Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Zapraszamy do baru

Ulubione0

Czy chciałeś kiedyś wrócić z pracy , usiąść przy barze i ze szklaneczką ulubionego drinka posłuchać muzyki – w domowych kapciach? W takim razie czas na zmiany w kuchni. Barek w kuchni wbrew pozorom nie jest tak trudny do osiągnięcia. Należy zaplanować ciąg kuchenny tak, by pozostawić miejsce na przedłużony blat , np. łączący dwa ciągi szafek. Jeśli miejsce na to pozwala, można rozważyć wyspę , która jest co prawda luksusowym meblem, lecz jakże funkcjonalnym rozwiązaniem przestrzeni, gdy wszyscy mogą usiąść naprzeciw siebie lub brać udział we wspólnych przygotowaniach potraw.

Rodzaje stołków barowych są przeróżne: drewniane siedziska a'la wysoki taboret , nowoczesne na stelażu metalowym , z całe z tworzywa , łączące różne materiały , czy typowo barowe eleganckie siedziska tapicerowane. Stylem także odpowiadają różnym wymogom estetyki, w ofercie znajdują się meble inspirowane światowym designem, ale również oryginalne projekty rodzimych projektantów.

Także wysokości samych siedzisk są różne, zawsze można dobrać model do preferencji wnętrza, które chcemy wyposażyć. Stołki barowe – inaczej hokery – z siedziskiem na wysokości 60 cm możemy dostawić do typowych blatów kuchennych umieszczonych na szafkach o wysokosci 86-89 cm, czy też typowe wyższe stołki barowe 76-82 cm, które z powodzeniem nadadzą się do wnętrz hotelowych lub kawiarnianych.

Hoker musi mieć poprzeczkę dającą oparcie stopom zarówno podczas wchodzenia jak i siedzenia. Poprzeczki muszą być mocno zamontowane, najczęściej są metalowe, ale także i drewniane. Konstrukcja mebla także wydawałaby się prosta, a jednak można spotkać stołki barowe na jednej, trzech lub czterech nogach. Bardzo mocną konstrukcją jest sklejka drewniana ( jak chociażby w modelach H-2940, H-2160, H-4390 ) , która także daje się kształtować , dzięki czemu uzyskujemy nowoczesne i ergonomiczne kształty.


Zobacz również

Stół dębowy – kłopot z głowy.

Stół dębowy – kłopot z głowy.

Meble drewniane to najszlachetniejszy rodzaj sprzętów domowych. Przyjemnie jest usiąść do...

Loft w kuchni? Rozwiązanie z charakterem.

Loft w kuchni? Rozwiązanie z charakterem.

Warto wgłębić się w tę atmosferę i na początek spróbować zastosować niektóre dodatki,...