Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Surowa płyta z litego drewna.

Ulubione0

Oprócz płyty klejonej z twardego litego drewna, dostępna jest również płyta klejona do samodzielnego wykończenia/impregnacji. Płyta z litego drewna w takiej formie jest przygotowana do impregnacji/wykończenia dzięki szlifowanej regularnej powierzchni każdej płaszczyzny płyty.

PANMAR

Niezabezpieczona powierzchnia płyty klejonej nie może stanowić powierzchni roboczej / użytkowej - wpierw musi zostać zaimpregnowana / zabezpieczona, w przeciwnym razie czynniki zewnętrzne będą niszczyć powierzchnię i zmieniać wygląd drewna.

Jednym z zalecanych sposobów zabezpieczenia powierzchni płyty z litego drewna jest użycie naturalnego oleju lub olejowosku do drewna dopuszczonych do kontaktu z żywnością. Impregnacja drewna olejami lub olejowoskami ze względu na naturalne składniki i ekologiczny charakter wzbogacają mieszkanie o ekologiczny i naturalny mikroklimat.

Zabezpieczenie naturalnymi olejami lub olejowoskami tworzy barierę hydrofobową, zapobiegającą wnikaniu wody i brudu w drewno. Należy pamiętać, że impregnacja naturalnymi olejami wymaga kilkukrotnego nanoszenia produktu na powierzchnię drewna, aż do osiągnięcia pożądanego efektu. Każdą naniesioną warstwę oleju należy pozostawić do wchłonięcia lub/i wyschnięcia na kilka godzin, w przypadku pozostania nadmiaru oleju z ostatniej warstwy należy usunąć resztki szmatką. Dla efektu wyjątkowo gładkiej powierzchni, pomiędzy nakładaniem kolejnych warstw oleju można po wyschnięciu poprzedniej warstwy powierzchnię bardzo delikatnie i dokładnie przetrzeć drobnym papierem ściernym, po czym oczyścić powierzchnię wilgotną szmatką. Powierzchnia płyty drewnianej jest odpowiednio zabezpieczona olejem, gdy kilka kropel wody rozlanych na powierzchni płyty nie wykazuje tendencji do rozprzestrzeniania się i wnikania w drewno.

Powierzchnia drewniana zabezpieczona naturalnymi olejami wymaga systematycznej pielęgnacji i regularnego uzupełniania olejów. Zaleca się ponowne olejowanie powierzchni przynajmniej raz na trzy (3) miesiące w celu utrzymania odpowiedniego zabezpieczenia przed czynnikami zewnętrznymi.

Więcej informacji o produktach i marce Panmar znajduje się na stronie www.panmar.pl

Zobacz również

Panmar Wood - Producent litych blatów drewnianych.

Panmar Wood - Producent litych blatów...

Naszym głównym zadaniem przy produkcji jest maksymalna oszczędność surowców i ich racjonalne...

Blaty i podłogi z drewna

Blaty i podłogi z drewna

Najlepsze zabezpieczenie powierzchni Kilkukrotne olejowanie powierzchni, a następnie jej...