Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Jak czyścić i dbać o fronty kuchenne Niemann Polska?

Ulubione0

O meble kuchenne trzeba dbać. Często jednak nie wiemy jak robić to prawidłowo. Jak używać sprzętów kuchennych, czym czyścić zabrudzenia z tłuszczu lub odciski palców. Podpowiadamy, w jaki sposób dbać o fronty kuchenne, wykonane z płyt Niemann Polska.

NIEMANN

Codzienne użytkowanie mebli kuchennych, garderoby czy szaf naraża je nie tylko na ślady palców, ale też na inne uszkodzenia mechaniczne, takie jak obicia czy zarysowania. Największą bolączkę stanowią jednak meble kuchenne, które narażone są na opary oraz wysoką temperaturę. Tłusty osad na szafkach kuchennych, odciski palców na frontach to problemy występujące w niejednym domu. Jeśli zdecydowaliśmy się na meble kuchenne z frontami Niemann Polska to nie mamy się, czym martwić. Oto kilka zasad prawidłowego użytkowania, czyszczenia i pielęgnacji frontów kuchennych.

- Do czyszczenia powierzchni wystarczy użyć miękkiej tkaniny oraz ciepłej wody zawierającej kilka kropli detergentu lub środka do czyszczenia okien. Po umyciu, powierzchnie należy wytrzeć do sucha miękką ścierką, najlepiej z mikrofibry. Plamy, szczególnie te spowodowane przez mocno barwione substancje i płyny, jak i plamy z tłuszczu itp. muszą być usuwane dużą ilością wody, jeżeli to konieczne z dodatkiem normalnych, nierysujących domowych środków czystości. Lepiej nie używać do tego mleczek do czyszczenia, bo one mogą zarysować gładką powierzchnie frontów. Po umyciu należy spłukać pozostałości mydła letnią wodą i wytrzeć do sucha irchową ścierką – tłumaczy Piotr Zaremba, Dyrektor Handlowy Niemann Polska.

Nie wolno i nie można używać do czyszczenia frontów środków ścierających, wosków meblowych ani podłogowych, rozpuszczalników celulozowych ani syntetycznych, acetonów lub podobnych środków czyszczących na bazie silnych kwasów lub zasad. Kategorycznie też nie można używać druciaków ani gąbek do szorowania.

Meble kuchenne mają to do siebie, że nie da się ich utrzymać w czystości cały czas. Chcemy czy nie i tak je zabrudzimy. Coś się rozleje, wykipi, rozbijemy niefortunnie jajko, a jak mamy w domu małe dzieci to odciski ich paluszków mogą pojawić się wszędzie. Skoro wiemy już jak je czyścić, to warto też zadbać o to, aby brudziły się jak najmniej. Oprócz systematycznego sprzątania trzeba z głową korzystać ze sprzętów kuchennych.

W tym celu podczas gotowania zadbajmy o wentylację pomieszczenia. Używajmy okapu kuchennego, jeśli możemy uchylmy okno. Meble kuchenne powinny mieć jak najmniejszą styczność z wilgocią oraz gorącą parą, która ma na nie niekorzystny wpływ. Trzeba, więc starannie wycierać okolice zlewu, a czajnik elektryczny nie może stać pod wiszącymi szafkami. Jeśli używamy zmywarki to nie otwierajmy jej bezpośrednio po skończeniu pracy. Odczekajmy 15 minut, aż para skropli się w jej wnętrzu. Ta sama zasada dotyczy piekarnika. Po skończonym pieczeniu nie pozostawiajmy go otwartego dłużej niż to konieczne.

Jednak najważniejszą zasadą jest sprzątanie od razu po zabrudzeniu, ponieważ świeże zabrudzenia można usunąć dużo łatwiej niż zaschnięte i z reguły nie pozostawiają one żadnego śladu. Trzymając się tych założeń, możemy być pewnie, że nasza kuchnia cały czas wyglądać będzie jak nowa.

Więcej informacji o produktach i marce Niemann znajduje się na stronie www.niemannpolska.pl

Zobacz również

Acrylux ECO, Premium i Mat oraz Acrylux 0.5

Acrylux ECO, Premium i Mat oraz Acrylux 0.5

Głównymi atutami frontów Acrylux są: wysoka odporność na zarysowania, uszkodzenia mechaniczne...

Płyty Imitation - najlepsza propozycja dla odważnych.

Płyty Imitation - najlepsza propozycja dla...

Płyty MDF pokryte rekonstruowaną skórą są najlepszą propozycją dla osób odważnych i...