Sposób na garnki – jak to zrobić? - Max Kuchnie
Sposób na garnki – jak to zrobić? - Max Kuchnie
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna PEKA Sposób na garnki – jak to zrobić?

PEKA


Sposób na garnki – jak to zrobić?

W każdej kuchni, nawet najmniejszej, musi być przynajmniej kilka garnków, patelni i rondli. Ich przechowywanie zawsze jest problematyczne, zajmują bowiem dużo miejsca. Dzięki specjalnym systemom będą zawsze pod ręką.

Garnki, patelnie czy rondle zwykle układa się jeden pod drugim lub obok siebie, ale tak żeby zajęły najmniej miejsca. Efekt jest taki, że naczynia tworzą stos, w którym trudno znaleźć to, co jest akurat potrzebne. Poza tym, jeśli poszukiwany garnek jest zastawiony, trzeba wyciągnąć najpierw inne naczynia. Jest to dość uciążliwe, zwłaszcza że są one często duże i ciężkie.

Jest sposób, aby nie wyciągać garnków spod innych naczyń i nie szukać ich za każdym razem (nierzadko na kolanach). Trzeba zaplanować dla nich funkcjonalne miejsce, najlepiej w szafkach narożnych, z których można wysunąć zawartość na zewnątrz.

Ułatwieniem są systemy Le Mans z wysuwanymi półkami, o kształcie pozwalającym maksymalnie wykorzystać powierzchnię magazynową. To rozwiązanie umożliwia wysunięcie półek każdej z osobna. Wystarczy jeden ruch ręki i wszystkie ustawione na półkach garnki czy patelnie lekko wyjeżdżają na zewnątrz szafki. Dzięki nim łatwo korzystać z naczyń, ale też więcej zmieści się w szafkach.

Ciekawe jest zastosowanie systemu w szafce wysokiej lub medium. Możemy zaplanować wtedy więcej poziomów (4 lub 6 półek).

Pomysłowym rozwiązaniem do narożnika jest także system Magic-Corner Comfort. Po otwarciu drzwiczek wyciągamy przednie kosze z garnkami i odchylamy je w bok. Tylne kosze automatycznie przesuwają się na ich miejsce i możemy również wysunąć je na zewnątrz.

Półki typu karuzela w systemie REVO są tak skonstruowane, że front szafki składa się do środka podczas ich obrotu. REVO zapewnia optymalne wykorzystanie przestrzeni narożnika. Tworzy doskonałe miejsce dla wszystkich garnków, patelni i drobnego sprzętu AGD.

Więcej informacji o produktach i marce Peka znajduje się na stronie peka.pl