Revol Eco – pierwsza porcelana z recyclingu - Max Kuchnie
Revol Eco – pierwsza porcelana z recyclingu - Max Kuchnie
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna REVOL Revol Eco – pierwsza porcelana z recyclingu

REVOL


Revol Eco – pierwsza porcelana z recyclingu

Revol to marka, która z dumą wskazuje na w pełni naturalne pochodzenie surowców wykorzystywanych do produkcji swoich wyrobów. Jednak, wdrażając ideę no waste, firma poszła o krok dalej, wytwarzając pierwsze naczynia w pełni wykonane z materiałów z recyklingu.

REVOLucja No Waste

Revol to pierwszy producent porcelany, który opracował proces recyklingu swoich produktów. Jego rozwój, badania i testy trwały 3 lata, a efektem było wynalezienie gliny ceramicznej w pełni pochodzącej z recyklingu. To elastyczny, podatny na formowanie materiał, który stał się podstawą dla powstania zupełnie nowej kolekcji w asortymencie marki Revol.

 

Revol No.W – w zgodzie z naturą i ideą no waste

Pierwszą w pełni pochodzącą z recyklingu kolekcją Revol jest seria No.W, która powstaje z odpadów przemysłowych. W ten sposób ograniczane jest zużycie surowców wykorzystywanych do wytwarzania wyrobów z porcelany, ale i wody. Co warto zauważyć, pochodząca z recyklingu porcelana ma identyczne cechy, co pozostałe porcelanowe produkty marki Revol, a więc jest trwała i wysoce odporna na wyszczerbienia, a jej gładka powierzchnia nie absorbuje smaków i zapachów serwowanych w niej potraw.

 

Kultowy kubek Froissés w wersji eco

„Gniecione” kubki to symbol marki Revol. Te popularne na całym świecie naczynia występują w bogatej gamie kolorystycznej i są zdobione na przeróżne sposoby. Jednym z wariantów jest dostępny w asortymencie Całej Kuchni w Jednym Miejscu kubek 100% Recyclay w pełni wykonany z gliny porcelanowej odzyskanej z przetworzonych odpadów przemysłowych powstałych w procesie wytwarzania wyrobów z porcelany. W ofercie CKwJM, z której skorzystać możemy we wszystkich studiach kuchni należących do sieci Max Kuchnie, znajdziemy kubek Froissés 100% Recyclay w dwóch rozmiarach: duży, o pojemności 180 ml, i mały, o pojemności 80 ml. Wysoka odporność na ekstremalne temperatury pozwala wykorzystywać kubek również do mrożenia produktów czy zapiekania ich w piekarniku. Odporne na zarysowania i ukruszenia naczynie swobodnie można myć w zmywarce.