Młynki w paryskim stylu – kolekcja Peugeot Paris
Młynki w paryskim stylu – kolekcja Peugeot Paris
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna PEUGEOT Młynki w paryskim stylu – kolekcja Peugeot...

PEUGEOT


Młynki w paryskim stylu – kolekcja Peugeot Paris

Młynki z serii Paris to reprezentacyjny, a zarazem najbardziej klasyczny model młynków stołowych od Peugeot. Poznaj rozszerzaną przez dziesięciolecia najsłynniejszą kolekcję inspirowaną wieżą Eiffela.

Chociaż pierwszy z młynków do przypraw marka Peugeot wprowadziła do sprzedaży już w 1874r., a kolejne modele cieszyły się ogromnym powodzeniem, to kolekcja z 1987r. podbiła serca miłośników gotowania, doceniających niezawodne i piękne akcesoria kuchenne. Młynki o klasycznym, a jednocześnie ergonomicznym kształcie, wyposażone w skuteczny i niezwykle trwały mechanizm mielący dostępne są obecnie w szerokiej gamie kolorów i rozmiarów i wykonywane z różnego typu materiałów.

 

Młynki Peugeot Paris – na domowy stół o dla profesjonalnego kucharza

Młynki Peugeot z serii Paris wykorzystywane są w naszych domach, ale przede wszystkim doceniane są przez profesjonalistów. W bogatej ofercie marki znajdziemy młynki przeznaczone do domowego użytku, jak i do restauracji. Co ważne jednak, w żadnym wypadku nie będą one różnić się sposobem działania czy mechanizmem mielącym, a jedynie rozmiarem. Młynki Paris mają od 10 do aż 110 cm wysokości. Te najmniejsze ustawić możemy na stole, by pełniły funkcję przyprawników. Średniej wielkości młynki przeznaczone są do naszych domowych kuchni, a największe – ponieważ pomieszczą największą ilość przypraw – do restauracji, by w ten sposób zoptymalizować częstotliwość ich napełniania.

 

Seria Paris – materiały, wzory i kolory

Młynki do przypraw z serii Paris wykonywane są z różnego rodzaju materiałów. Najczęściej jest to drewno bukowe, które występuje w wersji naturalnej albo wykańczane jest na różne sposoby: lakierowane w połysku bądź macie lub też postarzane, dla uzyskania nietypowego efektu. Jednak młynki te wytwarzane są także chociażby z drewna oliwnego i stali nierdzewnej.

Jeżeli chodzi natomiast o kolorystykę, do najpopularniejszych kolorów należy czekolada –m to ciemny odcień brązu o matowym wykończeniu, lakierowane młynki w kolorze czarnym, białym i czerwonym oraz naturalne odcienie drewna.

 

Precyzja mielenia

W młynkach Paris stosowane są dwa rodzaje regulacji grubości mielenia. Klasyczne rozwiązanie pozwala nam regulować stopień zmielenia ziaren za pomocą górnej gałki na młynku, bardziej zaawansowana technologia USelect daje możliwość precyzyjnego wyboru jednego spośród co najmniej sześciu stopni mielenia w przypadku młynków do pieprzu i minimum trzech w młynkach do soli, by w ten sposób za każdym razem uzyskiwać pożądany rezultat.