Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Stół dębowy – kłopot z głowy.

Ulubione0

Polska znajduje się w gronie kilkunastu największych producentów drewna na świecie. Drewno jest naturalnym bogactwem, które jest odnawialne, a zużycie drewna w Polsce i w Europie rośnie- w ciągu ostatnich dwóch dekad zwiększyło się aż dwuipółkrotnie. Zalety drewna można wymieniać długo: łatwość obróbki, lekkość, elastyczność, giętkość, dużą wytrzymałość, nie przepuszcza zimna ani prądu elektrycznego, niezwykle szeroki wachlarz zastosowań, nie zapominając o naturalnym pięknym zapachu.

Meble drewniane to najszlachetniejszy rodzaj sprzętów domowych. Przyjemnie jest usiąść do obiadu przy drewnianym blacie , na miękkich tapicerowanych krzesłach.

Najpopularniejszy wymiar stołów kuchennych to 85 cm szerokości na 160 długości. Wciąż pożądaną cechą produktu jest funkcjonalność , w tym przypadku – możliwość rozkładania. Dziś prezentujemy dwa zestawy stołów i krzeseł, które można komponować wymiennie. Stół GOTAR na drewnianej dębowej konstrukcji z grubym fornirowanym blatem o wspomnianym wymiarze dzięki wkładkom 2 x 45 cm osiąga długość 250 cm , co pozwoli na umieszczenie wokół niego z pewnością 8 krzeseł : po trzy po dłuższych bokach i po jednym u szczytu stołu. Przy rozkładaniu rozsuwamy same blaty umieszczając w środku jedną lub dwie wkładki. Forma stołu sprzyja także przeznaczeniu np. do pracy , gdzie swobodnie możemy rozłożyć np. arkusze projektowe.

Stół MOSTO jest natomiast nieco bardziej nowoczesną bryłą o prostej oskrzyni i nogach , lecz nieco bardziej kompaktowym wymiarze – 145 cm długości, rozkładanej do 235 cm. System rozkładania jest inny - tutaj rozciąga się cała konstrukcja stołu , wraz z oskrzynią i nogami.

Do kompletu zaprojektowane są krzesła Palladio i Parol. Pierwsze to kunsztownie wykonane piękne krzesło dębowe o wpuszczanym siedzisku i dokładnie spasowanym tapicerowanym oparciu. Brak poprzeczki potęguje szlachetną formę mebla, a ładnie wygięta tylna noga dodaje stabilności..

Krzesło Parol natomiast robi wrażenie lekkością konstrukcji , ciekawym spodnim wzmocnieniem siedziska i sklejką na oparciu pięknie eksponującą rysunek dębowych słojów. Wszystkie modele można wykonać w kilkunastu kolorach drewna.


Zobacz również

Loft w kuchni? Rozwiązanie z charakterem.

Loft w kuchni? Rozwiązanie z charakterem.

Warto wgłębić się w tę atmosferę i na początek spróbować zastosować niektóre dodatki,...

Zapraszamy do baru

Zapraszamy do baru

Rodzaje stołków barowych są przeróżne: drewniane siedziska a'la wysoki taboret ,...