Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Cement i kamień w kuchni

Ulubione0

Najważniejszym aspektem urządzania kuchni są obecnie materiały. I nie chodzi tylko o wybór solidnych tworzyw, ale również takich, które spełnią funkcję estetyczną. Hitem ostatnich lat są wnętrza inspirowane naturalnymi surowcami - zwłaszcza powierzchnie imitujące beton i kamień. W związku z ogromną popularnością wspomnianych materiałów, Niemann Polska wprowadził do swojego portfolio produkty nawiązujące do tych trendów.

NIEMANN

Solidny materiał, jakim jest cement i kamień, nie są nowym surowcem używanym do wykańczania wnętrz. Wcześniej były wykorzystywane jedynie na podłogach i ścianach. Jednak z upływem lat przestaliśmy stawiać na bogate dekorowanie, przestawiliśmy się na minimalizm. Korzystając z nieograniczonych możliwości kolorystycznych, jakie daje nam technologia Polygloss, postanowiliśmy wprowadzić do oferty trzy nowe unikalne dekory.

- Dwa z nich imitujące naturalne powierzchnie: 01G Kamień Argeneto w jasno „kamiennym" wybarwieniu oraz 06F Cement w kolorze ciemnego betonu. Kolory te będą dostępne zarówno w wysokim połysku Polygloss jak i satynowym macie Pianovo Silk z idealnie dopasowanymi obrzeżami. Trzecim kolorem będzie 02G Foglia Brąz, który wprowadzamy specjalnie pod rynki wschodnie, gdzie kolor ten cieszy się ogromnym zainteresowaniem – wyjaśnia Piotr Zaremba.

Projektanci i designerzy już dawno docenili beton architektoniczny oraz surowe tynki dekoracyjne. Cementowa powierzchnia frontów meblowych może stanowić doskonałą, uniwersalną bazę do odważniejszych aranżacji. Wprowadzenie do kuchni takich akcentów industrialnych spowoduje, że nasza nowoczesna biała kuchnia, która do tej pory mogła wydawać się mdła i nijaka nabierze nieco charakteru. Dzięki naszej nowej kolekcji inspirowanej surowością cementu można wykreować wnętrze w nowoczesnym, niebanalnym stylu.

Kamień Argeneto to idealny, naturalny materiał do wykończenia w kuchni. Jest niepowtarzalny i zapewnia każdemu wnętrzu wyjątkowy, oryginalny urok. Niesłuszna jest powszechna opinia, że kamień wprowadza do wnętrza surowy charakter. Dobrze dobrany kamień potrafi efektownie podkreślić walory dekoracyjne pomieszczenia i wyeksponować najbardziej reprezentatywne fragmenty aranżacji. Wiele rodzajów kamienia przybiera ciepłe barwy. Wystarczy je tylko dobrze dopasować i zachować umiar. Tego typu produkty dobrze komponują się z jasnymi ścianami, szkłem oraz z drewnem.

Dodatkową zaletą płyt Polygloss oraz Pianovo Silk „Cement" i „Kamień" jest możliwość wykorzystania technologii „Fold it". Jest to opracowana przez Niemann technologia precyzyjnego frezowania, która dzięki „złożeniu" frontu o 90 stopni pozwala uzyskać idealną krawędź. Dzięki tak „złamanej" płycie można uzyskać idealnie pogrubiony blat, pogrubione wykończenie skrajne kuchni lub nogi stołu. Grubość i trwałość powłoki pozwala na tego typu operację bez ryzyka jej pęknięcia lub „zbielenia" podczas załamania.

Więcej informacji o produktach i marce znajduje się na stronie www.niemannpolska.pl

Zobacz również

Kristall - nowa jakość w dziedzinie płyt o wysokim połysku.

Kristall - nowa jakość w dziedzinie płyt o...

Kristall Zero-Edge to produkt oparty na nowoczesnej technologii opracowanej przez firmę Niemann....

Co ma wpływ na cenę kuchni na wymiar?

Co ma wpływ na cenę kuchni na wymiar?

Nasze marzenia o pięknej kuchni pękają jak bańki mydlane, gdy usłyszymy w studiu kuchennym lub...