jak dobrać oświetlenie - Max Kuchnie
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna JUSTMAX Kuchnia w stylu industrialnym – jak dobrać...

JUSTMAX


Kuchnia w stylu industrialnym – jak dobrać oświetlenie?

Styl loftowy zachwyca nas swoją surowością, którą podkreślać ma każdy element wystroju, również i oświetlenie. Lamy industrialne są bardzo charakterystyczne – minimalistyczne, a jednocześnie zachwycające pięknem wyrażonym właśnie w prostym wzornictwie. Poznaj lampy JUSTMAX, które najlepiej sprawdzą się w industrialnej kuchni.

Kuchnia w stylu industrialnym

 

Charakterystyczne dla loftów materiały to cegła i beton. Pojawiają się one najczęściej w formie dekoracji ścian. Do tego dochodzą elementy stalowe. W aranżacjach industrialnych stosunkowo często wykorzystuje się również drewno – surowe lub w jak najbardziej naturalnym odcieniu. To materiał, który ma nieco ocieplić chłodne w odbiorze wnętrze, stanowiąc kontrast dla wszechobecnej surowości. Dodaje też pomieszczeniu charakterystycznego wystroju kolorystycznego. Wszystkie sprzęty są eksponowane, dlatego z reguły spotkamy się tu z AGD wolnostojącym. Typowe będą też otwarte półki i reflektory oraz lampy z kloszami odsłaniającymi dekoracyjną żarówkę.

 

Lampy z żarówką Edisona

 

Żarówka Edisona swój unikalny wygląd zawdzięcza odsłoniętym, ozdobnym żarnikom układanym w różne, finezyjne wzory. Stąd też jej forma może być naprawdę niepowtarzalna. Żarówka Edisona to kolejny obowiązkowy element wystroju loftu. Aby jednak mogła być odpowiednio wyeksponowana, potrzebuje właściwej oprawy. Lampy, w których najczęściej stosuje się żarówki Edisona, są albo w pełni pozbawione kloszy, albo też ich klosze wykonywane są z metalowych prętów. Metalowe klosze w formie klatki, w której zamknięta jest ozdobna żarówka emitująca światło o ciepłej barwie, to wręcz ikona stylu industrialnego.

 

Oświetlenie industrialne JUSTMAX

 

Polska marka JUSTMAX w swojej ofercie posiada lampy przeznaczone do wnętrz urządzonych w różnych stylach: od bogato zdobionych lamp kryształowych poprzez lampy skandynawskie, aż po surowe w swoim designie lampy industrialne. Klosz lampy wiszącej JUSTMAX CLARA LS-PE1259 swój nietypowy wygląd zawdzięcza wykorzystaniu dwóch naturalnych materiałów: metalu oraz szkła. Takie połączenie dodaje lampie loftowego charakteru, tym bardziej że metalowe ramy są jakby zaciśnięte na szklanej kuli. Po zapaleniu światła wciąż dobrze widoczna jest znajdująca się w środku żarówka. Z powodzeniem więc możemy zastosować tu źródło światła o dekoracyjnej konstrukcji.  Jeszcze bardziej ozdobny wydźwięk będzie mieć lampa wisząca JUSTMAX BIRDCALLA-M MD1116-M RG o różowo-złotym wykończeniu. Jej ażurowy klosz w pełni wykonany jest z metalu i całkowicie odsłania żarówkę. W zależności od wysokości pomieszczenia, możemy dowolnie regulować długość przewodu, tak by wysokość lampy idealnie dostosować do naszych potrzeb.