Zapasy, czyli Twoja podręczna spiżarnia - Max Kuchnie
Zapasy, czyli Twoja podręczna spiżarnia - Max Kuchnie
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna PEKA Zapasy, czyli Twoja podręczna spiżarnia

PEKA


Zapasy, czyli Twoja podręczna spiżarnia

„Moje szafki powinny być przygotowane tak, aby mi pomagały w codziennej pracy w kuchni i w zakupach." Jak to możliwe? Przekonaj się jak działają systemy do przechowywania produktów wykreowane przez projektantów z Peki.

Największą zaletą przechowywania zapasów w jednym miejscu jest łatwość odnajdywania potrzebnych produktów, bez straty czasu na poszukiwania. Dobrze zorganizowany system szafek pozwala zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze. Podczas pracy w kuchni nie musisz cały czas czegoś szukać, a podczas robienia zakupów zyskujesz pewność, że nie kupisz dwa razy tego samego produktu. Najnowsze systemy przechowywania żywności, jakie zostały stworzony przez projektantów z Peki, są bardzo zróżnicowane i łatwo dopasowują się do Twoich potrzeb.

Przede wszystkim przechowuj zapasy w centralnym, łatwo dostępnym miejscu, a nie w kilku różnych szafkach rozproszonych na przestrzeni całej kuchni. Pojemna, niemal przepastna szafka wysoka CONVOY LAVIDO to perfekcyjnie zorganizowana spiżarnia. Wystarczy delikatnie pociągnąć za front i cała zawartość jest w zasięgu Twojego wzroku. Nigdy więcej nie zapomnisz o owocach w puszce, mące czy paczce ryżu, dzięki temu, że szybko sprawdzisz przed wyjściem na zakupy aktualną zawartość Twojej spiżarni. Układanie produktów we wnętrzu jest niesłychanie łatwe. Convoy Lavido umożliwia błyskawiczne uporządkowanie zakupów przyniesionych do domu i co również istotne – również wykonywanie bezbłędnych list zakupów.

Przejrzysty widok z dwóch boków na zawartość wnętrza szafki zapewnia system DISPENSA. Półki, które są dostępne z obu stron, dają Ci łatwy wgląd w Twoje zapasy i pozwalają na szybkie odczytanie etykiet. Dzięki temu zawsze masz pewność co znajduje się w spiżarni a czego brak. Ponadto wyciąg Dispensa umożliwia zagospodarowanie bardzo wąskich wnęk o szerokości 15 cm, zatem możesz stworzyć spiżarnię nawet w najwęższym miejscu Twojej kuchni i efektywnie wykorzystać zakamarki niedostępne dla innych systemów.

Z pewnością największym pod względem dostępnej przestrzeni systemem służącym do przechowywania jest obszerne cargo Tandem. Szafka jest otwierana tak samo, jak lodówka, a produkty mogą być przechowywane zarówno na drzwiach szafki, jak i na wewnętrznych półkach. Półki tylne wyjeżdżają do przodu podczas otwierania, co jest dodatkową zaletą ułatwiającą wkładanie i wyjmowanie produktów oraz szybki przegląd zawartości. System Tandem jest bardzo elastyczny, może być montowany w szafce stojącej przy ścianie, wystarczy bowiem otwarcie drzwi pod katem 90 stopni, aby zawartość wyjechała do przodu i mieć zapewniony pełny dostęp do wnętrza. Ponadto Tandem może być również stosowany w innych wariantach – np. jako podwójne, symetryczne cargo, zestawione z dwóch modułów stojących obok siebie, które daje jeszcze więcej możliwości przechowywania. Rama może być zamontowana zarówno z lewej, jak i z prawej strony, niezależnie od wysokości korpusu. Tandem może być również zamontowany w bloku wysokiej zabudowy np. pod ekspresem do kawy jako szafka o wysokości do 800mm. Dzięki temu możemy zyskać więcej miejsca na akcesoria baristy, np. środki do konserwacji ekspresu, nie wspominając o zapasach kawy, zastawie i słodyczach.

Pisząc o zapasach w pojemnych szafkach wysokich trzeba koniecznie przypomnieć o praktycznym magazynie, jakim jest system Pleno. Ten system zapewnia dostęp do wnętrza z aż trzech stron, wystarczy tylko lekko otworzyć front. Półki wysuwają się automatycznie i delikatnie zatrzymują tuz przed szafką w momencie otwarcia, są ponadto pokryte matą antypoślizgową, co zapobiega wypadaniu przedmiotów. Pleno może z powodzeniem pełnić podwójną rolę - zarówno magazynu na żywność, jak i szafy służącej do przechowywania np. zastawy stołowej. Jest szczególnie praktyczny w kuchniach otwartych na salon, ponieważ może stać na pograniczu jednej i drugiej strefy łącząc je ze sobą swoją funkcjonalnością i użytecznością.

Co szczególnie istotne w przypadku systemów wysokich to ich wyposażenie, które chroni przechowywane przedmioty. To nie tylko antypoślizgowa mata, możliwa do wyboru spośród trzech różnych kolorów, ale również systemy bezpiecznego hamowania SoftStopp i cichego domyku, które sprawiają, że nawet największy magazyn obciążony zapasami działa bezszelestnie i bezbłędnie. Ponadto wyposażenie wysokich carg w system eTouch umożliwia otwieranie za pomocą dotyku. Zyskujemy zatem podwójnie, ponieważ mamy nie tylko mnóstwo miejsca w domowej spiżarni, ale również pewność, że zawsze łatwo dostaniemy się do zapasów.
Wysuwane na zewnątrz półki Extendo z zamkniętymi bokami są nie tylko pakowne, ale również zapobiegają wypadaniu produktów. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu ryż, cukier, mąka czy inne suche produkty zawsze są na swoim miejscu i nie wypadają na zewnątrz podczas otwierania. Półki z zaokrąglonymi krawędziami są wykonane z jednego kawałka stali. Ich ogromną zaletą jest łatwość w czyszczeniu, ponieważ zaokrąglone rogi uniemożliwiają pozostawanie brudu czy insekta w środku.

Mała, sprytna szafka podblatowa Snello czy Slim jest idealna do przechowywania w jednym miejscu butelek i przypraw niezbędnych podczas gotowania. Wyciągana szafka podblatowa może być wąska, ale ma mnóstwo miejsca, które z powodzeniem pomieści wszystkie kuchenne przedmioty niezbędne podczas gotowania, jak oliwa, ocet, przyprawy, które lubisz i wiele innych.

Więcej informacji o produktach i marce Peka znajduje się na stronie peka.pl