Stalowy mechanizm mielący – niezmieniony od 1874 roku - Max kuchnie
Stalowy mechanizm mielący – niezmieniony od 1874 roku - Max kuchnie
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna PEUGEOT Stalowy mechanizm mielący – niezmieniony od...

PEUGEOT


Stalowy mechanizm mielący – niezmieniony od 1874 roku

Uważany za prawdopodobnie najlepszy mechanizm mielący w młynkach do przypraw, stalowy mechanizm opracowany przez markę Peugeot wykorzystywany jest w niezmienionej formie od 1884 roku. Na czym polega jego fenomen?

Opatentowany mechanizm mielący

Młynki marki Peugeot oczywiście zachwycają swoim pięknem, jednak przede wszystkim cenione są za skuteczność i niezawodność. Wszystko za sprawą trwałego mechanizmu mielącego, który gwarantuje precyzyjne rozdrabnianie przypraw. Ząbki mielące w kształcie ślimaka najpierw miażdżą ziarna, a następnie tną je na odpowiednią wielkość oraz równomiernie rozprowadzają przyprawę, ułatwiając jej dozowanie. Co ciekawe, inny rodzaj mechanizmu wykorzystywany jest w młynkach do pieprzu, inny w młynkach do soli. Ich kształt jest bowiem odpowiednio dopasowywany do twardości ziaren, tak by zapewnić nam jak najlepsze rezultaty, ale i zagwarantować żywotność samego młynka. Niezależnie od przeznaczenia, zawsze jednak wytwarzany jest z wysokiej jakości stali. Mechanizm został opatentowany, dlatego nie znajdziemy go w młynkach żadnej innej marki.

 

System USelect – precyzyjna regulacja grubości mielenia

W każdym jednym młynku do przypraw marki Peugeot mamy możliwość regulacji grubości otrzymywanych ziaren. Stosowane są w nich dwa rozwiązania: klasyczne, w którym regulacji dokonujemy z wykorzystaniem umieszczonej na górze młynka gałki, oraz system USelect z minimum sześciostopniową skalą dla młynków do pieprzu i co najmniej 3-stopniową dla młynków do soli dającą możliwość otrzymania jeszcze bardziej dostosowanych do naszych potrzeb. W zależności od efektu, jaki chcemy osiągnąć – udekorować potrawę większymi drobinkami przypraw czy nadać jej intensywniejszego smaku, wykorzystując delikatny pyłek, jesteśmy w stanie z wyjątkową precyzją wybrać odpowiednie ustawienia. Co więcej, za każdym razem mamy pewność, że dany stopień da nam dokładnie takie same rezultaty, co poprzednim razem.