Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Loft w kuchni? Rozwiązanie z charakterem.

Ulubione0

Czym jest styl loft? Z definicji: wnętrza urządzane w budynkach użyteczności przemysłowej, jak byłe fabryki, spichlerze, magazyny etc. Charakteryzują się dużą przestrzenią, wysokimi sufitami, często konstrukcją z cegieł, dużymi , jasnymi oknami. Styl loftowy jest chropowaty, z zasady nieidealny, niewypieszczony, ale też trwały i pokazujący historię. Ostatnio także bardzo popularny , co zauważyli już deweloperzy budując nowe obiekty inspirowane tym charakterem, czy projektanci dodatków inspirujący się XIX wieczną rewolucją industrialną. Ten styl zdecydowanie sprawdza się także we wnętrzach użyteczności publicznej, jak kawiarnie , zapewne także z powodu trwałości materiałów , z których zrobione są meble i dodatki.

Warto wgłębić się w tę atmosferę i na początek spróbować zastosować niektóre dodatki, które stworzą nowe wnętrze. Najprościej zacząć od dodatków typu lampy. Powinny wyglądać jak oświetlenie wyrwane żywcem ze sklepienia łódzkiej fabryki Karola Borowieckiego ( „Ziemia obiecana" A.Wajda 1974) , metalowe, czarne lub stalowe, najlepiej z żarówkami typu „Edison" ( długie i widoczne druciki żarowe ), lub w formie rur ze źródłami światła.

Kolejnym krokiem może być wymiana zestawu jadalnianego na nowy, czyli stół z blatem drewnianym w kolorze dębu lub orzecha, na nogach stalowych w kształcie ramy czarnej lub np. w kolorze stali szczotkowanej. Do tego koniecznie krzesła z elementami metalowymi, jak BBK5 , BBK6 na stalowym stelażu z siedziskiem z drewna. Trwałość materiału metalowego jest bezdyskusyjna. Jest zabezpieczony przed korozją, więc śmiało można operować mopem tak często, jak wnętrze kuchenne tego wymaga.

Jeżeli wnętrze na to pozwala zdecydowanie warto rozważyć układ barowy: wysunąć blat kuchenny tworząc nawis pozwalający na ustawienie pod nim hokerów , czyli stołków barowych ( np. BBH7, BBH8 , BBH21) . Można dokupić także ciekawy mebel w typie taboretu z regulowaną wysokością siedziska ( BBT3, BBH6). Meble wykonane ze stali , z elementami drewna na siedzisku, które dodaje komfort siedzenia – to doskonały sposób , by stworzyć wnętrze odważne i indywidualne.

Na koniec można rozważyć dodanie tapety na jedną ścianę, imitującej ceglaną czy kamienną powierzchnię , zawiesić kilka odpowiednich obrazków i wnętrze gotowe!


Zobacz również

Stół dębowy – kłopot z głowy.

Stół dębowy – kłopot z głowy.

Meble drewniane to najszlachetniejszy rodzaj sprzętów domowych. Przyjemnie jest usiąść do...

Zapraszamy do baru

Zapraszamy do baru

Rodzaje stołków barowych są przeróżne: drewniane siedziska a'la wysoki taboret ,...