Porcelanowe filiżanki RAK – sposób na wyśmienitą kawę - Max Kuchnie
Porcelanowe filiżanki RAK – sposób na wyśmienitą kawę - Max Kuchnie
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna RAK Porcelanowe filiżanki RAK – sposób na...

RAK


Porcelanowe filiżanki RAK – sposób na wyśmienitą kawę

Kształt naczynia, z którego pijemy napój ma niejednokrotnie wpływ na jego smak i aromat. Wiedzą o tym świetnie miłośnicy win, piw czy innych trunków, ale i kawy. Zarówno materiał, jak i pojemność czy kształt filiżanki wpływać będzie na nasze doznania smakowe. Jak dobrać filiżanki do rodzaju kawy i dlaczego warto postawić na serwis z porcelany?

Filiżanka a smak kawy

Uważa się, że nawet kolor filiżanki, z której pijemy kawę będzie mieć wpływ na nasz odbiór napoju. Pijąc kawę z białego naczynia, podświadomie będziemy uważać ją za bardziej intensywną. Wszystko za sprawą kontrastu pomiędzy barwą napoju i filiżanki. Niemniej jednak z całą pewnością materiał, z jakiego wykonane jest naczynie, będzie realnie wpływać na smak naszego ulubionego czarnego napoju. I w tym wypadku najbardziej polecanym tworzywem jest oczywiście porcelana. Szlachetny materiał nie reaguje w kontakcie z kawą, dzięki czemu w najmniejszym nawet stopniu nie wpływa na jej smak czy zapach. Co więcej, będzie podtrzymywać jej temperaturę. A jak dobrać filiżankę do rodzaju kawy?

 

Filiżanka do espresso

Espresso to bardzo intensywna kawa o skoncentrowanym smaku. Serwowana jest w bardzo małych filiżankach, których pojemność nie przekracza 100 ml. Kształt filiżanek do espresso marki RAK z serii Metropolis delikatnie poszerza się ku górze, co pozwala na stopniowe uwalnianie się aromatu kawy, z kolei nieco grubsze ścianki sprawiają, że napój stygnie znacznie wolniej.

 

Filiżanki do kawy americano

Czarna kawa americano przyrządzana jest na bazie pojedynczego lub podwójnego espresso, które uzupełnia się wrzątkiem. Najlepiej serwować ją w wysokiej filiżance o grubszych ściankach. Idealnie w tej roli sprawdzi się filiżanka RAK Metropolis o pojemności 200 ml.

 

Filiżanki do kaw mlecznych

Kawy mleczne rządzą się swoimi prawami. Podaje się je w większych filiżankach o charakterystycznym kształcie. Filiżanki rozszerzające się ku górze pozwalają na tworzenie ciekawych wzorów mlecznych, co z całą pewnością uprzyjemnia rytuał picia kawy. Jeżeli lubujemy się w kawach mlecznych i pijemy je w dużych ilościach, doskonałym wyborem będą dla nas filiżanki RAK z serii Metropolis o pojemności aż 350 ml.

 

Mlecznik do kawy

Idealnym uzupełnieniem elegancko zaserwowanej kawy w wytwornej filiżance ze spodkiem będzie mlecznik marki RAK. Niewielkie naczynie pozwala podać mleko w estetyczny sposób, aby nasi goście mogli odmierzyć sobie jego odpowiednią ilość i cieszyć się dokładnie taką kawę, jaką lubią najbardziej. Mlecznik świetnie nadaje się także do spieniania mleka, które później wylejemy na czarną kawę, przygotowując w ten sposób efektowną kawę z mleczną pianką.