Lamele Maroka - unikatowa aranżacja kuchni
Lamele Maroka - unikatowa aranżacja kuchni
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna MAROKA Lamele Maroka – pomysł na unikatową...

MAROKA


Lamele Maroka – pomysł na unikatową aranżację w kuchni

Panele ścienne to z całą pewnością jeden z wnętrzarskich hitów. Lamele Maroka doskonale odnajdują się w nowoczesnych i klasycznych aranżacjach, dodają wnętrzom trójwymiarowości, uwydatniają ich elegancki wymiar. Sprawdź, jak z ich pomocą możesz urządzić stylową kuchnię.

Czy lamele sprawdzą się w kuchni?

 

Panele Maroka wykorzystać można jako dekorację ścian i sufitów. Wykonywane są z płyty MDF, która pokrywana jest okleiną imitującą naturalne drewno. Wysokiej klasy materiały stosowane do produkcji lameli sprawiają, że swobodnie możemy używać ich również, tworząc aranżację kuchenne. Nie zaszkodzą im panujące w tym pomieszczeniu specyficzne warunki: zmienne temperatury czy wysoki poziom wilgotności.

 

Jakie panele ścienne do kuchni?

 

Lamele Maroka to panele o wymiarach 2,8 x 4 x 280 cm, które dostępne są w szerokiej gamie wybarwień, dzięki czemu łatwo znaleźć kolor, który wpisze się w styl naszej kuchni. Lamelki białe czy w kolorze Dębu Woltan, Dębu Wiosennego lub Dębu Sonoma podkreślą aranżację w stylu skandynawskim, panele Dąb Bergen i Catana idealnie wkomponują się w pomieszczenia klasyczne, a lamele Loft będą doskonałym uzupełnieniem kuchni industrialnej. Z kolei te o wykończeniu Orzech Rustyk świetnie nadadzą się do kuchni rustykalnej.

 

Jak wkomponować panele Maroka w aranżację kuchni?

 

Istnieje kilka sposobów na to, by przy pomocy lameli uatrakcyjnić aranżację naszej kuchni. Najprostszym z nich jest umieszczenie paneli na ścianie.

Ciekawym zabiegiem, stosowanym w otwartych kuchniach z półwyspem, jest montaż paneli na ścianie, przy której znajduje się półwysep, oraz nad nim. Instalacja lameli na suficie i przyległej do niego ścianie stworzy zamkniętą kompozycję, która wizualnie oddzieli kuchnię od salonu czy jadalni.

Jeżeli chodzi o rozdzielenie pomieszczeń, z lameli zbudować możemy modną ściankę działową czy tzw. przepierzenie.

Panele możemy zamontować również nad wyspą, ale mogą też stanowić ozdobę jednej z jej ścianek czy też zewnętrznej strony półwyspu. Podobnie jak możemy wykorzystać je do wykończenia frontów szafek.