Kuchnia - Aranżacje, Inspiracje, Projekty | Max Kuchnie
Kuchnia - Aranżacje, Inspiracje, Projekty | Max Kuchnie
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Galeria Studio Meble Sławek, Wysokie - ESTETYKA I...

Studio Meble Sławek, Wysokie - ESTETYKA I ERGONOMIA


ESTETYKA I ERGONOMIA


Wygodna i funkcjonalna kuchnia, wykorzystująca naturalne światło wpadające do niej przez dwa duże okna, w której połączono ponadczasowy kolor drewna z ciemnym grafitem oraz granitowym akcentem. Stonowana kolorystyka oraz ograniczenie elementów wyposażenia do niezbędnego minimum nawiązują do modnego stylu japandi, któremu sprzyja tutaj również rezygnacja ze zbędnych bibelotów - mogłyby one zaburzać nienaganny styl i porządek wymagany w tym trendzie.

Gama barw, która definiuje ten szyk obejmuje trzy kolory ziemi od eleganckiej szarości i przytulnego drewna, po szykowną czerń. Żaden element nie dominuje, stanowiąc tym samym świetne warunki do kulinarnych eksperymentów. Przytulność wnętrza podkreślają tapicerowane hokery oraz oświetlenie, które troszczący się
o modelunek światłocieniowy i preferuje obłe kształty.

Wolnostojąca wyspa usytuowana w centralnej części pomieszczenia na wprost okna, z którego rozpościera się z przepiękny widok na przyrodę jest wyjątkowo przyjemnym miejscem przeznaczonym do pracy, biesiadowania oraz picia porannej kawy w tej kuchni. Bez względu na porę roku, ten biophilny charakter pomieszczenia i widok z okna pomagją właścicielom się zrelaksować i odpocząć. Warto dodać, że zastosowano tutaj modne triki optyczne. W celu powiększenia przestrzeni roboczej blat kuchenny został wpasowany pod samo okno i otworzył kuchnię na świat natury.

Fronty części górnych szafek są drewnopodobne, jest to płyta laminowana, Dąb Halifax naturalny. Pozostałe fronty pokryto lakierem matowym w kolorze grafit. Ta neutralna paleta barw inspirowana światem przyrody doskonale współgra też z pięknym blatem oraz szarą posadzką wykonaną z płytek ceramicznych.

Blat to ekskluzywny szary granit Whiscont White z widocznym żyłkowaniem, dzięki czemu całość prezentuje się niesamowicie. Zastosowano oświetlenie LED w profilu aluminiowym, barwa światła jest neutralna. Na podłodze zdecydowano się na płytki w kolorze jasnoszarym.

Rekomendowany sprzęt AGD: piekarnik SAMSUNG NV75N7677RS, kuchenka mikrofalowa SAMSUNG  NQ50K5130BS, chłodziarka Side By Side SAMSUNG RS65R5441B4, płyta indukcyjna SAMSUNG NZ84J9770EK, okap VELGE VBCH90081X, zlewozmywak FRANKE MTG 651-100, bateria FRANKE Atlas Neo Pull-Out, młynek do mielenia odpadków TE-75 FRANKE, czajnik KERNAU KSK 177 BK.