TRAMONTINA - Wyposażenie wnętrz, Produkty, Artykuły | Max Kuchnie
TRAMONTINA - Wyposażenie wnętrz, Produkty, Artykuły | Max Kuchnie
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna TRAMONTINA Zestaw noży do każdej kuchni – czego...

TRAMONTINA


Zestaw noży do każdej kuchni – czego potrzebujesz?

Jest kilka rodzajów noży, bez których ciężko obejść się w kuchni. Potrzebne są nam do wykonywania podstawowych czynności, nawet gdy nasze umiejętności kulinarne są mocno ograniczone. Jak stworzyć kompaktowy i najbardziej uniwersalny zestaw noży?

Komplet noży na miarę Twoich potrzeb

 

Podstawowe wyposażenie kuchni pod względem noży obejmuje kilka ich typów, które umożliwią nam wykonywanie wszystkich niezbędnych czynności, takich jak krojenie, siekanie, plastrowanie, filetowanie czy obieranie. Naprawdę do każdej z tych czynności nie potrzebujemy osobnego noża, wystarczy dobrze skomponowany zestaw złożony z uniwersalnych elementów. Jakie noże zatem są nam w kuchni niezbędne?

 

Nóż szefa kuchni

 

To nóż o najbardziej wszechstronnym zastosowaniu, dlatego w kuchni będziemy korzystać z niego najczęściej. Jego szerokie ostrze nie tylko ułatwi krojenie większych produktów, ale także umożliwi przenoszenie i zgarnianie składników. Nóż szefa kuchni wykorzystamy podczas:

  • krojenia warzyw i owoców,
  • filetowania mięs i ryb,
  • siekania ziół,
  • obierania takich owoców, jak ananas,
  • miażdżenia czosnku.

W ofercie marki Tramontina znajdziemy typowe noże szefa kuchni, ale także tzw. nóż Santoku, który śmiało może stać się jego zamiennikiem. To nóż wykorzystywany przez azjatyckich mistrzów sztuki kulinarnej. Jest nieco wyższy od tradycyjnych noży szefa kuchni, a na jego ostrzu z reguły dostrzec możemy charakterystyczne przetłoczenia, które zapobiegają przyklejaniu się krojonych produktów do klingi.

 

Nóż do pieczywa

 

Specjalnie zaprojektowany nóż o długim i ząbkowanym ostrzu pozwoli na pokrojenie wszelkiego rodzaju pieczywa. Wybierając nóż do chleba, weź pod uwagę materiał, z jakiego wykonana została jego klinga oraz kształt rękojeści. Noże zrobione z wysokogatunkowej stali będą odporne na uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu posłużą nam przez znacznie dłuższy czas. Z kolei uchwyt noża do pieczywa powinien wygodnie leżeć w naszej dłoni, by zapewnić nam komfort podczas krojenia większej ilości chleba czy bułek.

 

Nóż do obierania

 

Niewielki nóż do obierania jest pomocny podczas przyrządzania dań ze świeżych warzyw i owoców. Krótki nożyk umożliwi wygodne obieranie produktów i pozwoli na precyzyjne pozbycie się skórki, bez marnowania tej ich części, która nadają się do jedzenia. Nóż do obierania posłuży również do czynności wymagających od nas dokładności, takich jak oczyszczanie grzybów czy krojenie niewielkich produktów. Nożyk do obierania marki Tramontina to mistrz precyzyjnego cięcia. Jego klinga wykonana została z wysokiej jakości stali nierdzewnej, dzięki czemu jest wyjątkowo trwała, a jego nadzwyczajna ostrość sprawia, że nóż ten będzie jednym z tych, po które w kuchni będziesz sięgać najczęściej.

 

Noże do mięs

 

Specjalne noże do mięs sprawdzą się nie tylko u tych, u których mięso stanowi podstawę codziennego jadłospisu. Zestaw sztućców do mięs ułatwi plastrowanie dużych porcji pieczonego, duszonego czy grillowanego mięsa. Natomiast noże do steków sprawią, że jedzenie takich potraw, jak steki, żeberka, karkówka, ale i burgery czy pizza stanie się o wiele łatwiejsze, a co za tym idzie, także i przyjemniejsze. Tramontina to marka, która wyspecjalizowała się w produkcji tzw. sztućców grillowych. To najwyższej jakości akcesoria, które użytkowników zachwycają precyzją wykonania.