Od światowej sławy młynka do przypraw po samochody – niezwykła historia marki Peugeot - Max Kuchnie
Od światowej sławy młynka do przypraw po samochody – niezwykła historia marki Peugeot - Max Kuchnie
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna PEUGEOT Od światowej sławy młynka do przypraw po...

PEUGEOT


Od światowej sławy młynka do przypraw po samochody – niezwykła historia marki Peugeot

Historia marki Peugeot przez niektórych jednoznacznie kojarzona z rynkiem motoryzacyjnym, wcale tak jednoznaczna nie jest. Wszystko zaczęło się od pił do drewna, po drodze były jeszcze młynki do kawy, młynki do przypraw, rowery, a dopiero później motocykle czy samochody. Poznaj wyjątkową historię marki Peugeot i sprawdź, dlaczego to właśnie produkowane przez nią młynki stołowe zyskały światowe uznanie.

Marka Peugeot to firma z ponad 200-letnią tradycją. Jej początki sięgają 1810 roku, kiedy to bracia Peugeot zainicjowali produkcję narzędzi. Co ciekawe zęby lwa – stanowiącego logo marki – przypominać miały właśnie zęby piły. Jednak produktem Peugeot, który jako pierwszy zyskał światową sławę, był młynek do kawy, wyprodukowany w 1840r. Był to model stalowy, wykonany z tego samego materiału, z którego wytwarzano piły.

 

Pierwszy młynek do pieprzu Peugeot, który swoją drogą produkowany jest do dziś, to model „Z” z 1874 roku. Z kolei obecnie najpopularniejszy, model Paris, ujrzał światło dzienne w roku 1987. Natomiast samochody, z których dziś najbardziej znana jest marka Peugeot, firma zaczęła produkować na początku XX wieku.

 

Obecnie zakład Peugeot Saveurs to niewielka firma z siedzibą we wschodniej Francji. Wciąż należy do rodziny Pegout, nie ma jednak żadnych powiązań z koncernem motoryzacyjnym. Marka wyspecjalizowała się w produkcji młynków do kawy oraz akcesoriów do serwowania i przechowywania wina, a na rynku młynków do przypraw uważana jest za światowego lidera. Dziennie wprowadza do obrotu nawet do 8 tys. młynków.

 

Młynki stołowe Peugeot - jedyna taka jakość

Młynki do przypraw oferowane przez markę Peugeot to perfekcja pod wieloma względami. Ich jakość doceniana jest na całym świecie, a opracowany wiele lat temu mechanizm mielący nigdy nie był ulepszany. Głównie dlatego, że wciąż uważany jest za najlepszy na świecie. Oferta marki Peugeot obejmuje ponad 300 rodzajów manualnych i elektrycznych młynków do przypraw o rozmaitych kształtach, rozmiarach, kolorach i wykończeniach. Obudowy młynków wykonywane są z różnych materiałów: drewna oliwnego, bukowego, stali nierdzewnej, żeliwa, kryształu czy akrylu. Różni je przeznaczenie, a łączy jedno: najwyższa jakość potwierdzona dożywotnią gwarancja producenta.