JUSTMAX - Wyposażenie wnętrz, Produkty, Artykuły | Max Kuchnie
JUSTMAX - Wyposażenie wnętrz, Produkty, Artykuły | Max Kuchnie
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna JUSTMAX Lampy JUSTMAX do kuchni w stylu skandynawskim

JUSTMAX


Lampy JUSTMAX do kuchni w stylu skandynawskim

Styl skandynawski to ukochany styl Polaków, zwłaszcza kiedy chodzi o aranżację kuchni. Kolory takie jak biel czy jasne drewno działają na nas kojąco i wprawiają nas w dobry nastrój.  Minimalistyczny wystrój skandynawskich wnętrz świetnie podkreślają właściwie dobrane lampy, które jednocześnie stają się jedną z nielicznych dekoracji. Jakie lampy w kuchni urządzonej w stylu skandynawskim sprawdzą się najlepiej?

Naturalne dekoracje

 

Lampy dedykowane do pomieszczeń w stylu skandynawskim najczęściej wykonywane są z naturalnych materiałów, takich jak drewno czy wiklina. Charakterystyczne będą tu także szklane albo papierowe klosze. W skandynawskich wnętrzach stosunkowo często stosuje się także lampy metalowe – z reguły białe lub czarne. Oświetlenie bowiem stanowić ma odzwierciedlenie głównych założeń nordyckiego stylu, czyli minimalizmu i przywiązania do natury. Stąd też lampy w stylu skandynawskim przybierać będą raczej proste, klasyczne formy. Plafony występować będą głównie w geometrycznych kształtach i do nich tak samo nawiązywać będą także lampy wiszące. Nie oznacza to jednak, że oprawy w skandynawskim stylu w jakimkolwiek względzie są nudne. Wręcz przeciwnie – design większości z nich jest wręcz zachwycający.

 

Oprawy z elementami drewna

 

Lampy wykonane z drewna to tak naprawdę uniwersalne modele, które wspaniale podkreślą charakter skandynawskiego wnętrza, ale sprawdzą się również w tych urządzonych klasycznie czy w stylu botanicznym albo vintage. Będą też oczywistym wyborem do wnętrz w stylu eko, gdzie naturalne materiały są szczególnie cenione. Drewniane lampy mogą posiadać w pełni drewniane abażury i klosze, ale drewno może pojawić się w nich także jako dodatek – czasem symboliczny, niekiedy bardziej wyeksponowany. Drewno stanowić będzie materiał, który do wnętrza wprowadzać będzie przytulny klimat, który spotęgować możemy przy pomocy żarówek o ciepłej barwie światła.

 

Lampy do wnętrz skandynawskich – propozycje od JUSTMAX

 

Czy polski producent oświetlenia może znać się na skandynawskim oświetleniu? Oczywiście! Wysokiej jakości lampy w stylu skandynawskim znajdziemy w ofercie marki JUSTMAX. W lampie wiszącej FRANKLIN III MD6909-3 trzy białe szklane klosze otula drewniana, ażurowa oprawa. Połączenie drewna i bieli – tak typowe dla skandynawskich aranżacji – w zestawieniu z nieoczywistym designem tworzy niezwykły efekt.