Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Odśwież kuchnię z Niemann Polska

Ulubione0

Zmiana frontów kuchennych to prosty sposób na odnowienie zniszczonych mebli. To także rozwiązanie dla tych, których kuchnia jest w dobrym stanie, ale już się opatrzyła i chcieliby coś zmienić nadając powiew świeżości swojemu mieszkaniu. Zakup nowych frontów jest szybszym i mniej kosztownym sposobem na odmienienie wyglądu wnętrza, niż kompleksowa wymiana całej zabudowy kuchennej.

NIEMANN

- Jak widać na zdjęciach w bardzo prosty sposób można odmienić wygląd każdej kuchni. My przeprowadziliśmy całą akcję, w kuchni o powierzchni ok. 6 mkw. Stare i zniszczone fronty kuchenne wymieniliśmy na białe dwustronnie laminowane fronty Acrylux Premium X produkowane przez Niemann Polska. Koszt nowych frontów bez robocizny, czyli montażu stolarza wyniósł ok. 2000 zł. Jeśli ktoś jeszcze się zastanawia jak odmienić swoją kuchnię to odpowiedź jest prosta, wystarczy wymienić fronty meblowe – tłumaczy Piotr Zaremba, Dyrektor Handlowy Niemann Polska.

Sama wymiana, czyli demontaż starych frontów oraz montaż nowych trwał jedno popołudnie. Każdy może zrobić to samodzielnie. W tym przypadku wymiany frontów dokonało dwóch pracowników produkcyjnych Niemann Polska, którzy nie są wykwalifikowanymi stolarzami.

Jak wymienić fronty samemu?
Meble kuchenne niezależnie czy zwykłe szafki ze sklepu czy kuchnia zaprojektowana na wymiar składają się z tych samych elementów. Korpusu i frontów oraz niewidocznych a najważniejszych akcesoriów. Korpusy stanowią szkielet, są praktycznie niewidoczne i nie trzeba ich wymieniać. To fronty kuchenne są elementem kuchni, który decyduje o wyglądzie i efekcie końcowym. Takie odświeżenie kuchni można zrobić samemu lub zlecić specjaliście np. stolarzowi. Nie jest to zbyt skomplikowane. Wystarczy dokładnie zwymiarować stare fronty, nawiercić miejsca na zawiasy czy prowadnice szuflad, które trzeba przełożyć na nowe fronty. Po wszystkim pozostaje nam tylko sam montaż.

- Jeśli ktoś w domu miarkę i wkrętarkę to może całą operację przeprowadzić samodzielnie. Wystarczy zmierzyć stare fronty, zaznaczyć miejsca na uchwyty i według tego zamówić nowe fronty. Wbrew pozorom nie jest to kosztowne przedsięwzięcie. Wszystko zależy od powierzchni kuchni, ewentualnej robocizny oraz ceny nowych frontów. Średnio koszt ten stanowi jedynie ułamek wartości całej nowej kuchni. Wartość bezwzględna w największej mierze zależy od wielkości kuchni i ilości frontów, które chcemy wymienić. Z naszego doświadczenia wynika, że wymiana frontów na Polygloss lub Acrylux przy średniej wielkości kuchni stanowi około 20% wartości, w odniesieniu do nowej kuchni – dodaje Piotr Zaremba.

Jednym z najmodniejszych obecnie trendów w projektowaniu kuchni są meble na wysoki połysk. Nadają całemu pomieszczeniu elegancji i nowoczesności. Sama kuchnia zaś przypomina wnętrza oglądane w katalogach. Dzięki gładkiej powierzchni uzyskujemy w pomieszczeniu efekt głębi oraz odbicia światła, co przekłada się na optycznie powiększenie metrażu. Efekt „lustra" sprawia, że nasza kuchnia wraz z salonem staje się bardziej przestronna. Takie rozwiązanie przypadnie do gustu osobom, które cenią sobie minimalistyczny styl. Prostota takiej zabudowy powoduje, że współgra ona z pozostałymi wnętrzami, niekoniecznie urządzonymi w tej samej stylistyce.

Aby uzyskać taki efekt można użyć frontów wyprodukowanych z płyt meblowych Niemann Polska pokrytych laminatem na wysoki połysk np. Arcylux, Polygloss lub frontów Kristall. Dysponując dwoma opatentowanymi technologiami okleinowania krawędzi: plazmowej (bez fugi klejowej) oraz „Zero Edge" (imitującej taflę szkła naklejona na front) możemy zaproponować rozwiązania nieosiągalne u konkurencji.

Fronty Acrylux i Polygloss
Fronty wykonane z płyt meblowych Acrylux mają bardzo wysoki połysk. Płyta z powłoką akrylową jest bardzo odporna na zarysowania. W przeciwieństwie do lakieru, fronty takie nie odbarwią się. Możemy być pewni, że cały czas nasza kuchnia będzie w tym samym kolorze.

Natomiast fronty wykonane z płyt meblowych Polygloss to gwarancja na to, że nasza kuchnia będzie bardzo wytrzymała na wszelkie uszkodzenia. Takie fronty nadają kuchni nowoczesny wyraz, są proste w formie, a zarazem są eleganckie i gustowne. Dzięki indywidualnie wypracowanej i opatentowanej przez firmę Niemann Polska technologii, cienka powłoka z transparentnej powłoki PET (polietylen), naniesiona zostaję na płytę dając bardzo wysoki połysk. Tak powlekana płyta meblowa jest odporna na zarysowania, wgniecenia oraz środki chemiczne. Dodatkowo krawędzie frontów mogą być wykończone obrzeżem zgodnym z kolorem frontu, a także: obrzeżem imitującym powierzchnię szklaną naklejoną na front aluminiowy, obrzeżem metalowym aluminiowym oraz ze stali szczotkowanej.

Zaletą obu wymienionych wyżej płyt meblowych Niemann Polska, w odróżnieniu od kuchni z lakierowanymi frontami, jest łatwość utrzymania ich w czystości. Kuchnie wykonane z Acryluxu i Polyglassu można przecierać środkami do mycia szyb a jeśli chcemy nadać jej błysk nowości wystarczy wypolerować specjalnym mleczkiem. Uszkodzony front łatwo też wymienić. W takim przypadku nie będziemy się martwić, że ma on inny odcień.

Fronty Prestige Line by Niemann
Jeśli 20% ceny naszej kuchni stanowią fronty a przekładają się one na ostateczny efekt, to powinniśmy zastanowić się czy nie warto zmienić lekko tego stosunku w kosztach. Wybierając produkowane przez Niemann fronty np. Kristall „Zero Edge" lub Polaris zwiększymy udział frontów o 2-3%. Nie jest to spory wydatek biorąc pod uwagę końcowy koszt czy cenę zupełnie nowej kuchni. Zyskujemy za to fronty, które gwarantują nam trwałość i niepowtarzalny efekt wizualny, który będzie nas cieszył każdego ranka, gdy będziemy po raz kolejny patrzeć na naszą zabudowę.

Fronty Kristall z serii „Prestige Line by Niemann". To nowa, jakość w dziedzinie płyt o wysokim połysku. Unikalny materiał daje głębię szkła, a ponadto zapewnia wygodę obróbki i bezpieczeństwo (jest nietłukący). Unikalne krawędziowanie frontów z tej płyty, w technologii Zero Edge, pozwala uzyskać dokładną imitację frontu szklanego. Przy czym płyty Kristall w porównaniu do frontów szklanych są o wiele lżejsze, bezpieczne i można je obrabiać jak płytę meblową.

Kristall Zero-Edge to produkt oparty na nowoczesnej technologii opracowanej przez firmę Niemann. Technika Zero-Edge (czyli zero obrzeża) polega na takim przyklejeniu obrzeża, które powoduje, iż jest ono ukryte pod krawędzią laminatu dekoracyjnego frontu. Dzięki temu nie jest ono widoczne patrząc na front z przodu. Dzięki szerokiej gamie obrzeży (dopasowanych, metalowych i drewnopodobnych) oraz wysokiej jakości i grubości laminatu powierzchniowego efekt końcowy jest niepowtarzalny.

Produkt ten skierowany jest do najbardziej wymagającej grupy klientów, którzy poszukują innowacyjnych i nieszablonowych rozwiązań w dziedzinie meblarstwa. Jakość produktu Kristall Zero-Edge została doceniona nagrodą High Quality Award na targach Interzum 2015 w Kolonii.

Więcej informacji o produktach i marce znajduje się na stronie www.niemannpolska.pl

Zobacz również

Co ma wpływ na cenę kuchni na wymiar?

Co ma wpływ na cenę kuchni na wymiar?

Nasze marzenia o pięknej kuchni pękają jak bańki mydlane, gdy usłyszymy w studiu kuchennym lub...

Jak urządzić funkcjonalną kuchnię?

Jak urządzić funkcjonalną kuchnię?

Głównym wyznacznikiem kuchni jest jej metraż. Przy małym metrażu trzeba myśleć o jak...